Dvou a půlletý syn se už týden kouše do ruky, proč?

levata
1. říj 2012

a to i např. přes tričko, bundu ... nevím co s tím, jestli mu něco nechybí?!? ani na netu jsem nic podobného nečetla, tak jestli jste to třeba neřešili. Děkuji

berenika39
1. říj 2012

@levata ahoj, první, co mě napadlo je to, že může nějak reagovat na příchod sourozence, určitě se snažíte, aby bylo všechno v pohodě, ale děti prostě vycítí i to, co si člověk myslí, že je skryté, utajené...vaše podvědomá nervozita, možná trochu chaosu s přípravami, třeba lehký stres...nevím.....on asi ještě neumí říct - přesně - co si myslí, tak prostě něco dělá.....může to být i to nepochopitelné kousání. Zkusila jsi vychytat ty situace, časy, kdy to dělá? Podle toho bych se mu věnovala - zaměstnala, dodala pocit důležitosti, nepostradatelnosti 😉 😉 😉

citun
2. říj 2012

@levata Tak já bych souhlasila s @berenika39 .Dcera ,když se nám narodil syn,dostala tik do oka.Ani nevím jak dlouho to trvalo,ale pak to samo přestalo. 😉

terezzz_zl
2. říj 2012

Ahoj, myslím, že Berenika má pravdu, řekla bych, že to souvisí se stresem. Dcera mojí kamarádky si po narození sestřičky začala kousat nehty, ale drsně. Osobně se přiznám, že můj dvoualetý syn má dudlíka, jinak stres, nervy a nepohoda. Nemá ho pořád, hlavně na spaní nebo když začne "vyšilovat", ale dudlík je u nás pořád aktuální. Zubařka mi sama řekla, že je lepší mít dítě s dudlíkem, které později bude nosit rovnátka než vystresované dítě. Snad na to brzy dojdete 🙂

levata
autor
2. říj 2012

@terezzz_zl
@citun
@berenika39 no to je možné, jen mi právě přijde, že je takový pohodář, takže stres mne nenapadnul, sourozence čekáme cca za 14 dní, takže přípravy probíhají, co se týče situací, tak mi přijdou hodně různorodé, takže v nich souvislost nevidím ☹, dneska jsem objevila i totálně proslintaného a okousaného medvídka na spaní ... ☹

terezzz_zl
2. říj 2012

Víš jak s malýma dětma - mluvit to neumí, displej to nemá.... i když je pohodář, taky může vnímat stres a neumí to jinak ventilovat. U nás na to funguje mazlení, něžná slovíčka a dudlík 🙂 gratuluji k dalšímu miminku, ať je zdravé a hodné a maloch ať zvládne příchod druhého sourozence co nejlíp 😉

saminomimino
2. říj 2012

asi něco psychického,něco co ho rozhodli a toto je jeho ventil,je u vás doma vše v poho??to je jediné co mně napadá 😉