Dítě má před odletem na dovolenou teplotu

pospes
21. čer 2014

Aktuálně řeším… Mladší syn (18 měsíců) měl včera odpoledne po spaní teplotu 38,5 v noci to samé, takže jsem dala sirup, dnes ráno v 7hodin 38,9 dostal sirup zas, přes den teplota normál a teď má zase 38,3.
Na teploty moc netrpí, jinak je v pohodě, má jen trochu řidčí bobky, jen vypadá, že se mu klubou 3 špičáky, ale nesem si 100% jistá, jestli to bude k nim.
Normálně bych počkala na pondělní kontrolu u dětské doktorky, ale v úterý odlétáme na dovolenou, tak přemýšlím, že radši ještě dnes zajedeme na pohotovost. Díky za reakce 🙂

lv
21. čer 2014

Já bych nejela, pohotovost považují za krajní řešení, spis v případe úrazu, vážných onemocnění..to muže mít k těm zoubeckum, dávala bych nad 38,5 ten sirup, a v po se ukázat dr. Chápu tvoje obavy, člověk čeká dobu na dovolenou a ted tohle.

marketa2013
21. čer 2014

řešili jsme teď to samé, akorát u staršího dítěte. v pá. jsme měli jet na dovolenou, ve čt. na orl mu našli streptokoka, takžee storno dovolené ☹ a krátce na to se projevila spálová angína. takže nepodcenit. na pohotovost bych nejela, pokud to nepřejde, tak v po. k doktorce a doufat, že to budou zuby..

marton
21. čer 2014

@pospes Tak já bych zase jela.Vzhledem k tomu,že máte před dovčou,tak ať malého vidí doktor dříve než v pondělí.A pokud to bude k zoubkům,tak tím lépe 🙂 .

pospes
autor
21. čer 2014

Volala jsem na pohotovost, jak to vidí a bylo mi řečeno, že pokud je teplota jen 24h, tak by se prý případný zánět nepoznal. Že se CRP dělá až když je teplota déle než 48 hodin, takže počkáme do zítra a kdyby byla teplota pořád vysoká, máme přijet, jinak v pondělí k dětské, takže uvidíme. Ještě mě napadla 6tá nemoc, tu neměl, ale mrkla jsem mu do pusy a má dole na dásních v místech, kde budou špičáky bílé boule, tak to jsou snad jen ty zuby...