Dlouhodobé bolesti bříška u 3leté holčičky

hanka158
13. pro 2018

Ahojte, mam temer 3,5 letou holcicku, ktera si posledni 2 mesice casto stezuje na bolesti briska. Boli ji podle me hodne, uplne se u toho sviji a narika stale dokola. Ne kazdy den, ale nekolik dni je klid a pak opet. Zkouseli jsme behem te doby zaradit lehci jidla, takze varime uz vse jen ve vode, vyradit cesnek cibuli, pak i nadymavou zeleninu, koreni, cerstve pecivo, cerstve ovoce. Ted posledni tyden uz jsme i na bezlepkove a bezmlecne diete. Prakticky uz nevim co ji mam davat. Vytez ze zadecku byl negativni. Dnes jsme byli na ultrazvuku briska a pry byla strasne zaplynovana, ze nebylo skoro nic videt, pry evidentne ji tam neco netravi (je pravda, ze vcera jsem zkusila dat pulku bezlaktozoveho jogurtu, tak mozna je to tim). Prijde mi, ze je to horsi a horsi, ted se ji i po nejakem jidle objevi u pusinky takova vyrazka. Dnes po kurecim mase a batatem s dyni se ji udelala takova vyrazka na rucicce, ktera ji svedila, k veceru uz se to uklidnilo. Uz se i obcas skrabe na nozickach. Nemate nekdo zkusenost s necim podobnym a hlavne co s tim? Na gastro jsme objednani az v lednu. Jako mala mela potravinove alergie (ABKM, vejce, cokolada), ale mela jsem za to, ze od 2 let se toho zbavila. Jeji jidelnicek je posledni tyden nasledujici: ryze, brambory, bataty, jahly, polenta, kukuricno jahlova kase, banan, jablecno-hruskova presnidavka, maso, cervena repa, dyne, mrkev, petrzel, spenat, ryzove a kukuricne krupky. Co z toho ji muze vadit??? Dekuju za zkusenosti nebo napady co s tim.

pribylovapetra
13. pro 2018

@hanka158 dobry vecer,mam syna s AE,spoustěč jsou asi taky potraviny. Jestli Vase mala ma ted takove problemy a jako mala mela potravinove alergie,tak si myslim ze to mohlo neco zase spustit. Nebyla treba nemocná, antibiotika,mozna neco ve školce? Ja bych zkusila davat Hylak Forte, treba ted 2x denne nez se sklidni a k tomu probiotika Infant Dophilus Plus. Ty jsou bez laktozy,tak i kdyby by mela problem s mlekem,nemely by vadit. Navic jestli ma ty streva podrazdene,treba nesnese neco co driv proslo. Možná byste se mela objednat i na alergo aby otestovali potraviny. Ale i kdyby nic nevyslo,muze mit intolerance a ty se prokazuji jinymy testy. O to bych si rekla na tom gastru,i o test na lepek. Oni to u malých deti nechteji delat,ale kdyz jsou dceri uz 3.5,tak by se treba dalo domluvit. Jinak Vam nezbyde nez zkusit eliminacni dietu a poctivě zapisovat co kdy dcera snedla a k tomu zapisovat reakce. Jinak synovi vadi treba i lusteniny, oříšky, seminka, koření, bylinky... takze jestli neco z toho pouzivate,muze to byt taky problem.

pribylovapetra
13. pro 2018

@hanka158 jinak tady na konikovi je poradna pro atopicky ekzem , zkuste mrknout https://www.modrykonik.cz/group/6098/ nebo tady je nova poradna přírodní lecby ekzemu.... a ta pani co radi je skvela. taky nam pomaha. zkuste napsat dotaz i tam https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn...

jennyska
14. pro 2018

Ahoj @hanka158 Mrzí mě, čím si právě teď s dcerou procházíte, věřím, že je to těžké a pro Tebe už i vyčerpávající hledat příčinu. Sama mám syna atopika, občas s kvasinkou, takže poznám na vlastní kůži, jak to se stravou je. Univerzální radu ale nemám, takže věřím a vím, že ten, kdo Ti v tomto poradí a pomůže, je Pavla v Poradně o alergiích, ekzémech aj. https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn...

Pavla si sama ve svém životě prošla všemožnými zdrav.problémy a už nějaký rok působí jako poradce v oblasti netoxické péče o alergie, ekzémy a dermatitidy. Všechny otázky jsou v poradnách zdarma a anonymní, tak věřím, že se Tobě a ostatním budou hodit 🙂

Držím Ti moc palce a přeji vše už jen dobré!
Jennyska
Modrý koník team

miba10
14. pro 2018

@hanka158 asi teď budu vypadat že neumím číst, ale přečetla jsem si váš příspěvek porozne....ale zeptám se, nestezuji si i ze ji bolí nožičky?

sahrazad1
14. pro 2018

Budouci svagrova měla to samé u 6 leté dcery. Zpusobovalo to mléko, ne laktoza, ale bilkovina. Po vyřazení bylo během 14 dni vse ok...

hanka158
autor
14. pro 2018

@miba10 nozicky ji neboli, resp. nestezuje si...

kackakastanka
14. pro 2018

problémy mohou způsobovat klidně i banány, trhají se zelené a jsou napuštěné chemií, stejně tak pozor na maso, odkud je a co v něm je, například kuřecí snad jedině bio, je plné hormonů, problémy může způsobovat i petržel, po te se mi jako maly osypal syn, otázka zní, dáváš probiotika, to bych zkusila, nějaká vhodná pro děti, a klído třeba jednou týdne jen tak preventivne enterol, a další otázka zní, co dcerka pije přes den?

vendelinka08
14. pro 2018

@hanka158 mrkev..petrzel a spenat...na ty mohou byt take alergie...projevuje se na kuzi a svedi...

barulina
15. pro 2018

Me se vyrazka u pusy udelala a taky me bolelondlouh9 brich9 kdyz mi zjistili helicobalter. Zkuste

bledulka84
18. pro 2018

@hanka158 resim ted to stejne u ctyrlete dcerky, taky mela jako mala ABKM, nesnesla bilek, jablka a susenou papriku, vse uz bylo v norme, ale po nastupu do skolky a mlecnych slozkach snad v kazdem jidle mi posledni 2 mesice taky knoura, ze zlobi brisko. Asi budu menit pediatra, tak budu resit az s novou doktorkou, pres vanoce najedu na dietu, jestli se zlepsi.

baris
18. pro 2018

@hanka158 dcerám bylo taky pořád špatně, měly vyrážku, občas průjem, zácpa .... A mají histaminovou intoleranci 😢. A aby toho nebylo málo, tak teď i bezlepkovou dietu. Jíme 6 jídel pořád dokola ☹️. Kdybys chtěla, napíšu ti více j Histaminové intoleranci.

hanka158
autor
21. pro 2018

@baris Dekuju, to budu moc rada kdyz napises vice. Ted jsem take vynechala par jidel, ktere maji vysoky histamin. Asi je to lepsi, ale neji uz temer nic :( Jaky mate jidelnicek vy a jak dlouho?? Zlepsily se vam potize?

hanka158
autor
21. pro 2018

@bledulka84 tak to me mrzi, tak kdyztak dej vedet, jak jste dopadli... My jdeme v polovine ledna na gastro a na alergo. bojim se, ze se ji ty alergie vratily, snad to neni nic horsiho.

hanka158
autor
21. pro 2018

@vendelinka08 dekuju, ted uz jsem vynechala i ty a vypada, ze je ji lepe.

hanka158
autor
21. pro 2018

@miba10 tak jsem napsala, ze si nestezuje a hned v pondeli rikala, ze ji boli kolinka (byla unavena ze skolky a sly jsme pesky domu). Dnes vecer v postylce opet, ze ji boli noha, zada a kolinko, ale nevim jestli nevymyslela, protoze spala pres den a nebyla unavena... navic je nastydla. Co to muze znamenat ta bolest nozicek? i kdyz doufam, ze si to jen vymyslela..

miba10
22. pro 2018

@hanka158 no nic to být nemusí. U doktora jste byli? Dělali vám rtg toho bříška? Já s tímhle mám jedinou zkušenost a to u moji netere. Vyprávět nebudu, nechci tě strašit, ikdyz vše dobře dopadlo.

odula
22. pro 2018

@miba10 no to je výborný. Už tím ze tohle napíšeš tak strasis, že jo 😀

@hanka158 hele dcera ve třech letech si taky stěžovala na vselicos. Ještě to neumí moc dobře popsat, lokalizovat, stači aby citili nepohodu a už je to "bolí ". Může to být slabost spojená s virozou, do kolínka se mohla skrabnout,bouchnout (mě takhle dvouletacka vyprávela dva týdny ze kolínko "Pe pe". Nestrachuj se,pozoruj. Laktobacilky dáváte? Dcera si přestala na bříško stěžovat až někdy v šesti letech. Na nic se nepřišlo. Jen jsme dávali ty bacily. Tak ať je vše ok!! 😚