Dlouhotrvající vodnatej průjem, máte zkušenost?

stepulkkkka
3. čer 2013

Maminky,nemáte některá zkušenost z dlouho trvajícím průjmem?Malej měl asi tak v dubnu průjem ten trval tak 14 dní,stěry byli dobrý.Pak se nám najednou objevila zácpa,že tři dny nešel a pak to stálo zato.Začal bobkama a končil průjmem.No a dneska se nám zase rozjel vodnatej průjem☹ Doktorka dělala stěry,ještě mám donést vzorek stolice no a kdyby se to nezlepšilo tak mu odebere krevmjsem z toho neštastná.Nevíte co by to mohlo být

katyxq
3. čer 2013

Může to být leccos - od "prkotin" typu špatná střevní mikroflóra (měla by zabrat probiotika a celková péče o zdraví střev - málo kravského mléka, málo lepku, skoro žádné sladkosti, dostatek vlákniny a tekutin), střevní infekce (přemnožené baktérie, viróza) až po "horší" diagnózy jako potravinová alergie, celiakie, nebo dokonce Crohnova nemoc nebo ulcerózní kolitida. Pokud se to opakuje a trvá dlouho, trvala bych na tom, ať nás pediatr pošle na gastroenterologii.

stepulkkkka
autor
3. čer 2013

Děkuji za odpověď

stepulkkkka
autor
3. čer 2013

Průjem měl ráno a ted už ne,tak já fakt nevím.Dala jsem mu o víkendu štávu z kompotovaných broskvý,aby neměl zácpu no a on měl průjem,ale nato řekla doktorka že ten průjem nemá z těch kompotů

vendullka
3. čer 2013

Pokud ta šťáva byla hodně sladká a jedl i jiné sladkosti, může to být z toho, Znám děti co mají průjem z přemíry cukru.