Dítě se nemůže nadechnout. Stalo se vám to?

zuzik24
5. srp 2009

Ahoj všechny, dnes se mi už potřetí stalo, že se malá nemohla nadechnout. Po jídle si říhla, spinkala a když jsem šla okolo postýlky, tak vidím, že lapá po dechu. Nevím, jestli něco spolkla nebo co, ale zážitek hroznej 😢 Bojím se, aby se jí to nestalo v noci a já ji neslyšela, monitor dechu nemáme ☹ Stalo se to některé z vás taky? Co na to pomohlo? Já s ní zítra pro jistotu zajdu k dr., protože mi to nepřijde normální... 😔

atreides
5. srp 2009

zuzi nestalo se mi to, ale asi bych si pro klid duše zavolala na pohotovost, za to nic nedáš
nemohla si ublinkout? každopádně bych jí na noc podložila matraci

zuzik24
autor
5. srp 2009

atreides, neublinkla si, to ne... Matraci podloženou máme, vůbec nevím, čím by to mohlo být. Pro jistotu si ji vezmu do postele, abych ji měla na blízku...

atreides
5. srp 2009

a pokaždé se rozdýchala sama nebo jsi ji musela pomoct?

zuzik24
autor
5. srp 2009

vždycky jsem ji vytáhla z postýlky a plácala po zádíčkách a pomohlo to... Nevím, jestli by se rozdýchala i bez toho, oni sice mají silný pud sebezáchovy, ale co já vím 😔

atreides
5. srp 2009

určitě bych zavolala na tu pohotovost

zuzik24
autor
5. srp 2009

přítel tam teď volal, mám jí dát vlhkou plenku k postýlce, otevřít okno a dát ji na bok. A zítra jít k dr... 😔

atreides
5. srp 2009

tak budu držet palce ať to nic není, klidnou noc

misakri
5. srp 2009

ahojky holky.. já si toho taky všimla u syna.. spinká v klidu a najendou zalapá po dechu.. už se to stalo víckrát..

misakri
5. srp 2009

a chvilku trvá než se nadechne.. nevím co to.. 😕

boobinka
6. srp 2009

take se nam stavalo, ze Vojtisek pekne spinkal a kdyz jsem sla nahodne se podivat jestli jeste spinka, tak tam lapal po dechu a byl cely modry. Sok to byl. Pomohlo ho vzit a poplacat po zadickach, ale lapala jsem s nim ☹ nekdy se nam to stavalo jen tak a nekdy si ublinknul. Monitor dechu take nemam, vyresila jsem to chuvickou, ktrou teda mame. I kdyz mam maleho vedle sebe, tak ho nemusim slyset. Hlasitost na chuvicce jsem dala na plne pecky a primo vedle hlavy 😉

gabrianka
6. srp 2009

taky se nam to stava..mala ma tri mesice...je to normalni u tech malickych deti neumi to jeste regulovat...mela to tak i ma prvni dcera...

andyalukasek2008
6. srp 2009

Holky, a máte monitory dechu?

aleachim
6. srp 2009

holky, jen mě napadlo, nemohla by to být nějaká alergie? Jinak monitor dechu jsme měli (půjčili nám ho v nemocnici) a jelikož malá je nedonošená, tak jsem za něj byla vděčná, ale naštěstí pískal jen, když jsem ho zpomněla vypnout.

ronie
6. srp 2009

no normální to třikrát za sebou s modráním není, taky bych se bála a rozhodně šla k mudrovi, například u nás tak začali první epilept. záchvaty-bez křečí-jen nemohla dýchat, modrala kolem pusinky, pak ,,výpadek,, záchvat bez křečí-byla vláčná nereagovala, ale už dýchala, nemyslím si, že ve vašem případě o něco takového půjde,a le určitě bych zašla k lékaři a koupila monitor dechu 😔 Je normální, že je dýchání povrchní, že to nezachytí ani monitor dechu a zpustí alarm, ale bezdešší a modrání normální dle mého názoru není, nehledě na to, že nikdy nevíte jak dlouho to bezdešší trvá a tím pádem, jestli neovlivní mozek...

berenika39
6. srp 2009

zuzik, i pro váš klid, určitě k lékaři...tohle není věc k řešení na diskusi, může to bý něco, co nic neznamená a nebude se opakovat, ale současně to může mít fatální následky, nevíš, co za tím je...moc držím palce a dej vědět....

doufám, že bys nedala na primitivní radu tady v tématu - to je normální, to se stává....protože kdyby se něco stalo, nepřestaneš si vyčítat, že jsi se tu ptala....

tak at to není nic vážného 😉 😉

jeudi
6. srp 2009

zuzik urcite zajdi k doktorovi protoze jsem to nevidela jak tve mimi nedycha nam se to stava kdyz malej po jidle lezi na zadech a ublinkne si a vrati se mu to zpatky to se nemuze pak nadechnout..je lepsi miminko po jidle pokladat na bok..a stava se vam to jen po jidle??monitor bych si v tomhle pripade poridila,uz jen abys mela klidnejsi spani..mi ho mame..jistota je jistota..ale urcite dojdi k doktorce..oni si ji treba nechaji jednu noc na pozorovani a budes mit klid..nekde jsem to cetla myslim v mamince nebo v betynce ...ale to tady nebudu psat protoze si to nepamatuju presne jak to bylo tak abych nepsala kraviny

shaula
6. srp 2009

Zuzik, předpokládám, že jsi u lékaře už byla, jak jste dopadli? Ona určitá nepravidelnost dechu je u malých miminek normální - tj. dítě např. hluboce spí a od výdechu chvíli trvá, než se znovu nadechne, to je OK. Ale lapání po dechu, jak píšeš, určitě normální není... A pro jistotu bych koupila nebo půjčila ten monitor, je to super věc, já ho napřed nechtěla, ale když jsem ty svoje hubené malé drobečky viděla, tak jsme si ho hned sehnali🙂

gabrianka
6. srp 2009

kdyz vy byste hned s kazdym nesmyslem vsechny posilaly k lekari...mym holkam se to taky stavalo a nejen jim...clovek to tu pouze cte a nebyl u toho proto tezke poradit ale to co jsem tu vycetla tak u tech mimin je to normalni znam to...

jeudi
6. srp 2009

zuzik normalni to byt nemusi nikdo tady nevi co to znamena nemusi to znamenat nic ale taky to muze znamenat mnoho

ronie
6. srp 2009

gabi no jasně ty bys šla k lékaři až se ti nenadechne vůbec... 🙄 zklamu tě- pak už tvýmu dítěti žádnej doktor nepomůže. Sama maminka intuitivně vycítí, jestli je situace natolik vážná, že raději zajde k lékaři nebo ne, ale myslím, že normální matce strach o dítě prostě nedá 😝 A ten ty si asi nezažila-což je moc dobře, nikomu na světě to totiž nepřeju, bát se o život toho nejdražšího tvorečka, je fakt strašlivej pocit věř mi, mám zkušenosti 😔

shaula
6. srp 2009

Gabri - LAPÁNÍ PO DECHU NORMÁLNÍ NENÍ!!! Nepravidelnosti dechu ano, ale ne LAPÁNÍ PO DECHU! 😠

moda08
6. srp 2009

"s každým nesmyslem" no to snad ne.....

jeudi
6. srp 2009

no jo no gabri perly v kazde diskuzi..ja uz nad tim jen kroutim hlavou

dvojka
6. srp 2009

holky-gabrianka vás očividně provokuje.Vždyt tohle by nemohl normální jedinec napsat a nemyslim tím jen příspěvky v téhle diskuzi 😒
Taky bych neváhala a došla k doktorovi,aby se vyloučilo něco vážnějšího 🙂

gtver
6. srp 2009

gabri, chápu, že máš své zkušenosti, ale soudit to na dálku jako nesmysl není nejšťastnější. Já "to taky znám" bohužel moc dobře a odborníci to rozhodně na lehkou váhu nebrali a neberou, ono nepravidelnost v dechu může totiž značit naprosto cokoliv, jako neškodná se objevuje u malých miminek i u dospělých, ale ty další příznaky, pokud se objevují, je lépe zkontrolovat. Věř mi, že bych to tisíckrát radši považovala za nesmysl. Nemá smysl šílet a plašit, ale postupovat adekvátně věci.

jeudi
6. srp 2009

dvojka to same jsem psala pred chvili na jinou diskuzi ze to snad pise svalne..me taky prijde ze tohle by normalni clovek nenapsal...pro ni jsou vsechno pi..oviny a vsichni jsou blby a to ze dite nedycha je nesmysl..to teda fakt nevim ale to uz fakt nemam slov

lucenek
6. srp 2009

ehm dítě v tomto věku má normální dechovou frekvenci kolem 40-50 dechů za minutu (cca kolem 3m),v klidu 30-35/min, s postupujícím věkem frekvence klesá až na klasických 12-16dechů za minutu u dospěláka,to lapání je projevem zřejme konstrikce dýchacích cest, čili zůžením, může být jak horních dýchacích cest (průdušnice, průdušky), tak dolních (bronchioly a alveolární sklípky), fyziologické lapání po dechu je jen ve stresové situaci, kdy adrenalin (katecholamin) je extrémně vyplavený z nadledvinek a způsobí zůžení všech-----cév, trubic v těle obecně.....
u mimuška bych toto nepodceňovala a uroč zašla na pediatrii, tam vystaví doporučenku na neurologii a provedou se základní testy jako eeg neurol. vyš a hladinyhormonů

jeudi
6. srp 2009

je to fakt ze deti nepravidelne dychaji az me to desi..vecer pred spanim pozoruju jak blika monitor dechu..blika podle pravidelnosti dechu ..a kdyz dlouho neblikne tak uz se mi svira zaludek a cekam ze to zacne houkat..a najednou zase blik blik

lucenek
6. srp 2009

určo by prcke měl mít u vyš ledvin nadledvin pokud se v krvi prokáže trvale zvýšená hladina
gabry tys mě dostala....to snad nemyslíš vážně

berenika39
6. srp 2009

no mě už taky napadlo, že ta gabri je jen provokatérka, která píše všude a schválně totální nesmysly....aby se to tu pohnulo...