Dítě se nemůže nadechnout. Stalo se vám to?

zuzik24
5. srp 2009

Ahoj všechny, dnes se mi už potřetí stalo, že se malá nemohla nadechnout. Po jídle si říhla, spinkala a když jsem šla okolo postýlky, tak vidím, že lapá po dechu. Nevím, jestli něco spolkla nebo co, ale zážitek hroznej 😢 Bojím se, aby se jí to nestalo v noci a já ji neslyšela, monitor dechu nemáme ☹ Stalo se to některé z vás taky? Co na to pomohlo? Já s ní zítra pro jistotu zajdu k dr., protože mi to nepřijde normální... 😔

ronie
8. srp 2009

zuzik, to s tím modráním sem psala já, pokud neznáš příčinu tzn.nemáte už diagnozu, tak fakt co nejrychleji do nemocnice. Opakovalo se to u váš ještě od té doby? Držím palce, některé druhy epilepsie vidět na eeg nejsou,a le stále si myslím, že u vás to nebude, že to bylo jen něco výjimečného a už se to nebude opakovat. 😉

kubaka
8. srp 2009

Holky, to je hrůza, naštěstí jsme toto období miminek přežily bez problémů, ale taky jsem chodila každou chvíli kluky kontrolovat, zda dýchají. Dělala jsem to tak, že jsem jim dala pod nos ukazováček - dýchají tak tichounce, že uchem to nebylo ani slyšet, ale na prstě lehký vánek cítit byl.
Ne nadarmo spí mláďata v pelechu s matkou, hezky pod dohledem. Když jsem měla druhého syna u sebe v posteli, - přitulení, v dosahu a pod kontrolou, tak jsem se cítila nejlíp a spala vklidu. Cítila jsem na obličeji jeho dech a na těle jeho tělíčko. Takhle bych zaznamenala cokoliv nepatřičného...
tak ať se mají drobečci dobře a rostou vám.

zuzik24
autor
8. srp 2009

no, my dneska byly v Motole s močí. Byla to docela kovbojka to chytat do pytlíčku 😀 V diagnóze máme dvě možnosti - apnoická pauza nebo reflux. V pondělí jdeme na Sono bříška a na EKG. Dr. ale říkal, že se s tím nic dělat nedá, prostě to některá miminka tak mají ☹ Nejsou na to žádné léky, nic ☹

meleri
11. srp 2009

Zuzik,

nás to taky strašně trápilo, a měli jsme to kvůli refluxu..dá se s tím něco dělat, a to že musíš kojit s přestávkama, a v těch přestávkách nechávat odříhávat, je to děsně unavující ale to nám fakt zabralo, a dusil se pak míň až to pak přešlo. taky nám pomohl syrup..někdo i mléko jaksi zahuštuje ale s tím nemám zkušenosti...
ale třeba když mimčo pije dvacet minut nebo třicet, tak si to rozvrhni, dycky to přeruš, dej odříhnout a pak zas pokračuj..
někdy než si odříhne tak to trvá i 40 minut.. ☹ ale někdy je to hned ale po čase se to naučí

janneberuska
11. srp 2009

no mě tohle dělá taky občas po jídle...ale to ho plácnu po zádíčkách a je to zase dobrý...prej je to tím že hltá a nebo polkne vlastní slinu a zároveň se nadechne...nevím...