Dvouletý klučina chodí málo na velkou

simculinek
24. zář 2012

Nemůže to být tím, že pije normální plnotučné mléko? Prosím o radu... Děkuji... 🙂

blahova_andrea
24. zář 2012

Záleží co myslíš tím MÁLO. Rozhodně to chce pravidelnou a vyváženou stravu a hodně tekutin a pohyb. Ale přesněji ti poradí jedině pediatr 😉

llluckaaa
24. zář 2012

Zácpu způsobuje spíš nedostatek pití, ovoce, zeleniny a pohybu. Jestli si nestěžuje na bolesti při kakání, nemá krev ve stolici nebo velká hrudkovitá hovínka, tak bych to nijak zvlášť neřešila. Plnotučné mléko mívá častěji opačný efekt 😉
My jsme zácpu řešili i na gastroenterologii, takže mám bohaté zkušenosti ☹ Jestli tě víc zajímá, co jíst a nejíst, aby se zácpa upravila, tak napiš, ráda pomůžu.

katyxq
24. zář 2012

Může i nemusí, jinak než vysazením všeho mléčného (včetně zakysaných výrobků, sýrů, másla, pečiva, sladkostí, šunek s obsahem mléčných složek) na pár týdnů to nezjistíte.
Určitě dávejte probiotika a dostatek pití, s vlákninou u malých dětí to moc nepřehánějte (pokud pije míň, tak po vláknině naopak bude mít zácpu - http://www.maminkam.cz/vlaknina-ve-vyzive-kojen...).

Co jsem kvůli dceřině alergii na bílkovinu kravského mléka na dietě, tak jsem se zácpy zbavila 🙂 (ale trvalo to několik týdnů diety).

januzza80
24. zář 2012

Ahojky,jak to tady pisou holky,tak hodne tekutin,ovoce,zeleninu,jogurty.Muj syn i denne si da i pul litru vody.Jinak on ma denne plnotucne mleko a problemy s kakanim nema,prave naopak 😀 vzdy ho prozene

citun
24. zář 2012

Měla jsem se synem taky tenhle problém.Ovoce a zeleninu jsem do něj dostávala těžko.Zkoušela jsem přidávat vlákninu,ale nic moc.Srovnalo se to až asi v sedmi letech,kdy těžce onemocněl a naučil se hodně pít.Dodnes pije minimálně 3 litry denně. 🙂

tarra27
24. zář 2012

záleží jak hodně jí....a co jí...omezila bych asi pečivo a přidala tekutiny, pokud možno ovoce, zeleninu....ale hlavně pití....my kupujeme sun gold (mrkev, jahoda, pomeranč a nebo s malinou....) a po tom jde na velkou vždycky 🙂 navíc ji to hodně chutná....jinak chodí 2x denně cca od 10.měsíců, většinou hend ráno po snídani a pak během dne....ale záleží jak jí...pamatuji, že třeba na 7.měsici nebyla 4dny....to jsme z toho byly špatný, ale dostala čajík - hodně tekutin a upravilo se to...dala bych mu po ránu vlažný čaj na lačno nebo jen vlažnou vodu s trochou štávy před snídaní...a naopak bych mu dávala mléčné výrobky, pokud nemáte alergii a nebo vám lékařka neřekne jinak....a v lékarně prodávají lactobacílky pro děti, tak bych mu je pořídila....

antarres
24. zář 2012

Pokud trpí zácpou, zkuste Sirup Fruktolax, nám pomohl a upravil stolici. Je sice až od 3 let, ale nám ho pediatrička doporučila, je volně prodejný. Díky němu chodí malá normálně na velkou. 🙂

luthien.k
25. zář 2012

Zdravé dítě i dospělý (nepočítám kojence) by mělo mít stolici každý den. Pokud je nutné mu k tomu dopomáhat nějakým prostředkem, tak je něco špatně. Samotná vláknina, pokud není doplněná velkým množstvím tekutin, má spíš opačný efekt. Jak tu píše víc maminek, zásadní je jídelníček a pohyb, obecně vadí sladké, příliš pečiva (zejména z bílé mouky), málo ovoce a zeleniny (zejména té tepelně upravené) a samozřejmě málo tekutin.
Zácpa po pití mléka - mléko se svým obsahem laktózy má nepříznivý vliv na střevní flóru a ta je pro to správné trávení velmi důležitá. Vůbec bych tedy dětem ani dospělým, co mají jakékoli potíže s trávením, nedávala mléko na pití (a už vůbec ne to krabicové, ošetřené UHT, homogenizované...). Mléčné výrobky pouze ty zakysané a tvrdé sýry, které jsou nejlépe stravitelné (pokud není alergie - zácpa, jako projev alergie na BKM, je také možná, ale spíš to tipuji na nevyvážený jídelníček).

semelka
25. zář 2012

ono to taky nemusí být vůbec ničím, náš kluk od roka chodí 1-2x za 3 dny, pro někoho je to málo, pro někoho ne. Stravou to upravit vůbec nešlo, konzultovali jsme s dr. a dospěli jsme k závěru, že prostě má takový metabolismus (žádné obtíže nebyly pozorovány, strava pestrá, tekutiny dostatečné). Prostě chodil pravidelně bez jakýchkoliv obtíží jen méně často než ostatní. A abych pravdu řekla, já taky nechodím každý den 😉 Takže pokud to není nějaký dlouhý interval a jiné potíže nemá tak bych to nijak významně neřešila, jen prostě sledovat, aby se interval příliš neprodloužil nebo aby nebyly nějaké další komplikace - extrémní tuhost, praskáni konečníku atd.

ivular
25. zář 2012

Záleží, jestli máš na mysli zácpu nebo to, že třeba nechodí denně. Je rozšířeným mýtem, že "zdravé dítě i dospělý by mělo mít stolici každý den". Klíčovou zásadou je, aby stolice byla PRAVIDELNÁ (stačí prý dokonce i jednou týdně). Z toho samozřejmě plyne, že musí být v takovém objemu, který zajišťuje vzhledem k její frekvenci plynulé vyprazdňování.

iskis
25. zář 2012

Na zácpu pomáhá Emulips a mohou ho i děti . Stačí pár kapek denně .