Divné chování kojence. Poraďte!

bramburka
3. čer 2008

Prosím poradte, malá před usnutím asi pul hodiny takhle "blbne", má jakoby křeče, dýchá zrychleně, velmi se opotí, strhává si cokoliv co má na sobě ale i to co nemá (kdyz byla nahata, delala to samé), začalo to s těěmi vedry, dělá to ale čím dál častěji (pouze když je unavená), vždy u toho uplně zrudne a zpotí se, koulí očima.

Když je vyspinkaná, tak je úplně normální, směje se, leze a tak. Kdyz je unavená, přetočí se na záda a začne to dělat.

POdařilo se mi to nahrát na video, zde je odkaz http://picasaweb.google.cz/Xenuska123/7MSC/phot...

dělá to taky někomu z vás mimčo? Co by to mohlo být?

ronie
3. čer 2008

jo aještě k té epi-záchvaty mají strašně moc podob, tohle na epi nevypadá, ale lze to vyloučit jen eeg, ale nic vážného to nebude neboj 🙂 😉

dadulka19
3. čer 2008

bramburka,no mne to príde úplne normálne,ako sa chová...je možno unavená,nepokojná,akoby si chcela dať niečo do pusky,ťahá si to bobyčko... 🙂 ....myslím,že je úplne o.k.

dadulka19
3. čer 2008

ozaj,tie epi-záchvaty,čo spomína ronie,vraj sú u mimín normálne.... 😉 ..možno sem pozrie aj niekto od fachu a vysvetlí 😉

ronie
3. čer 2008

epilepsie není normální stav-to určitě ne, je to choroba, která je třeba hlídat, případně léčit-může velmi poškodit i mozek, ale to nechci strašit-to jen chci upozornit a uvést na pravou míru co píše dadu 😉 Vím o epi dost, sama sem vyléčená epileptička 😉 😝

bram Oli musí mít v ruce plínku, pak se uklidní 😉

vladkaz1
3. čer 2008

Ja som toho názoru že sa jej nieco nepáči
,mozno ju nieco zasvrbelo pri cikaní
,alebo má podráždenú riťku.
Nejaký epi -záchvat sa mi zdá totálna blbosť.

danielala
3. čer 2008

Presne, aj ja mám taký pocit, že predtým spala vo vaku a teraz sa nemá k čomu pritúliť. A to vyvracanie očičiek, čo popisuješ, mi príde tiež skôr od únavy (aj naša to robí), lebo pri epi záchvatoch by si body nežmolila a nepriťahovala. A navyše k tomu, čo baby radia, by som aj úplne zatiahla roletu, keď ide cez deň spinkať.

bramburka
autor
3. čer 2008

tak je to tak, že normoalne spi pod plinkou a perinkou (/lehounkou), jen na to video jsem ji odkryla, to same dela i s plinkou. Ronie, opravdu ma zrychlene dychania jako by zastavuje dech, opravdu dycha rychle jako pejsek.

Podrážděnou pipiku má, to je pravda, tak asi ji to svedí, to je podle mě mozné. V kočárku to nedělá.

S tim body to fakt nesouvisi, ona si ani tak nedrží body jako má obě ruce sevřené do sebe v pěst a mačká si ty ruce.

vladkaz1
3. čer 2008

Može jej byť teplo,ved aj nás morí takéto sparné počasie.
Moja Lucka sa vie riadne čertiť a je to nieco podobne.
Ked je totálne vyčerpaná si žmolí ocka a jeduje sa.
Ved musís vidieť sama: spororuj je prebalená, napapkaná, cistucka.
Ak je vsetko ok hladaj prícinu inde.
Ja som napr. zistila ze Lucka mala pordáždenú šusurku a silný moc,ked cikala tak ju to asi svrbelo alebo bolelo.
A takto podobne sa mi jedovala.
Treba to odpozorovať,moze to byt z roznej príciny ked je dieta nespokojné.
Ale je pravda ze ked je mojej male teplo tak sa jeduje a zrudne jak rak a kricí...
Moj názor je že jej je teplo,alebo je hladná.

makyb78
3. čer 2008

Bramburko-podle mě je to normální únava.Nic víc bych za tím nehledala.Malá si zase takhle rve do pusiny nohy,tak jí chodím rovnat a místo nohy dávat dudlík 😀 A ještě přes ručičky dám plenku a ona blbne s ní až usne.A taky to dřív nedělala.Fakt buď v klidu 😉

vladkaz1
3. čer 2008

Bramburka ,tak teraz si ma presvecila o tom ze ju páli pipulka,moja robila to iste.
No mi sme to mali uplne podrázdene a ked ma taketo nieco natieram s Imazolom a do 2 dní máme krásne zahojenu riťku

ivca82
3. čer 2008

Môja malá sa tiež podobne "uspáva" nie síce stále ale sem-tam ju "to" takto chytí, príde mi to celkom podobné ako na tom videu. Väčšinou vtedy keď spala cez deň málo a ja veľmi unavená. U nás pomôže cumlík a vezmem ju na ruky alebo si ju dáme k sebe do postele. Ešte má aj hračku na spanie, plyšového levíka, ktorého si žmolká v ručičke dá si ho na tváričku a tak zaspinká.

dadulka19
3. čer 2008

ronie,nemala som na mysli epi,akú máš ty,ale stav,kedy sa zdá byť u dieťaťa epi.záchvat,ale ten pravý to nieje.Neviem to presne vysvetliť,ale že miminá si ešte nevedia stále koordinovať svaly a potom robia "divné"veci.Má to svoj odborný názov.Písala tu už o tom jedna mamina v podobnej téme.Robila niečo také aj moja dcéra,vyzeralo to ako epizáchvat,ale neurolóia to nepotvrdila.Ale do tejto témy tá epi nepatrí,lebo bramburkina malá to epi nemá ani náhodou,teda si myslím ja 🙂 ...a bramburka,ak ťa to veľmi trápi a myslíš,že to nie je normálne,čo robí,obráť sa na dokinu,budeš pokojnejšia 😉

vladkaz1
3. čer 2008

Aj ja by som sa obratila na doki. len preto aby som bola kludná, ale príde mi to skor z iného dovodu...

beranek
3. čer 2008

Bramburko, chování dcerky na videu mi příjde úplně normálně, naše dcera dělá to samé a přiznám se, nepřišlo mi to divné. Dělá to, když je unavená a chce svou oblíbenou deku, kterou miluje a bez ní nespí, prostě jí chce mít v ruce 😉

beranek
3. čer 2008

Zrychlené dýchání ale nemá. Souhlasím s názorem, že ji může případně něco svědit, těžko říct.

kacka.va
3. čer 2008

no tak u nás je malá celá říčná, když nemůže zabrat na spaní, to šermuje ručičkama, chce si taky strhnout dupajdym klátí hlavičkou jak šílená. po dudlíku se občas zklidní, občas ne, ale jakmile pak zabere, tak už tvrde spí. i když mi jsme ještě malinkaté, ale vypadá to u nás podobně

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bramburka
autor
3. čer 2008

tak díky holky, díky. Ted byla nahata a na prebalovaku, tak ji davam bodycko a ona to začala zas delat, asi fakt vedrem, asi jo. Plus dalsi faktory, proc uz neumi mluvit? 😀

ronie
3. čer 2008

aha dadu, tak to sem špatně pochopila 😉 možná myslíš afektivní křeče..i to by mohlo být, ale nezdá se mi to také..

mě by také vše přišlo jako normální únava, al jedna věc je mi divná, že bramburce to přijde zvláštní a malá to dřív nedělala. Všechn yděti bývají unavené a ty projevy jsou různé, zvláštní, ale bývá to podobné od malinka a proto nám to nepřijde divné..já myslím,že nejdůležitější je instinkt maminky-pokud se jí to nezdá, měla by se poradit, aby byl klid na duši 🙂 😉

grettka
3. čer 2008

a nesvrbi ju nahodou pokozka? nema ju nahodou podrazdenu? aj tym, ze je teplo, tak ju moze drazdit oblecenie alebo plienka...

vladkaz1
3. čer 2008

grettka tak som to aj ja myslela ..

bramburka
autor
3. čer 2008

asi svrbí, já nevim, asi jo ☹

lucky.lady
3. čer 2008

Já si myslím, že dítě prochází vývojem. Chování mění třeba podle toho už zmiňovaného tepla, a jestli je momentálně zapruzelá, tak tím spíš. A maminka, která má svoje první mimi někdy těžko pozná co je ještě normální a co už ne. Já jsem při první vysoké teplotě volala sanitku 😅 😀. Po pár takových zkušenostech se člověk obrní a přestane vyšilovat.
Bramburko, zkus se zbavit těch opruzenin a uvidíš... Pamatuju si, že když u dcery nezabraly žádný mastičky, krémíky ani bepanthen, tak pohohl úplně obyč. dětský sypký pudr. jen malá vrstva, aby se jí to nehrudkovalo 😉 A co to půjde, tak větrat bez plínky. Tohle počasí je ideální 😀

vladkaz1
3. čer 2008

Ja radím ten imazol,mi máme od narodenia citlivú pokozku aj ritku aj susurku,niekedy sa jej spravia az pupaciky a zaberie nám to uplne super za 2 dni ako nove 🙂

kok12ska
3. čer 2008

Ahoj Bramburko,taky si myslím, že to epilepsie nebude. Nikdy jsem neslyšela ani neviděla, aby si při kčečích někdo tahal za oblečení. Myslím, že to bude nejspíš projev únavy v těch vedrech. Ale každopádně bych trvala na tom, aby tě doktorka odeslala na neurologii. S tou masturbací se mi to nezdá.

kok12ska
3. čer 2008

Ještě mě napadlo, že bys mohla poprosit o radu paní doktorku na těchto stránkách. http://forum.mamaaja.cz/viewforum.php?f=23&sid=... Odpověď od ní nám přišla během 2 dnů.

bramburka
autor
3. čer 2008

jojo, už na tom pracuji. Za vyšetření nic nedáme, že?

jaku
3. čer 2008

Mě to dělá Ondra taky, tahá si bodýčko, chce si ho nacpat do pusy-když ho má dole rozpnuté tak se mu to i podaří. Taky to dělá když je unavený, funí a kňourá, pomáhá "hodit" na něj bavlněnou plínku jak na "papouška" 😀 .

milhaus
3. čer 2008

to vypada akoby si chcela to body vyzliect a rozčuluje sa že jej to nejde

denisocka
3. čer 2008

aj my tak robíme .. a ešte horšie,to tvoje je slabe kafeeeeeeeeeeeee 😀 , väčšinou ho rozkapčem , dám kus cicik a je to,ale niekedy to robí večer aj 5x kým uplne zaspí,ale vyzerá to kus inak,ta tvoja mala bramburka ani poriadne plakať nevie,to náš jačí jak najatý

ináč,nám teraz idu zuby,ale kým víjdu bude ešte vela plaču a náš sa presne tak snaži dať do pusi oblečko,alebo plienku ........