Dlouhodobý průjem. Máte zkušenost?

zutom2
14. led 2009

Chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s dlouhodobým průjmem.........nám už trvá skoro půl roku......lékaři stále nezjistily z čeho to je........prošel si tím tady s prckem taky někdo?Dělaly jíí různéé testy a vše vyšlo negativní.......budu vděčnáá za jakýkoliv příspěvek....

radka.m.
14. led 2009

zutom-jestli máte veškerá vyšetření v pořádku a neukazují na nic závažnějšího,tak nasad probiotické kapky,jsou sice trochu dražší,ale upraví střevní mikrofloru,tak by se vám to mohlo vrátit do normálu.jo,nezměnila jsi třeba značku um?

zutom2
autor
15. led 2009

ne nezměnila nemůžem mít umělé mléko.........stále kojím ikdyž jáá už tomu tedy neříkám kojení.........co myslíš těmi kapkami........měli jsme laktobacílky, léky na průjem nic nepomáhá.........

beautynka
2. únor 2011

@zutom2 Ahoj, prosím o radu. Taky máme už 14 dní průjem. Objevil se z ničeho nic. Nepamatuji si, že by snědl něco co nemá. Kaká tak 5-6x denně někdy průjmovější i někdy skoro tuhé, ale pořád kaká často / a hodně/. Výtěr byl ok. Dávám lactobacilíky baby, Hylak a Enterol a nic nezabírá. Je jen na mkrvi, banánu, jablku, rýži, mkrvovém odvaru už nevím co dál. Už nekojím MM už nemám a když nedám UM tak řve děsně hlady, on je hrozný jedlík. Nevíš jaké se ještě dají dělat testy? Dneska budu zase nejspíš stejně zajít k dr. Jinak je v pořádku nezvrací, nemá teplotu, nevěřím, že by to bylo tak dlouho k zubům. Bojím se, že je to vážné, že má něco s bříškem? Vám se to upravilo?

denny1610
21. led 2013

@zutom2 Mám podobný problém nyní ze synem, jak jste dopadli? V9 se z čeho to vaše dítko mělo???

denny1610
21. led 2013

@beautynka Mám podobný problém nyní ze synem, jak jste dopadli vy? Ví se z čeho to vaše dítko mělo???

beautynka
22. led 2013

@denny1610 Ahoj, my jsme to opravdu měy k zubům. Hned jak mu vyrosly špičáky tak zase průjem ze dne na den přestal. Trvalo to přes tři týdny. Pak už jsem to tak neřešila, když nic nezabíralo a výtěr byl ok a dávala jsem mu jíst i nedietní věci. A taky myslím, že ty laktobacily se musí brát dlouhodobě aby zabraly jo a taky je na průjem dobrý černý čaj.

denny1610
22. led 2013

@beautynka malý to má snad už půl roku, a tad dlouho zuby asi nerostou. Při přísné dietě je to v klidu, ale když najíždíme na normální stravu tak se máme zase špatně. Jaj, je to už dlouho a nikde nemůžu přijít na to z čeho by to mohlo být. Děkuji ale za odpověď.

beautynka
23. led 2013

@denny1610 Půl roku je dluhá doba. A co na to dr.? Výtěr má v pořádku? A co třeba testy na nějaké potraviny?

denny1610
23. led 2013

V pořádku. Bio, krevní obraz, i výtěr z rekta, vše v pořádku. Budou mu brát krev jestli nemá celiakí, ale tu určitě němá, zkusila jsem nasadit bezlepkovou dietu přísnou, stolicí měl suprovou, ale i při ní ho snad 2x prohnalo na průjem, a to po čokoládě (měl sušenku s polevou čoko.) a také po rýžové kaši s kakaem. Teď jsem vysadila čokoládu úplně, i kakao, a stolice se pořád nelepší. Doktorům vše dlouho trvá, tak proto hledám maminky, které si už něčím takovým prošli.

elvira
23. led 2013

Kamarádka měla s malým problém, věčně průjmy, k tomu celkem často zvracení.
Nakonec je čeká kolonoskopie.
Její manžel má crohna, podle krve vyšla dispozice i malému, tak se uvidí.
Na nic dalšího se nepřišlo...

veruska007
23. led 2013

Já tohle měla taky, trvalo to skoro rok. Na kolonoskopii mi zjistili chronický zánět střeva v okolí svorky po slepáku. Nějakou dobu jsem běhala po doktorech, ale stejně nic moc nepomohlo. Dodnes nemůžu nic s bublinkama ani luštěniny, ale jinak jím vcelku všechno, časem se to ustálilo. Nějakou dobu jsem brala probiotika, možná to trochu pomohlo. A jinak celkově změna životosprávy, pitný režim, dlouho jsem dodržovala tzv. bezezbytkovou dietu.

denny1610
29. led 2013

@veruska007 co to je bezezbytková dieta? Kolonoskopie probíhala jak? Kolik bylo děťátku? Brali jste nějaké speciální léky? Nebo jste jen stravu dodržovali.

veruska007
30. led 2013

@denny1610 Ahoj, nebylo to u prcka, ale u mne - říkala jsem si, že Ti třeba pomůže i tato informace. Kolonoskopie teda nic moc, dělali mi i jiná vyšetření (utz, CT s kontrastní látkou, kameru do žaludku a tak). Problém je, že to mám mezi tenkým a tlustým střevem a nedá se tam pořádně dostat z žádné strany.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Koloskopie
http://www.zijeme.cz/kolonoskopie-postup-a-foto/
Určitě toho vygooglíš víc. Není to moc příjemné, docela to bolelo. Manžel na tom byl taky (má chronické průjmy) a nezvpomíná na to moc rád. Jemu diagnostikovali dráždivý tračník, pomohla na chvíli probiotika a úprava stravy, ale úplně v pořádku to také není.

Bezezbytková dieta mi pomohla dost, dostala jsem seznam vhodných potravin, dá se to vygooglit 😉:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/beze...
http://www.fitnesstv.cz/bezezbytkova-dieta
http://www.crohn.ic.cz/?site=dieta
http://past-page.blog.cz/0804/bezezbytkova-dieta

denny1610
30. led 2013

Tak to mi je líto, do dneška jsme netušila jaké nemoci na tomto světě mohou být. Nejhorší na tom je, že ti může trpět dítě. Lepší se Vám to? Nebo to máte doživotní?

simlenka
20. bře 2013

ahoj, tak se přidáváme do klubu - naše holčička měla průjem téměř 6 týdnů, pak 10 dní o.k. a teď se ho už zase 14 dní nemůžeme zbavit ☹ výtěr a odběr krve negativní, nevím co dělat, dr to neřeší, prý mám dávat enterol, smectu a laktobacílky, ale už jsem z toho docela vyřízená.... od prosince malá nebyla ve školce, druhej prcek má průjem kratší dobu, ale zase je hrozně unavenej, rohlíky už nemůže ani vidět.... pomohlo vám ostatním něco??? díky za jakýkoli info ☹

terezale
20. bře 2013

@simlenka
Ahoj,
no my máme jednoho průjmového chlapečka, přijde mi, že mu rozhodí zažívání v podstatě kdeco, i když se to s věkem lepší. Nejhorší to bylo, když mu byly cca 2 roky a hlavně přes léto, to měl průjem téměř neustálé, do toho prázdniny, pobyt mimo domov a s tím změna stravy, hrůza...je fakt, že přes zimu to bylo výrazně lepší, tak jsem dospěla k názoru, že má problém se sezónním ovocem. Další roky jsem dávala fakt opatrně a bylo to lepší.
Ale nic to nemění na tom, že na průjmy tak jako tak zvýšeně trpí, vždy nasazujeme probiotika, konkrétně Normatyl a taky máme neustále při ruce Smectu. Jinak Simlenko, myslím, že pokud má dcera v pořádku odběry, atd. a není v akutní fázi, tak by do školky mohla, když ti Dr. napíše dobrovzdání. S tím, že byste se zkusili ve školce domluvit na mírné úpravě stravy...

ketysha
7. dub 2013

Dobrý den přidávám se k diskuzi,protože máme podobný problém..Koncem září měl syn Campylobacter k tomu febrilní křeče hlídali ho a všechny výtěry byli pak negativní.Od té doby má ale kašovitou stolici..Kaká mi řekla bych pravidelně.max.jednou za dva dny,ale většinou kašovitě..Žádnou dietu nedržíme trvá to dlouho a občas se vykaká i nromálně..Nevím jestli by neměl jít na nějaké vyšetření ....