Dotazník pro těhulky

abelin
20. říj 2014

Ahoj všem těhulkám,
chtěla bych vás poprosit o vyplnění krátkého anonymního dotazníku, který bude součástí mé diplomové práce Prevence pohlavně přenosných nemocí v těhotenství. Pro vyplnění dotazníku prosím klikněte na uvedený odkaz. Všem moc děkuju.
http://www.survio.com/survey/d/U6X7S4Q4I1I9V7M4W

veru_bart
20. říj 2014

odesláno🙂

teraolli
20. říj 2014

vyplněno 🙂

pavka.exit
20. říj 2014

hotovo

tarra27
20. říj 2014

ten dotazník je slabý....podlě mě teda...

? Máte stálého sexuálního parnera? jestliže čekám dítě, pochybuji, že dělá prostitutku....
? v kolika letech jste měla první pohlavní styk? Méně než 15, více než 15...a co 15? 😉
? Komu se nejčastěji svěřujete se svými problémy? ...Přátelům....všem...má tam být alespon jendnotné číslo...ale dejme tomu, že se pak dá dopsat do poslední kolonky třeba nej přítelkyně....
? Víte, jaké riziko může představovat pohlavně přenosná nemoc pro nenarozené dítě? Když odpovím ne, následuje povinná otázka : Uveďte, které riziko je podle Vás největší? a mám to vypsat....

peicul
20. říj 2014

@tarra27 souhlas, přijde mi to jak obšlehnutý dotazník pro středoškoláky do sexuální výchovy, nějak nechápu, co se tím sleduje

tarra27
20. říj 2014

@peicul Takovýhle dotazník kdybych odevzdala na bakalářkách na LF UK, tak mě vyrazí.... 😉 navíc, hamba by mě fackovala, na výšce a hlavně obor pro střední a vyšší odborné školy......přemýšlela jsem, zda to napsat, ale má čas, může dotazník pozměnit....třeba ji to pomůže.

peicul
20. říj 2014

@tarra27 no já si právě taky neumím představit vedoucího práce, který by s tímto byl spokojený. Navíc, tady asi nenajde cílovou skupinu, ke které by se tento dotazník měl dostat.

tarra27
20. říj 2014

navíc i otázka jak často navštěvujete svého gynekologa...pokud je to pro ženy v těhotenství, jsou tam absolutně nesmyslné odpovedi - 1x za rok, méně než 1x za rok...nenavštěvuji......

tarra27
20. říj 2014

@peicul ona to má pro těhotné ženy....což OK, ty tady najde...ale dotazník je podle me okopírovaný a hlavně uplně mimo...nevím, co tímhle se má zjistit 🙂 informovanost dost těžko....

já bych ho předělala...

a doporučuji zakladatelce podívat´(nikoliv opsat a kopírovat) na jiné diplomové práce, třeba z loňského roku nebo předlonského....a podívat se, jak to napsaly jiné...mě to pomohlo, neb jsem neměla vůbec představu jak to psát.....

a pak možná pochopí...

PS některe fakulty je na jméno i pujčují i domu na 1 až 3 měsíce 🙂

abelin
autor
20. říj 2014

Děkuji všem za vyplnění. Dotazník okopírovaný není, je to vlastní tvorba, která byla odsouhlasena vedoucím práce. Ale jinak děkuji za připomínky.

weru88
21. říj 2014

Vyplněno. Ale přikláním se k holkám. Jestli je tento dotazník určen výhradně těhulím, tak bych ho pozměnila 🙂 ale jestli je určen pro všechny ženy,tak ok 🙂

tarra27
21. říj 2014

@abelin jen aby tě pak vedoucí práce neshodila.....protože tohle až bude číst oponent, budeš ráda, že tě nechá projít....

zmrz_lina
21. říj 2014

@tarra27 souhlasím s tebou, ale ne na všech školách to chodí stejně. Já když viděla, co v mém oboru projde na ostatních univerzitách za bakalářky, tak mi z toho bylo "ouzko"... 😀

tarra27
21. říj 2014

@zmrz_lina 😉 jasně...já vím, že u nás by to neprošlo...tam i vedoucí práce nedoporučila k obhajobě....proto bych byla opatrná....otázky nejsou pro těhotné....má čas na tom pracovat....aby ji to pak nebylo zpětně líto...tohle ji můžou snadno - zejmena oponent nedoporučit 😉

jinak mě je to putna 🙂 jen vím, kolik práce a běhání kolem to je....

alneka
21. říj 2014

@zmrz_lina bakalářkám to možná projde, tohle je diplomka. O to je to smutnější. Tenhle dotazník nesplňuje prakticky nic z toho, co se za dotazník dá považovat, bohužel, jako studovaný sociolog se stydím. Vzhledem k úzce vymezené cílové skupině (těhotné) jsou některé otázky dost zavádějící nebo nadbytečné 😅

zmrz_lina
21. říj 2014

@alneka no já mám "jen" bakaláře, ale v mém oboru by se mnou za některé odevzdané a obhájené práce ve stejném oboru na jiných univerzitách na mé alma mater vyrazili dveře 🙂

tarra27
21. říj 2014

@alneka
@zmrz_lina já mám taky "jen " bakaláře...a s tímhle by se mnou vůbec nemluvil nikdo...bral by to jak žert....

a divím se, že to vedoucí schválil...no jen aby ji pak i podržel....a neřekl, že si to vymyslela jinak...a nedal od toho ruce pryč

vanilkacka
21. říj 2014

Mně se ten dotazník taky moc nelíbí, při studiích jsme museli mít dotazník i ke cvikám lépe zpracovaný. Měla bych obavy z toho, jak to slečna obhájí! Několik mých spolužáků mělo problémy s obhajobou diplomky přímo u státnic, i když hodnocení od vedoucího i oponenta bylo ok.

Otázky jsou hodně obecné a dle mého názoru až tak moc nesouvisí s problematikou. Já bych tam přidala nějaké otázky týkající se prevence před otěhotněním a rozhodně více do detailu rozebrala otázku týkající se právě prevence v těhotenství. A co se týče otázek týkající se těhotenství (návštěva lékaře, povinné testy ...), tak bych se poradila s nějakou těhotnou ženou nebo již maminkou, co všechno těhotné ženy podstupují.

Každopádně přeju hodně štěstí a určitě ještě máte dost času na to, abyste to pořádně vypilovala k dokonalosti 🙂

jamia
22. říj 2014

Nechci nějak zle rýpat, obvykle vyplňuji ráda a bez keců, ale souhlasím s @tarra27 ve všech bodech, a navíc...

Co je podle Vás nejčastější příčinou vzniku pohlavně přenosných nemocí?

Nebyl by lepší nejčastější způsob přenosu?

tarra27
22. říj 2014

@jamia já se taky rozmýšlela, zda to psát....ale nakonec jsem si říkala, že třeba to pomůže...má čas to pozměnit...navíc, tímhle dotazníkem si neumím představit, co se zjistí (u těhotných)...jaké z tho můžou vyjít výsledky...neumím si představit pak tu obhajobu.....

ale uvidí zakladatelka sama... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru