Dvouletá dcera je velmi unavená, máte zkušenost?

snazilkabara
22. dub 2013

Ahoj,

Mam dotaz. Mam temer dvouletou dceru. Standartne vstava rano kolem pul 7. Vetsinou chodila spat tak v pul 1 po obede a spala cca 2,5 hod a vecer chodi v pul 8. Ted asi 10 dni je silene unavena. Treba v 10 dopoledne zacne polehavat a pak usne, kolem 11. Treba na sedacce, nebo me vylozene vezme za ruku a odvede do postele. Dneska si 9 uz legla k nasim do manzelske postele a usnula. Jinak teploty nema. Mate nekdo zkusenosti? Mala ma poruchu tvorby bilych krvinek- neutropenii, ale toto dela ted tyden, nejspis to nesouvisi. Diky za zkusenosti, rady a pripominky.

myskin
22. dub 2013

@snazilkabara jsme z Pardubic, v nemocnici hematologie je takže potřebuju akorát to doporučení.

snazilkabara
autor
22. dub 2013

@myskin my jdeme 17.5. A zitra pujdu jen na KO k nasemu obvodakovi. Ty nestovice jsou stejnej kmen jako sesta nemoc, proste ty oparove viry. Zpusobuji to take. Malo se o zom mluvi, protoze lekari vetsinou deti na krev po nemocech netestuji, ale jsou to ucebnicobe priklady, kdy se ty deti z toho samy trba po roce dostanou a proste se jen sledujou. Maximalne pichnou imunoglobuliny aby je ochranili. Cetla jsem o tom i skripta z lekarske fakulty a konzultovala to. Jakmile se dostanete nad hodnotu 1000 bud v klidu. Spodni hranice je 1700 optimum tak 2500. Ale hodnoty kolem 1000 nejsou u deti v tomto veku kdy neni dotvorena imunita a nejake ty teploty a nemoci jsou az tak neobvykle. Hlavne se nenech vynervovat, je to beh na dlouhou trat, ale s dobrou vidinou. Ja uvidim zitra na KO jestli ta unava je z toho a ma zs nizsi hodnotu, nebo jestli mame vic pit, coz budeme.

snazilkabara
autor
22. dub 2013

@evelp to vubec nevim co je.

snazilkabara
autor
22. dub 2013

@myskin to je dobre. No my jezdime na detskou hematologii do motala. Je to tam dohromady s onkologii, takze to vzdycky orvu, nervy pracujou a kdyz tam clovek vidi ty deti... No peklo, ale clovek dost prehodnoti.

snazilkabara
autor
22. dub 2013

@evelp to zni zajimave. Pravda je, ze uz jsem taky parkrat premyslela o homeopatikach...

evelp
23. dub 2013

@snazilkabara opravdu doporučuju!! mě nic jiného nepomohlo, není to sice ze dne na den, ale za to to funguje a člověk se pak nemusí léta detoxikovat z tý hromady léků, které by mu dali normálně 🙂

myskin
23. dub 2013

Tak jsme se vrátili z kolečka po doktorech. Naše pediatrička napsala žádost o vyšetření na hematologii, ale dětská není v Pardubicích ale v Hradci Králové. Dále jsem po ní chtěla výsledky kontrolních testů na mononukleózu starší dcery a to mě pobavila. Ukázala mi je, ale řekla mi pouze že nejsou úpně v pořádku, ale že tomu nerozumí. A že by musela zavolat do laboratoře o vysvětlení. No nechápu proč to neudělala. Takže jsem si výsledky vzala a dojela s nimi do laborky v nemocnici kde byla moc ochotná doktorka a vše vysvětlila. Začínám o naší doktorce dost pochybovat. Udělá pouze o co si řeknu já nebo jiný doktor, ale tím to končí.

myskin
23. dub 2013

@snazilkabara přiznám se že doufám že v Hradci to bude pouze oddělení hematologie a ne hematoonkologie to bych to taky ořvala všechny ty dětičky. Hlavně ať vám ty testy dobře dopadnou dej vědět jak jsi na tom. Jinak se mi na imunitu dost osvědčil rakytníkový olej. Kupovala jsem Nobilis Tilia. Je drahý, ale kupovala jsem ten, co jsem dohledala tak hodně záleží na zpracování a uchovávání. Snažím se dávat přírodní doplňky místo marťánků a spol. Tak jsme střídali rakytníkový olej, echinaceu (dělají už pro děti od 1 roku), doporučovali mi i aloe, to jsme měli od LR. Dávala jsem to vždy když se potřebovala dcera (starší) zregenerovat třeba po neštovicích, zápalu plic,..Třeba to pomůže.

snazilkabara
autor
23. dub 2013

@myskin no to si ta doktorka dela legraci... Napisu, zatim vysledky nemam

zazulka
23. dub 2013

@snazilkabara Ach, nedočetla jsem příspěvek, promiň, četla jsem jen o únavě a reagovala překotně... držte se ☹

snazilkabara
autor
24. dub 2013

@zazulka jeee, prosimte 🙂 nazor kazdeho vitany. Spis me zarazil prvni prispeveknproc se ptam na foru a ne lekare. Proste po vsech tech peripetiich a lekarich clovek vidi co lekar to nazor a kazda z nas ma nejake zkusenosti, nejake nemoci uz deti prodelaly a ruzny druh lecby, proto si myslim je dobre se zeptat i na foru 🙂 a kazdy napise co si mysli jako treba ty a ja se na to muzu treba zeptat u sveho lekare. Proste nekdy clovek ze zoufalstvi hleda i radu na foru 🙂 dik

zazulka
24. dub 2013

@snazilkabara ale tak určitě, je jasný, že každá zodpovědná máma to řeší jak u lékaře, tak i takhle. Já myslím, že od toho tyhle stránky jsou, abychom se poradily, posteskly si a ne se tady do sebe navážely, že to máš řešit tak a tak 😉 Tak snad Ti tady někdo poradí!

myskin
24. dub 2013

Dneska jsem volala na dětskou hematologii do Hradce že dceru objednám, doktor se ptal na hodnoty a na abs. počet neutrofilu 0,54 prohlásil že to je normální hodnota. Už vůbec ničemu nerozumím 😕 . Výsledky krevních testů tam mám poslat poštou a oni se ozvou a domluví termín objednání. Takový způsob objednání jsem taky ještě nezažila. Zítra zavolám do Motola snad mi někdo ochotný řekne co a jak.

snazilkabara
autor
26. dub 2013

@myskin zavolej, rekni treba, ze te vase lekarka odkazala na primare Komrsku, oni vi prd. Samozrejme ti reknou vsude, ze neutropenie pod 0,3 neni akutni stav, ale sledovat se musi. Dej vedet. Drzim palce. Napis mi presne hodnoty.posilam vycuc z naseho KO a diferencialu. My meli tento tyden 1,67 ( coz jeste nikdy nemela) a rozsah je od 1,3, takze hodnota 0,54 neni v norme. Klidne ti poslu cely nas KO kde jsou ty normy pokud bys chtela porovnat.

03617 Neutrofily mik. - abs.počet 1.67 10^9/l (1.3 - 7.5)

snazilkabara
autor
26. dub 2013

@myskin a samozrejme optimum by bylo tak 3,5 . Snad se tam brzy ty nase holky dostanou. Ta tvoje doktorka je nejaka blbka. Nechapu proc ti nezavolala na hematologii a nedomluvila ti to tam a taky ti mela dat rovnou zadanku i na imunologii.

myskin
27. dub 2013

@snazilkabara je fajn že už máte vcelku pěknou hodnotu. Snad už bude jenom lépe. Volala jsem do Motola, mluvila jsem s doktorem Smíškem a jeho jednání s tím blbem z Hradce je neporovnatelné. Chtěl nadiktovat hodnoty, vše ochotně vysvětlil aniž bych měla pocit že obtěžuju. Řekl že při každé horečce navštívit lékaře a pak nechat udělat kontrolní testy. No a co se nestalo. Mluvila jsem s ním včera dopoledne a po obědě holka horečku, rýmu jak trám a břichabol. Tak uvidím co dneska večer a když tak vyrazím na pohotovost. Je to pakárna. Jsem dost často sama doma i přes noc a bez auta, tak budu mít s každou horečkou pěkný nervy. A rozhodli jsme se, že půjdeme na vyšetření na hematologii do Motola a ne do Hradce. A co tvoje malá, ještě je tak unavená?

myskin
27. dub 2013

Taky jsem koupila probio kapky BioGaia, i když jsem dodnes nepochopila proč jsou o tolik dražší než jiné a uvažuju o colostru (i když to není moc přirozené, od krávy 😕 ), ale tonoucí se stébla chytá.

snazilkabara
autor
27. dub 2013

@myskin naopak, colostrum je skvely, rekli nam to i na hematologii i na imunologii a taky je dobry davat furt vigantol, to decko dost pomaha. Jedeme totez uz pres rok: colostrum, biogaiu a vigantol

snazilkabara
autor
27. dub 2013

@myskin dr. Smíšek je skvělej. Cela hematologie v motole dobry jen kdyby to nebylo s tou onkologii. Tve pocity znam, pri kazde teplote, pri kazde ryme, pri kazdem naznaku byt jen male unavy jsme na nervy. Pokud to jen trochu jde, jdete do motola.

myskin
27. dub 2013

@snazilkabara tak colostrum koupím taky. Máme babičku v Praze, tak návštěvu Motola pojmeme jako výlet s návštěvou babičky. V pondělí nás objednám. Zkrátka jak člověk slyší že je něco v nepořádku s bílými krvinkami nebo kostní dření tak se děsí. Snad bude všechno dobré.

myskin
27. dub 2013

@snazilkabara teď koukám jak máš děti rychle po sobě. To tě obdivuju, já je mám po 3 letech a někdy toho mám plný kecky 😀 .

snazilkabara
autor
28. dub 2013

@myskin bezi to tak, ze rano v 8 se jde na krev a ceka se do cca 11 na vysledky. S nejvetsi pravdepodobnosti budou delat i protilatky, takze to trva cca 3 hod :- S

snazilkabara
autor
28. dub 2013

@myskin jojo jsou 1 rok a 4 mesice 🙂

myskin
29. dub 2013

@snazilkabara tak mám dneska ubrečenou depku, nějak to na mně dolehlo. Čím víc nad tím přemýšlím, tím mám větší strach aby to nebyl třeba předstupeň leukemie. Vím že ani doktor nezaručí že bude do budoucna vše v pořádku, ale nějak na mně ten strach padl. V rodině muže to s malou holčičkou nedopadlo dobře a zkrátka na to musím teď pořád myslet aby to nebylo genetické. No musím se uklidnit, ničemu tím nepomůžu a snad plaším zbytečně.

snazilkabara
autor
29. dub 2013

@myskin tak dobre znam Tve pocity... Tak dobre... Musim rict, ze od te doby, co tu diagnozu oznamili nam mame o Emu dost uzkostny strach. Porad ji sledujeme a merime teplotu. Prvnich par mesicu jsme si vzdycky rikali, ze nebyla nemocna ani nemela teplotu, ze uz to bude v poradku a jsme tam urcite naposled. Ted uz takhle optimisticti nejsme, ale zase musim rict, ze cim vic mam informaci, tim spis se od hororovych scenaru odklanim. Opravdu spoustu lekaru celosvetove uvadi, ze hodnoty kolem 1000 nejsou u deti v tomto veku az tak neobvykle a samy se casem spravi. A opravdu jak budete chodit tak uvidis, ze se to mesic po mesici bude mirne zvysovat. Jaky mate zbytek krevniho obrazu? Co lymfocyty a co leukocyty?

myskin
29. dub 2013

@snazilkabara zbytek krevního obrazu je snad v pořádku. Četla jsem ho Dr. Smíškovi do telefonu a nad ničím se nepozastavil. No uvidíme jaké budou hodnoty na kontrole. Ale jak se znám tak i když budou vyšší tak v klidu nebudu. Co jsem tak načetla tak to u neutropenie dost kolísá. Taky Smíšek říkal, že s hodnotou 0,9 už můžeme očkovat, ale protože nám chybí zrovna ta živá vakcína tak se mi do toho ještě nechce. Taky mi je líto starší dcery, protože jak mám teď brouka v hlavě tak se mnou nic není. Taky mně viděla brečet a koukala dost vyděšeně, tak jsem si brečení zakázala nebo se musím někam zašít. . Jí chudince taky nedopadly kontrolní testy na mononukleózu dobře a to jí měla už v listopadu. Co se týče dětí jsem hrozný nervák. A co vy s tou únavou? Už je to lepší?

snazilkabara
autor
30. dub 2013

@myskin ja jsem taky nervak. My teda taky nemame posledni hexu, prevenar a ani tu zivou a zase nam jeste nedoporucili ockovat, protoze ma nizke jeste IgG tedy imunologii, ale zase doporucili naockovat meningokoka, protoze jsou k tomu deti s meutropenii nejak nachylnejsi. No nervy jsou to hrozny. Fakt. Hlavne se obrn na ten motol, protoze tam je to s onkologii dohromady. Deti s leukemii tam potkas dost. Prvnich par navstev jsem to dost obrecela. Proste jedes domu s pocitem, ze se tvemu diteti urcite neco jrozneho stane a nemuzes se toho pocitu zbavit. My jsme meli i 0,3 minuly rok v cervnu a jak vidis ted mame 1,67, ale mezi 1 a 1,5 se placame uz pul roku. Nekdy je to 1,6 a pak zase 1,1 a to treba ani nebyla nemocna... Proste beh na dlouhou trat. Kdy jdete? My jdeme 17.5. Tak jsem zvedava. To vis nikdo ti naplno nerekne, ze te sledujou kazdy mesic, protoze by z toho mohlo byt neco horsiho, nekd to citim vic prsimisticky a nekdy vic optimisticky....

snazilkabara
autor
30. dub 2013

@myskin kdyztak se koukni na ty normy a hodnoty jake ma mala v odberech. Tam uvidis, jestli je mimo mez.

myskin
30. dub 2013

@snazilkabara Je fajn, že už vám ty hodnoty neklesají pod 1. My se budeme do Motola objednávat, nejdřív jsem se domluvila s babičkou kdy bude doma v Praze, aby jsme měli u ní azyl a nemuseli se hnát hned domů. A dceři dělali na neurologii odběr na začátku dubna, to měla 0,9, tak bych Motol viděla na půlku května. Objednám nás ke Komrskovi jak chodíte vy. Já se pořád utěšuju tím, že jí to kleslo v důsledku těch neštovic které měla hrozné. Ale měla je v červenci, tak že by jí to snížilo krvinky na tak dlouho 😖 . Ale ta starší je půl roku po mononukleóze a taky nemá krevní obraz v pořádku. Malá měla taky v listopadu antibiotika, to měla hnusnou laryngitidu, tak to jí taky nepřidalo. Tím se utěšuju, že je to od virózy a je potřeba pouze čas na regeneraci 😀 .