Divné chování kojence. Poraďte!

bramburka
3. čer 2008

Prosím poradte, malá před usnutím asi pul hodiny takhle "blbne", má jakoby křeče, dýchá zrychleně, velmi se opotí, strhává si cokoliv co má na sobě ale i to co nemá (kdyz byla nahata, delala to samé), začalo to s těěmi vedry, dělá to ale čím dál častěji (pouze když je unavená), vždy u toho uplně zrudne a zpotí se, koulí očima.

Když je vyspinkaná, tak je úplně normální, směje se, leze a tak. Kdyz je unavená, přetočí se na záda a začne to dělat.

POdařilo se mi to nahrát na video, zde je odkaz http://picasaweb.google.cz/Xenuska123/7MSC/phot...

dělá to taky někomu z vás mimčo? Co by to mohlo být?

lolalola
4. čer 2008

bramburka, mne sa zdá akoby si to body chcela k sebe pritiahnut. My sme malu vzdy uspavali na rukach, ze sme ju nosili kym nezaspala a teraz, ked je vacsia, tak si k nej lahnem kym nezaspi(alebo si pocecka a zaspi) a potom odidem. V noci spi s nami. Ale tym ako rastla, tak sa jej to parkrat zmenilo a tiez niekedy bolo tazke ju uspat, lebo plakala a bola nervozna. Tiez ma napadlo aj to co pisala Ronie, ze ak bola predtym prikryta, tak sa teraz moze citit taka hola...

lu777
4. čer 2008

jj, to jsem si taky říkala, s tím přikrytím..

Matýskovi pomohlo, když jsem mu dala velkou měkkou plyšovou hračku.. chytne si ji, překulí se na bok, chvilku s ní jakoby bojuje, pak se na ni namáčkne a usne..

bramburka
autor
4. čer 2008

holky nepomáhá nic, ted se mi tu svíjí na podlaze, je vyspaná, přebalená, najedená, unavená být nemůže, dělala to s hraškou, peřinkou, bez peřinky, bez plínky, všechno!!! V noci se probudila a jela... fakt snad masturbace, jediný co pomáhá je dát jí hračku a odvést pozornost, ovšem to před spaním trochu blbý. No a samozřejmě krká a zvrací (jak si tlačí to břicho).

Je jedno co drží. Body, hračku, plínku, nic - má sepnuté ručičky, zvedlé nožičky a otevřenou pusu, rychle dýchá a koulí očima.

luciar79
4. čer 2008

keď som si to kukla tak mi to hneď pripadalo jak masturbácia.ale čakalo som čo sa tu popíše.a ten neprítomný pohľad-nemávame ho pritom aj my? a to dýchanie tiež. mne to pripadá že sa snaží a keď to nejde plače.a keď sa jej to podarí uspokojene zaspí.ja som si to pri malej všimla až v 4 rokoch ale to už bolo vidieť že vie čo robí, kedy s tým začala neviem.asi ti teraz inšie nezostavá ako odpútavať pozornosť stále.až začne loziť a chodiť už bude mať iné starosti...bude objavovať okolie,teraz objavuje len seba

bramburka
autor
4. čer 2008

no když si hraje tak to nedělá... 😒 no jo, ale před spaním nevím jak ji zabavovat, zkusila jsem ji dat k sobe do postylky, ale nejak ji to nevadilo.

nikka.vo
4. čer 2008

luciar v- přesně můj názor - zatím mi to fakt přijde jako masturbace - rudne ve tváři, nepřítomný výraz, zrychlené dýchání (mmj je to i fyzicky náročný si myslim ) - tak to bych taky funěla o 106 😅 - pohyby nasvědčují, že stahuje svaly..no prostě jak jsem tu psala.

Ale třeba budete za chvíli moudřejší, bram 😉

bramburka
autor
4. čer 2008

doufám no, ten Dr. taky psal, že uspávací rituál ...

kadea
4. čer 2008

Mne sa to hned zdalo ako masturbacia, myslim, ze na tom zas nie je nic zle, aj ked my ako rodicia sa hanbime ako psi. Velmi zaujimave postrehy su prave tu: http://www.rodina.cz/diskuse104.htm
Ale prave pozeram, ze uz si v tej teme tak si to asi videla.
Nic si z toho nerob, ona z toho vyrastie. 😉

bramburka
autor
4. čer 2008

kdyby to bylo ono, tak by mi to bylo jedno. Jiank tou diskuzí se nejak enmohu prokousat pres uchylarny. Nevim, jak skočit na začátek, dke asi byly seriozní dotazy.

patricien
4. čer 2008

ahoj bramburko, mam kamaradku ta má holčičku dělala něco podobného když byla unavená bylo jí okolo 10měs..... ale dělalato v sedě a přes den ..seděla a a byla stuhla a pohupovala se dopředu a do zadu a cervenal jí obličejík jako kdyby tlačila .... no a doktorka jí řekla že to děla že je unavena a žádá pozornost....
zkus Xenušku vzít za ručičku a nebo ji hladit po hlavičce než usne .... ted je jí rok a pul a už to neděla . zkus to uvidíš 😉

kapulet
4. čer 2008

Taky jsem zkoukla video, naše malá se podobně kroutí, bodýčko sice netrhá ale jsou ji teprve 4M a u nás to souvisí s vedrem únavou a zubama, dělá to navečer a ráno. Má malá už zoubky? Zkus ji dát kousátko nebo dudlík. A na to vedro, než půjde spinkat do pokojíku, pokud máš ventilátor, zapni ho tam na nějakou dobu. My to tak děláme a aspoň dřív usne. ten ventilátor než půjde spinkat, aby si někdo nemyslel, že ho máme zapnutý a malá je v ložnici 😉 . Možná se s těma zubama pletu, ale zkus to a uvidíš.

hanulinek
4. čer 2008

Bramburko, naše malá (11 měsíců) to dělá taky. Už ani nevím, kdy to začalo. Vypadá to, jakoby dělala sklapovačky a přitom taky tahá za oblečení na břiše, stahuje si ho na obličej. Dělá to, když je unavená, před usnutím. Do 5 minut usne. Doktor nám taky říkal, že jde o její uspávací rituál a nemáme se tím znepokojovat. Takže klid. 🙂

lihe
5. čer 2008

ahoj, tak teda já jsem na miminkovi rozhodně neviděla žádnou křeč...ani nic divnýho..a dívala jsem se dvakrát..
...vypadalo ja.ko před usnutím, unavené,něčím rozmrzelé, pak už to vypadá na usnutí...a zase ne, něco ho trápí...únava, horko, zoubky, bříško, erupce na slunci, ....cokoli
Ony se usínací potřeby a rituály během prvního roku několikrát mění...chtělo by se nějak ukonejšit a neví přesně jak...to bodyčko chce očividně strčit do pusinky nebo k obličeji.( Mohly by to být i ty zoubky, pokud to není před spaním), mě se u obou dětí asi od 4 měsíců osvědčilo jemně plyšové, větší zvíře, předtím jim na samostatné usnutí stačila plínka, některé děti mají rády lehký polštářek, podeberou ho ručičkou a přitisknou k tvářičce, až usne, zvíře třeba odeberu, aby ho neměly na hlavě. Když jsou zvířata ošmudlaná, vyperu.

iza
9. čer 2008

ahoj brambur tak jak jste dopadly u té neuroložky? teda pokud jsem to nepopletla(četla jsem, že tam jdete v po 😕 )

bambusko
9. čer 2008

aj ja som zvedava 😎

knobloska
10. čer 2008

Taky bych řekla, že nemůže zaspat a je unavená a neumí s tím nic udělat. Máme doma něco podobnýho, i když nedělá přesně tohle, ale je jakoby zmatená, taky zrychleně dýchá a chtěla by si něco " nacucnout", ale dudlíky plive a jíst ani pít taky nechce.

adriana1
10. čer 2008

Bramburko: Mě to dělá když je malá unavená a neví jak zabrat. Hce být v ruce nebo na polštáři v mé postely. Ono se jí krásně spí na velkým polštáři. Koupila sem jí velký polštář aby celá na něm ležela ale nesmý být moc naducaný a dávám ji na bok. Spokojeně usne i v postýlce.

bramburka
autor
10. čer 2008

no natočili EEG a na tu analýzu jdem aaž v pátek v 9:30, tak pak dám holky vědět, nebojte.

iffka2002
10. čer 2008

nasa to robila ked jej isli zuby-akoby ju pred spanim najviac boleli tak chcela mat nieco v ustach (aj s tym bodynkom mi o tak prijde), tak odvtedy zas uspavam malu kojenim a uz to nerobi. mne to vobec ako nenormalne spravanie u Xenusky nepripada, absolutne.. proste jej len nieco vadi

aponchie
10. čer 2008

me to prijde ,ze ji neco neskutecne sere 😀 unava urcite jo,ale bud je ji vedro v tom pripade bych ji nechala jen lehounke obycejne mako tricenko s kr.rukavem to stare platene treba..pokud ma bolavou pipku jak jsi psala klidne ji rozbal at vetra co nejcasteji das igelit pod ni a maximalne budes casteji prat,nebo kdyz si s ni lehnes bude to taky delat?kdyz zkusis nakojit v leze v posteli?povidat si s ni?nebo ji pustit hudbu?nebo dat na brisko?masaz briska a povidani pohadky,cviceni nozickama jestli nema prdy,zkusit polohu na bocku ,ty zuby to muzou byt take..me to jako masturbace fakt nepripada..ja bych zkousela uplne vsecko postupne vylucovat ale mit cas mezi zkouskama pac se to nemusi projevit hned..mala se mi mlela vedrem pac to nesnasi takze dostala igelit do postylky nahou prcku lehke tricko vetrak kousek od postylky zatazene zavesy at nema svetlo pac to ji taky v lete vadilo a byl klidek..pak jeste rustovej spurt..

adriana1
10. čer 2008

Holky přišla sem na to že hudbu kterou ste poslouchaly v těhotenství uklidnuje mimča

marketa.d
10. čer 2008

Já bych ji raději nechala prohlídnout kvůli tomu dýchání, mně připadá, že ji něco trápí. Jestli jí ovšem třeba nelezou zuby...

bramburka
autor
10. čer 2008

zuby teda lezou, to je pravda. Jinak už jsem Aponchie vyloučila. vedro, tu pipku, kdyz dam na brisko, nekdy to pomuze, vetsinuo se ale hodi zpatky a zase to dela. kdyz si s ní lehnu, dělá to taky, dela to na hracím koberci, proste vsude, v kočárku, všude, na tom videu totiz u toho poplakava, to je na zacatku, pak ani neplace, jen proste souvisle zvedne ty nozicky, sepne ručičky (at je nahá, nebo oblecena, s plinkou či bez) ty ruce tlačí k sobě, dýchá zrychleně s pusou dokořán a koulí očima.

bubba
10. čer 2008

neviem ako vyzera "detska masturbacia"ale citala som o tom na babatku.sk a bola som sokovana ze aj 4 mes.deti to robia....prevazne dievcatka tam bolo pisane a strasne vela mamin sa tam na tom nazore podielalo aj jedna tam pisala ze boli u psychologa a ze ten im "dal chrobaka do hlavy"ze masturbacia 😅

bubba
10. čer 2008

nemala nahodou zaparenu susku a tym"tahom"si to chcela "poskrabkat?"

aponchie
11. čer 2008

tak bych ji nechala proklepnout od vrchu az dolu lekarem uz nevim teda 😝 a jestli to dela porad skoro tak to ti lekari i uvidi a vlastne mas to video sebou toz pak pisni co ti rekli 🙂

bramburka
autor
13. čer 2008

Takže holky výsledek:

EEG je v pořádku 😀 pan Dr. rikal, ze je to orpavdu pravdepodobne usinací rituál a zasahujou do toho prvky masturbace kojenců, sama jsem se tomu dovila, ptala jsem se, že ej to nějak brzy a on říkal, že to zmizí, at se za 3 emsíce prijdu ukazat, že to není takoá ta masturbace v pravým slova smyslu. Doporučil vitamin B 6 na lepší spaní, a taky říkal, že má rozestoupený břišní svaly, že bude muset na nějaký dýchací cviky až bude starší nebo co.