Dítě se nemůže nadechnout. Stalo se vám to?

zuzik24
5. srp 2009

Ahoj všechny, dnes se mi už potřetí stalo, že se malá nemohla nadechnout. Po jídle si říhla, spinkala a když jsem šla okolo postýlky, tak vidím, že lapá po dechu. Nevím, jestli něco spolkla nebo co, ale zážitek hroznej 😢 Bojím se, aby se jí to nestalo v noci a já ji neslyšela, monitor dechu nemáme ☹ Stalo se to některé z vás taky? Co na to pomohlo? Já s ní zítra pro jistotu zajdu k dr., protože mi to nepřijde normální... 😔

misakri
6. srp 2009

dvojka.. to jako fakt???.. když mi dany ležel na té JIPce, tak to bylo první na co ho vždy napojovali.. 😨 😨

misakri
6. srp 2009

luci, dobrou 🙂

dvojka
6. srp 2009

my by jsme na to ani nepřišli,ale při návštěvě jsem si vzala malou z postýlky a stejně jak nás to učili jsem chtěla vypnout alarm,no asi do 30 sekund to spustilo rachot a právě pak nám to setřička vylíčila jak to je.

dvojka
6. srp 2009

misakri-ze začátku ano,ale pak když už byla Anetka mazák,tak se to flákalo

misakri
6. srp 2009

no ale i tak.. já měla poslední dny danyho na pokoji v postýlce a asi 2x se mi stalo, že jsem na to zapomněla a zrovna přišla sestřička, tak mě naopak ještě skoro seřvala ( berte v uvozovkách ), že to tam není pro srandu, že si mám uvědomit, že byl nemocný a nemám na to zapomínat.. 😔

zuzik24
autor
6. srp 2009

holky, dneska jsme byli s malou v Motole, protože mi to fakt nepřišlo normální. Poslali nás na neurologii, tam jsme byli asi hodinu, dr. s malou cvičila a vůbec dělala jí všechno možné, neviděla jediný důvod, proč by měla mít takové problémy ☹ Takže zítra nás čeká EEG a pokud dopadne špatně, tak si nás tam nechají. Jsem z toho celkem vystreslá, ale zase budu mít klid a budu vědět, co ji trápí ☹ Ve zprávě máme uvedenou diagnózu Jiné neurčené křeče, tak doufám, že to nebude epilepsie. A přítel jde zítra koupit Nanny, já ji nechtěla, protože jsem právě slyšela, že je tam dlouhá prodleva, ale než se takhle stresovat, tak ji pořídíme. Tohle mě poučilo ☹

dvojka
6. srp 2009

víš,co.Kdybych to nezapla já,tak vynadáno dostanu to je jasný.
On totiž,když jsem tam s malou byla,tak bylo vše OK,jenže pak jsem odjela domu a tak nějak se tam povolil režim.
Ale musim říct,že když jsme je na to upozornili,tak pak vše bylo zase v pohodě.Alespon když jsme za malou přijeli,tak monitor byl zapnutý.Jenže...vždy jsme měli návštěvy dohodnutý.
Na druhou stranu vím,že by si to na triko nevzali

shaula
6. srp 2009

Zuzik, nevím, jaká prodleva je u Nanny, my jsme měli z porodnice půjčený Babysense a ten má cca těch 20 vteřin. Je sice pravda, že jsme měli několik planých poplachů (doufám, že planých 😉 ), a to je teprve ten správný adrenalin, ale raději poběžím 20x zbytečně, než aby bylo pozdě...

dvojka
6. srp 2009

zuzík-bude to v přádku uvidíš.
Nanny je právě že dobrá.Určitě děláte dobře 🙂

berenika39
6. srp 2009

zuzik, neboj, dobře jsi udělala, přeju jen zdraví a pak napiš..

misakri
6. srp 2009

zuzi, dobře to dopadne, neboj se.. moc vám budu držet pěsti.. 😉

marinka
6. srp 2009

U Nanny je taky 20 vteřin. Je to akorát, protože miminka mívají delší pauzy mezi nádechy..Určitě to něj jděte!

misakri
6. srp 2009

dvojka.. jj, jasně, sestřičky asi ví, co dělají.. 😒

i když teď jsem si vzpomněla na tu sestřičku, co ji vypadlo miminko na zem při přebalování.. taky si byla určitě jistá, že se ji nemůže nic takového stát.. a stalo se.. ☹

smilers
6. srp 2009

zuzko taky drzim palce, ja chtela monitor dechu hned od zacatku, pac mam nedonosence....

dvojka
7. srp 2009

tak já jsem večer ani usnout nemohla,nešlo mi do hlavy to s tou prodlevou
Ráno jsem na stopovala znova.
Takže.při aktivaci chůvičky,po 30 sekundách se rosvítilo červený světýlko,nasledovalo jedno hlasité pípnutí a do dalších 5 sekund byl spuštěný alarm.
OpakovALA jsem 2 x a vždy stejný.
Takže ted nechápu,že když jsem to měřila tenkrát,že to byla minuta?Že by baterky nebo opravdu šmejd? 😕 😅

lucenek
7. srp 2009

dvojka spíš baterky.... 😉

zuzik24
autor
7. srp 2009

tak holky, dnes jsme trávily v Motole šest hodin, šly jsme na UTZ hlavičky, na EEG a na dalších dvou odděleních a nikde nepřišli na to, čím by to mohlo být ☹ Vše je v pořádku, zítra tam jdeme znova s ranní močí a pokud bude v pořádku, tak jdeme za týden na EKG a na UTZ bříška. Prý to může být i reflux, ale to by zase prý blinkala ☹ Tak já nevím. Každopádně jsme dneska sjeli pro monitor dechu a teď pozoruju, jak zeleně bliká 🙂 Snad se to ale nebude opakovat ☹
Nevím, kdo to tu psal, ale někdo psal, že dítě modrá - dnes mi řekli, že pokud by malá modrala, tak mám okamžitě volat záchranku! ☹

evinkaa
7. srp 2009

zuzik24: Moc držím palce.... Neboj, snad to bude v pořádku. Monitor dechu je skvělá věc. Naše malá měla po narození problémy s dýcháním, byla i v inkubátoru, sotva mi tohle řekli, neváhala jsem a hned jsem si monitor koupila. Jednou mi pískal, ale malá dýchala... Snad to byl jen planý poplach. Krve by se ve mně v ten okamžik nedořezal.... ☹

kinsen
7. srp 2009

Ahoj holky, tak my máme monitor dechu od narození a k tomu podloženou postýlku aby měl hlavičku víš, nikdy se nám nestalo že by přestal dýchat sám od sebe, to jen když se zakucká. Pokud by se mi to stalo tak bych určitě okamžitě letěla k doktorovi. Nemusí to být nic vážného, ale také může jít o pořádný malér. Myslím si, že je lepší jít k doktorovi stokrát zbytečně než si pak něco vyčítat.

zuzik24
autor
7. srp 2009

evi, já jsem si říkala, že je zbytečný, ale tohle mě POUČILO!!! A i když jsme dneska strávily v nemocnici šest hodin, tak mě aspoň trochu uklidnili. Dr. na UTZ říkal, že to někdy miminka mají, protože nemají ještě dozrálý mozek. ☹ Ale jakmile monitor dechu bude pípat, okamžitě mažu k dr.
kinsen, přesně tak, raději stokrát zbytečně než pozdě ☹

evinkaa
7. srp 2009

jo jo Zuzi, držím pěsti. Nezapomeň dát vědět, jak za týden dopadnete.

zuzik24
autor
7. srp 2009

evinko, určitě dám, jsem sama zvědavá, jak to dopadne... ☹

aponchie
7. srp 2009

ja fakt nevim jestli to je dobre co myslim,ale pokud se mi zacne dusit a modrat mam ji normalne obratit nohama hore a busit po zadech?nebo jak?umele dychani vim,z eje zaroven do nosu a pusy,al enevim v jake frekvenci a fakt z toho mam hruzu kdyby se to stalo

andyalukasek2008
7. srp 2009

zuzik24: Dobře jsi udělala s nanynkou... Uvidíte, snad to nic vážného nebude. Držím palce!

zuzik24
autor
7. srp 2009

aponchie, mě v nemocnici říkali, že ji mám vzít normálně do náruče, hlavičku na rameno a plácat po zádíčkách a prdelce. Kdyby to nepomohlo, tak dýchání do pusinky (a zároveň do nosánku). Ale já doufám, že to ani my ani nikdo jiný NEBUDE POTŘEBOVAT! 😉

aponchie
7. srp 2009

ja treba porad chodim ja vul poslouchat jestli dycha..pac ona dych apotichounku ..a oproti prvni holce s emi zalykava jak pije a nekdy jak zurive kope nohama a sermuje rukama na ni hledima ona nedycha!!!hned ji vemu placnu do zad a ona apch zalapa a je v klidu ,ale moje nervy teda..nastesti nemodra..lekarka rikala ,ze do trech mesicu by nemela bejt vubec sama nekde 😝

zuzik24
autor
7. srp 2009

to já chodím taky, protože ji neslyším a někdy má tak tvrdýá spaní, že ji neslyším a to jsou krušné chvilky ☹ A i teď, když mám ten monitor, tak ji kontroluju...

evinkaa
7. srp 2009

Zuzi, s monitorkem už můžeš být přece jen krapet klidnější....

kinsen
7. srp 2009

zuzi: také držím palečky ať to dobře dopadne a ten monitor je super věc, akorát malej je pěknej cestovatel v postýlce a občas když odcestuje mimo dosah tak to spustí pěkný randál a to jsou potom šoky 😖

evinkaa
7. srp 2009

kinsen: Můžeš pořídit druhou podložku, to pak má větší plochu v postýlce. Malá už taky cestuje, ale zatím mám dvě postýlky a v každé jednu podložku. Časem asi přejdu jen na jednu postýlku a dám podložky dohromady.