Dlouhodobá krvavá opruzenina. Máte zkušenost?

kamilka007
13. únor 2012

Jsem už zoufalá - naše malá je už 2 týdny šíleně opruzená a nic na to nepomáhá. Byly jsme už i 2x u pediatričky, mažeme Imazol, ale pořád se to stěhuje z místa na místo a pořád je to ošklivé a často krvavé. Nikdy předtím se nám to nestalo, větrat prdelku se snažíme co nejvíc (ale po třetí loužičce na koberci to vzdávám a plínkuju), přebaluju často, už nevím co. Prý by to mohlo být z nějakých výrazných potravin, ale my nic nového nezkoušeli. Jen jsme teda před 2 týdny skončily s kojením a přešly na UM, ale doktorka tvrdí, že UM takhle nedráždí. Nemáte nějakou zkušenost, z čeho by to mohla mít? A hlavně co s tím.. ☹ Díky!

marecek4
13. únor 2012

namazat fialkou-genciánkou,mě tak vrátili Ter z nemocnice s doporučením-pomohla

dvojka
13. únor 2012

@kamilka007 -ty bláho já se dneska shodou okolností bavila s kamarádkou a ta mi říkala že její malá byla jen jednou opruzená a to v době kdy přešly z MM na UM.Tak ted jestli to byla náhoda nebo ne,vid?
Maminky si hodně chválí sudocrem ,ale jestli to působí i ve fázi v jaký to má tvoje dcera těžko říct.Nám teda pokaždý pomohl bebanthen nebo právě imazol a taky jsem malé dávala do vaničky při koupání jedlou sodu,nikdy jsme ale neměly krvavé opruzeniny ☹.

lucisa
13. únor 2012

@kamilka007 takovou hroznou zkušenost teda nemám, ale kdykoliv jsme měli nějaký velký problém s opruzením, většinou v létě po nějaké delší cestě v autě, spolehlivě zabral Imazol, v jemným zapařeninkách postačila Rybilka 😒
Ale pokud nepomohla pediatrička, zkusila bych spíš zajít na kožní, aby jí potom z velkých krvavých ran nezůstaly jizvičky. ☹

lucisa
13. únor 2012

Ještě mě napadlo, jak teď napsala @dvojka o té koupeli. Dost pomáhá i hypermangan, vysušuje a je léčivý, ale pozor, do velké vany stačí pár zrníček, voda by měla být jen lehce narůžovělá, když bude fialová, vypusť část vody a dopusť, jinak bys mohla malou spálit, měla by hnědou kůži.

jop
13. únor 2012

@kamilka007 můj syn měl taky hodně problémy s opruzeninami. A pomohlo:
1. látkové plenky (všechny jednorázovky - a já jich vyzkoušela!) opruzeniny zhoršovaly nebo přímo způsobovaly
2. měsíčkový krém Weleda
3. mast pytiol - polemizuje se o možné škodlivosti této masti, ale v malém množství prý nevadí, opruzenina se po ní rychle zhojí - cca za 3 dny (zkušenosti moje a 2 kamarádek) a pak už mazat tou Weledou
4. dostala jsem od kamarádky takový sprej Aloe vera, to taky pomáhalo asi jako Weleda.
Každopádně základ jsou fakt ty látkové pleny. S jednorázovkama nám nepomohla žádná mast, prostě nic.

dagmarkaaa
13. únor 2012

@kamilka007 Když to jednou měla dcera takové škaredé mokvavé opruzeniny tak samozřejmě větrat, větrat, větrat, a potírat studeným černým čajem, spíš jemně poťupat ať se to nedráždí. Po 1-2 dni by to mělo zaschnout a pak je dobré mazat něčím masnějším jako Bepanthen nebo tak. Bylo mi proti srsti jí na to plácat ještě nějaké krémy když to má až do krve... No a látkové plíny jsou lepší!

fiallinka
13. únor 2012

@kamilka007 zažila jsem u obou dětí - dcera se neopruzovala vůbec, a pak v roce se jednou podařilo, že se v noci pokakala, přišla jsem na to až ráno, a bylo to šílené, krvavé, červené, než se to vyléčilo, trvalo to snad tři týdny. U nás se to stalo i přes látkovky, které dávám - prostě se podařilo. Samozřejmě holý zadek, větrání, ALE základ je fakt ta genciána - zadek bude fialový, natři to opakovaně, ale bude to mít zásadní efekt na to, že serány vysuší, vydezinfikují a "zatáhnou", a to během chvilky. A potom už na to můžeš patlat jakékoliv výše uvedené krémy. A tenhle postup mi poradil náš pediatr 🙂

beruska24.9.
14. únor 2012

@kamilka - ještě mě napadá odvar z řepíku - má protizánětlivé účinky. zatím mám vyzkoušeno na dětech jen na pupínky a na zahnisaný paleček.
někdo doporučuje i heřmánek, ale na ten bývají alergické reakce.

kamilka007
autor
14. únor 2012

Děkuju za rady! Já teď ještě zkouším možná takovou blbost, ale vysadila jsem ten Imazol, protože mi připadá že vůbec nepomáhá (spíš naopak) a mažu jen Weledou. Ráno to zatím bylo lepší, ale prubýřský kámen je kakanec, tak uvidíme. 🙂
A když to nevyjde, vrhnu se na něco z vašich rad.

veronikavlaskova
14. únor 2012

Zkus koupit nadkolenky a nechat prdelku větrat🙂 Nám nejlíp pomáhá voda a vzduch🙂

beruska24.9.
14. únor 2012

@kamilka007 - dobrý nápad, zkusit to určitě můžeš. to mě vůbec nenapadlo a přitom.....u starší jsem v případě ´´ohrožení´´ používala Bepanthen a u mladší to zhoršoval, tam zase pomáhá Sudocrem.

luthien.k
14. únor 2012

@kamilka007 Weledu v žádném případě nedávej, vadí ta parfemace! Na krvavou opruzeninu jedině koupel z řepíku a poté genciánovou violeť. Mléko s tím může mít co do činění hodně aneb může to být projevem alergie na BKM. Nasadila bych extenzivní hydrolyzát - Nutrilon alergy care nebo Nestlé alhthera.

terinda
14. únor 2012

@kamilka007 koupat v heřmánku, mazat sudocremem 😉

sikulik
14. únor 2012

kamilka007 taky koupeme - sedíme v heřmánku a pak pomáhá mast bepanthen

luthien.k
14. únor 2012

Na heřmánek pozor, je to častý alergen, bezpečnější je řepík.

meleri
14. únor 2012

a@kamilka007 ahj zazila jsem to se synem, mel to z plen a z hovinek. pomohlo jedine omyvani pod tekouci vodou dukladne vysuseni a ty krvave opruzeniny jsem mazala veli mastnym kremem, osvedcila se indulona. zmenila jsem znacku plen a hodne to pomohlo. pomaha i caste prebalovani, slabsi opruzeniny jsou dobre mazat sudokremem. mi se osvedcil i hermankove koupele naopak bepanthen u nas nezabral. chce to zkouset a hlavne prebalovat prebalovat.....druhy syn teto problem nikdy nemel ta jsem te chtela uklidnit ze to tak nekdy byva...

kamilka007
autor
14. únor 2012

Díky za rady! Pořídila jsem Bepanthen a gencián a uvidíme. Každopádně dneska mi to vážně připadá lepší, takže mám podezření, že ten Imazol tomu fakt moc neprospíval. A na tu UM a příp. alergii se zeptám Mudr a kdyžtak Nutrilon změníme.

luthien.k
14. únor 2012

@kamilka007 uvidíš, pokud se Ti to podaří pořešit kosmetikou, jen dobře 🙂

dvojka
7. led 2013

Holky prosím o radu . Dneska jsem byla s malou (4 roky) u doktorky kvůli asi týden neléčené opruzenině která se nelepšila. jedinou léčbu kterou jsem zkoušela byla jedlá soda do vaničky.
Doktorka řekla,že to má teda hodně rozmokvaný a rozlezlý a napsala nám fungicidin mastičku a koupel v řepíku nebo trošku heřmánku.
jde mi o to co dělat když se malá vymočí ? Mám utírat taleťákem a nebo ošplouchnout vodou , když to má tolik rozmokvaný 😔 .
Prosím nepište že jsem se měla doktorky zeptat 😀 ,vim že měla ale nenapadlo mě to :/ .Kredit taky nemám abych zavolala.

luthien.k
7. led 2013

@dvojka omýt rychle čistou vodou a důkladně nechat osušit, klidně fénem. Místo fungicidinu bych já dala genciánu. Na heřmánek pozor, je to častý alergen.

dvojka
7. led 2013

@luthien.k - děkuju a můžu se ještě blbě 😀 zeptat proč radši genciánku místo tý mastičky 😉 ?

luthien.k
7. led 2013

@dvojka protože genciána jednak vysušuje a jednak je dobrá proti kvasinkovým infekcím. Mám s ní v tomto ohledu jen dobré zkušenosti, ale neměla by se používat dlouhodobě.

dvojka
7. led 2013

Tak já jí koupim a uvidím jak se rozhodnu.Už jsem dopoledne mastičkou namazala,tak abych to zase něčím neposejřila 🙄
Děkuju za odpověď 😉
@luthien.k

avantgarda
31. pro 2015

Nám se na opruzeniny osvědčil Sudocrem a mastička, kterou nám podle receptu pediatričky namíchali v lékárně, na následné doléčení a prevenci máme Bepanthen Extra. A jak píšete - hodně větrat pokožku a omývat vodou ne vlhčenými ubrousky. Někdy mohou opruzeniny být i kvůli změně značky plenek nebo kvůli nějaké potravině či při růstu zubů (to jsme vypozorovali u syna).

raduska21
31. pro 2015

Zame Pytiol, stoji cca 40 korun v lekarne a je super, zabere hned!!!

zuzana_ka
31. pro 2015

@kamilka007 osobně bych valila na kožní. Nam kozarka říkala ze i casta opruzenina může byt projev atopaku!!!

mahan
1. led 2016

http://www.branakdetem.cz/leciva-vlna-popolini.htm
toto pomohlo nam, po imazolu, sudokremu a pytiolu bez zlepseni.
take latkuji, ale latka to zhorsovala. na noc jsem dala papirovku do ni kus lecive vlny a rano tak o 90 procent lepsi.

amazonka.k
1. led 2016

@zuzana_ka Je to čtyři roky starý dotaz 😊