Divné nekoordinované tiky hlavou u skoro ročnej dcérky

denca1988
8. lis 2015

Ahojte,
prosím o vaše skúsenosti,u lekárky som za blázna ,ktorý všetko moc rieši a stále ma odbíja ,že mám zdravú dcéru a všetko je v poriadku.
Dcérka bude mať teraz 28.ho 1.rok,pred asi 4 dňami u nej nastal ale akoby zlom,začala sa strašne vztekať,všetko čo nedostane opiští alebo sa mi s nervami hodí o zem a kričí ,hádže hračkami a podobne....od 8.mesiaca oblieza nábytok,pustila sa už pár krát aj sama ale zase sa vrátila práve pred štyroma dňami radšej na 4.
Hlavne ale prečo píšem je že začala všetko z nervov hrýzť,hádzať sa o zem,pritom sa fakt hodí udrie a postaví bez plaču a ide ďalej a hodí sa znova....a začali jej také divné tiky hlavičkou,neviem ako to popísať....je to iné ako v ostatných fórach preto zakladám svoje a prosím o rady...robí to stále častejšie,je jednoči je v kľude,alebo sa hraje,čúra,pozerá tv,počúva hudbu...proste zaškuby hlavičkou stále iné nekooordinované,dnes do toho začala aj tancovať ,pritom mala jednu ručku pevne zovretú a kývala sa zo strany na stranu...mam desný strach ísť za lekárkou,tak prosím o vaše skúsenosti...ďakujem.... na neurologii sme boli nedávno ale na hlavičku nás neposlali lebo malá bola po páde v poriadku na pohľad....

kajalka
8. lis 2015

Natočila bych video a navštívila neurologa.

achjonetusim
8. lis 2015

To co popisuješ je pro odborníka a ne pro mamky na internetu, ihned zítra zajdi za neurologem. Držím palce.

bledulka84
8. lis 2015

Taky bych někam zašla, pokud tě jeden neurolog s něčím jiným odbyl, tak se neboj zajít za jiným, možná bych upozornila i na ten pád o kterém mluvíš.
a souhlasím s @kajalka abys to natočila. Nemusí to nic být, děcka když se naučí něco nového, tak to může vypadat, že je něco špatně a jim to třeba jen přijde jako dobrý nápad, ale taky to něco být může. Hodně štěstí

denca1988
autor
8. lis 2015

@achjonetusim myslim ze polovica konika je pre odbornika ,preto to tu je ,urcite zajtra lekarka a nasledne neurolog

denca1988
autor
9. lis 2015

Tak sme od Dr doma a urgent neurologie v patek 13. ,brecim od rana a este ten datum:( nevim jak se z toho dostat ale stale na nu kukam a pride mi ze mam doma uplne ine dieta a najhorsie je ze nemame kam ist aby som na to stale nemyslela:( tatku mame v praci od rana do vecera

denca1988
autor
9. lis 2015

Moc ďakujem za srdiečko,veľmi potešilo....:-*

denca1988
autor
10. lis 2015

Tak vcera 3 hodiny na pohotovosti,domov sme prisli o 10 vecer a dnes urgent EEG v 11,za hodinu vyrazame:( za dva dni mam 2 kila dolu z nervov a snad si tam nenechaju mna🙂

bledulka84
10. lis 2015

@denca1988 hodně štěstí, snad to dobře dopadne

achjonetusim
10. lis 2015

@denca1988 Hodně štěstí!

denca1988
autor
10. lis 2015

Dakujem babušky:-* dame vediet

barumat
10. lis 2015

Juj, taky držím moc palce! Hlavně, že jste k tomu doktorovi šli, to je základ. Doufám, že bude vše v pořádku...

mogwaika
10. lis 2015

@denca1988 držím pěsti, bohužel tyhle věci většinou řeší odborníci až po třetím roce, dřív se většinou mimo neurologie nevyšetří nic... Držím pěsti, ať dopadnete co nejlépe. Snad je to jen nějaký skřípnutý nerv a ne epi...

mogwaika
10. lis 2015

@denca1988 jak vlastně dopadlo to eeg, byli jste na něm dnes? Pokud bylo čisté, klidně napiš zprávu, u nás byly podobné projevy, ale epi se vyloučila...

denca1988
autor
10. lis 2015

@mogwaika ahoj,no byli ale mame kontrolu v piatok a az tam nam dr pry povie vysledky :(

mogwaika
10. lis 2015

@denca1988 přeji ať vám to dobře dopadne a zjistí se jen nějaká prkotina, třeba hloupý zlozvyk 🙂 Pak dej určitě vědět 🙂

zuzapra
10. lis 2015

@denca1988 držte se,přeji Vám ať je malá v pořádku!!!!! Držíme pěstičky.

zmrzlinka
10. lis 2015

a nebyla ted nekdy ockovana?Muj syn mel něco podobího po ockovani.Nastesti to odoznelo samo a uz se to nezopakovalo.

denca1988
autor
10. lis 2015

@zmrzlinka byl pred 2 mesici naposledy,tiez ma to napadlo,ja uz neviem...ako epi mi to samej nepride skor ako nieco ine,ja na to radaej nemyslim a verim ze mam krasnu zdravu holcicku doma🙂 ale jako na hubnuti je to dobry stres:/

denca1988
autor
11. lis 2015

Moc moc dakujem vsetkym za srdiecka a v piatok napiseme ako sme dopadli....srdiecka poletia dalej urcite este dnes :-*

achjonetusim
13. lis 2015

@denca1988 Myslim na vás 😉

denca1988
autor
13. lis 2015

Tak sme doma a za tych 20 minut na EEG sa pry nic neukazalo co by nasvedcovalo ze mala ma epilepsiu,kazdopadne mame davat vitamin B a horcik a je maximlne hyperaktivna na pohled🙂,za mesiac kontrola a potom keby to neustupilo tak 24 hodin hospitalizace na pozorovanie...dr.sa vyjadril ze v tom nevidi nic mentalneho alebo tak a toho som sa bala najviac,ale dnes nikdy nikto nevie co bude ,budem ale verit ze mam krasnu zdravu holcicku len je max hyper🙂

achjonetusim
13. lis 2015

@denca1988 😵

barumat
13. lis 2015

Paráda, hurá!

denca1988
autor
13. lis 2015

no ale keby ste videli tie stavy jak sa chvilku nudi.....zacne jacat a krutit sa a uplne silim z nej ked niekde sme,dnes doktor len cumel :D

zuzapra
13. lis 2015

@denca1988 no tak to je super!!!! Hlavne,ze je zdrava. Úleva,co. Zdravi je nejdulezitejsi.