EEG - Biofeedbeck. Máte s ním zkušenosti?

barke
10. lis 2008

Dcera má LMD, dočetla jsem se, že dobře pomáhá metoda EEG-Biofeedback, nemáte s tím někdo zkušenost ?

barke
autor
28. lis 2008

Tak jsem se na to ptala psychyatričky, ke které s dcerou chodíme a ta mi to nedoporučila. Že prý to děti baví první 2-3 sezení a potom je to pro ně spíš trápení. Nicméně výsledky to má, takže to nechala na mě...

krista
27. pro 2008

maruska11 • 2d • Včera o 13:36
ahojte baby. Mám 5 rocneho syna ktory ma poruchu pozornosti. Mame za sebou 10 sedeni,kde jedno sedenie stoji 250 korún a lekar tvrdi ze je to malo má niektorá z vás skúsenosti s biofeedbackom? je to vlastne autotréning mozgu ,

bubba • 1d • Včera o 19:12
ako to funguje?ja to pocujem 1x

bubadlo27 • 2d • Včera o 19:22
ahoj maruska,
moj krstny syn, chodi uz asi 3 meisace , dva krat do tyzdna na sedenia, jedno sedenie stoji 1500 Sk, ale musim povedat ze mu to velmi pomohlo.
On okrem poruchy pozornosti, ma este dislexiu, disgrafiu a prene neviem este co, ale jeho spravanie je ako vymenene, relativne poslucha a aj v skole sa velmi zlepsil
takze ja mozem povedat, ze jemu to pomaha, ale dokina doporucuje aspon polrocnu liecbu 🙂

bambusko • 3d • Dnes o 00:12
toto aj mna zaujima. bubadlo, o co konkretne ide?

maruska11 • 2d • Dnes o 09:29
ahojte je to trening mozgu spatnou vazbou signalov ktoré vysiela mozog sú to vlastne,elektromagneticke signaly ktoré vysiela mozog sa v specialnom pocitacovom programe premieta do hry ktorú dieřa hrá je to nenásilny trénig ktorý dieta vobec nepocituje ako nieco ako vyučbu alebo trénig,dieta si sadne do pohodlneho kresla,na hlavu mu pripevnia jednu elektródu co sníma mozgovú aktivitu. Je to absolutne bezpečné bez vedlajších účinnkou može to len pomoct nie ubližit.Dieta hrá 3-6 pocitačových hier po tri minúty bez yoistika alebo klávesnice len svojim mozgom teda myslou.Žiaduca mozgová aktivita je premietaná do bodou v hre podobne ako tetris čim viacej bodou tym je uspesnejsí. Lekar v priebehu sedenia prispůsobuje hru podľa správania mozgu teda bud ju zlahcuje alebo naopak ztažuje. Moj syn tam chodí velmi rád ale nepreplaca to poistovňa a mali by sme začat ďalšiu sériu a ja som sa chcela poradit ak vas bude ešte niečo zaujímat dajte vediet skusim vam odpovedat

bambusko • 3d • Dnes o 10:31
maruska, dik za vysvetlenie 🙂 nasa starsia dcera ma problemy so sustredenim, lahko sa rozptyli, od vsetkeho odbieha - obliekanie, umyvanie, jedenie, ulohy, vsetko jej trva nenormalne dlho a treba jej stale pripominat, co ma robit. v podstate ju treba programovat ☹ v skole je sikovna, patri k najlepsim ziakom, je poslusna, spolupracuje, preto sa jej toleruje to, ze je najpomalsia a svojska. znasa totiz zle zmeny, ak nieco nejde ako zvycajne, hned je vyvedena z miery. ak sa niekam chystame - navsteva, dr., nakup a nie je to v ramci bezneho zauzivaneho chodu, musime ju dopredu na to pripravit, aby sa s tym vysporiadala, potom je ok. ale ked to nahodou nevyjde, katastrofa. neboli sme zatial kvoli tomu u psychologa, ale cim je starsia, tym sa mi to zda horsie, casto ju nezvladame 😔 toto vyzera zaujimavo, asi by to bolo pre nu uziticne, treba odporucenie dr? kde sa to robi? pozeram, ze si z LM. ona ma dni, ze vsetko je ok a potom zas pride obdobie, ked ju to chyti

maruska11
27. pro 2008

ahoj bambusko ano som z LM a my tu mame tuším dve pracoviska kde to robia jedno v centre dusevneho zdravia a druhe v poliklinike vedla neurologickej ambulancie. písala bubadlo ze jej krstny syn chodí a stoji ho to 1500 za jedno sedenie u nas je to 250 a v centre 200 a to sa ešte dá. Na objednanie nepotrebuješ odporúčanie aspon nie u nás ja som sa na to pytala neurologa a on prečo nie mohlo by to pomoct tak chodíme ale kolko budeme to nevieme zaleží od financii. Efektivne je ked sa chodí 2X do tyždna my sme chodili raz do tyzdna a teraz po novom roku vraj stačí raz za 10 dní. Základ je absolvovanie 10 sedeni potom sa to zhodnoti a doporučí další postup. Moj syn ma vyborné výsledky a už aj vidím ze to malo a má zmysel. Aj on je pomaly všetko mu trva nenormálne dlho a vacsinou to aj tak nespraví. chodime psychologicke a logopedičke. Skus to, za to to stoji a ozvy sa

bambusko
27. pro 2008

maruska, vygooglila som si 2 pracoviska v pp, tak ich oslovim, som zvedava

vinka
27. pro 2008

Ked som dobre pochopila je to pre deti čo sa nedokážu riadne sústredit?Môj syn je šikovný ved chodí do nadanej triedy ale učitelka sa stažuje,že 3 krát mu povie čo má robit a on sa jej potom opýta čo má robit.Nepočúva aj ked majú komunity tak nepočúva o čom sa rozprávajú a ked sú v polovici rozhovoru tak sa spýta o čom je reč.Môhlo by mu to pomôct?

bambusko
27. pro 2008

vinka, co bola nakazena voda v bazene? 😀 ze tym nasim najstarsim to takto ide 😀 😕 /chodili sme spolu na plavanie dojciat/

vinka
27. pro 2008

Ja viem moja ja som ta prvá oslovila či ste to vy. 😀 😀 Len neviem či by mu to pomohlo.Hod mi do IP kontakt na tie pracoviská a skúsim sa spýtat čo nato povedia.Ved učitelka sa ma pýtala či z vody nemá v ušiach zalahnuté.Lebo ona hovorí a on sa potom opýta čo hovorila.Ale viem,že nie lebo čo nemá tak počuje jak jastrab.

bambusko
27. pro 2008

vinka, sak ja viem 😉 to som napisala pre nezainteresovanych, lebo to vyzer ako bocak 😝

tu je teoria

http://www.zzz.sk/?clanok=1346

a tu su terapeuti v sr

http://www.biofeedback.sk/clanky.php?aid=10

barke
autor
21. led 2009

Vinka, moje Venda má úplně ten stejný problém, nedokáže se soustředit, i když jí učitelka zopakuje zadání úkolu ale ona se musí ptát znovu, třeba třikrát... 😒

Maruska a jak to Jakubko zvládá? Mě to doktorrka líčila, jak je to později pro ty děti spíš trápení, že tam musí sedět a nebaví je to.

Holky, kdyžtak sem pak, prosím, hoďte nové zkušenosti. Já nad tim pořád uvažuju, ale museli by jsme dojíždět dost daleko a taky to je celkem darhé, tak aby to mělo cenu.

bambusko
21. led 2009

mne tety psychologicky na mail neodpovedali 🙄 ako mozu pouzivat taku inovativnu metodu a ignorovat internet, no nie? budem to musiet riesit cez telefon, len sa mi to vidi komplikovane. a kedze to nie je na 1-2 otazky, asi bude treba dohodnut konzultaciu

maruska11
23. led 2009

ahoj barke, jakubko to zvlada uplne perfektne nepocituje to ako záťaž ale ako super hry ktoré sa može hrať na pocitači, take doma nemá a tak ho to fascinuje. Sú to uplne jednoduché hry. Jedna hra trvá zhruba 3 minuty takže dieťa to neomrzí a hrá 6 hier Maly sa najviac teší na to že nahrá viac bodov ako minule to je jeho motivácia.velmi rád tam chodí. Aj naša psychologička bola skôr skeptická ale ja vidím výsledky

barke
autor
24. led 2009

Marusko, děkuju za dobrou zprávu. Já ještě počkám co tady další holky a taky by jsme do toho sli.
Ale teď jsem si vzpoměla, že jsem o tom četla, že je to dobré hlavně pro předškolní děti a Vendulce je už 8.

Maruska, nemohla by jsi se, pokud si vzpomeneš, zeptat na ten věk, až tam budete, jestli to má cenu i u maldších školních dětí ? Děkuju

jarka007
24. led 2009

bambusko,
tvoja dcera sa mi zda podoba tej mojej. Tiez som sa zacala zaujimat, ci je to normalne. Manzel si mysli, ze sa to zlepsi a nepripusta, ze to normalne nie je. Jeho argumentom je vzdy, sak je este dieta. Momentalne je na tom celkom dobre.
Zacala som sa zaujimat aj o tieto metody, dokoca som sa dozvedela, ze mamina kolegyna to aj robi. Poradila mi tiez aj druhu terapiu ONE BRAIN, ktora sa robi svalovym testom a zistuje kedy a preco dany problem nastal a nasledne sa da korigovat.

lalaa
15. únor 2009

ahojte 🙂 nemate s tym niekto skusenosti? http://www.alza.sk/ocz-nia-d97853.htm je to nieco ako bio feedback

bambusko
15. únor 2009

lalaa, to je hardware, asi je dolezite ake hry sa hraju a spravne nastavenie, ktora mozgova akrivita sa ma podporovat. asi by som si to na doma netrufla 😒 stale som sa nedokopala do tej psychologickej poradne, mame celkom dobre obdobie momentalne, klop-klop 🙂 ked ma vhodnu motivaciu, ulohy uz boli hotove aj za 15 minut 😵

brisilda
23. čer 2010

kocky poradte je biofeedback dobry alebo nie? moj syn na to zacal chodit mame poruchu pozornosti a problem so zajakavanim vraj nam to pomoze ale logopedicka nas upozornila ze mame davat pozor lebo rec sa nam moze este zhorsit a to uz teraz rozprava niekedy zle nakolko v 7 r. vie povedat R ale nepouziva ho v slove ☹ ☹ ☹

hanistepa
20. črc 2010

Tak tohle by mě taky zajímalo, chystáme se na to též, hančí má problém s řečí...ptala ses logopedky, v jakým směru by vám to mohlo ublížit??? Nikde nic podobného nepíšou...

brisilda
20. črc 2010

@hanistepa nasa logopedicka robi BFB ale ma vela pacientov a nema na to cas tak chodime k jednej pani a platime si to v plnej vyske vraj sa nam moze rec viac zhorsit tak ja neviem zhanam info no nikto tu o biofeedbecku nepise ☹

janbari
20. bře 2011

@brisilda ja som si dnes objednala BFB na domov....stálo ma to 120 Eur, tak som zvedavá, aké to bude?

brisilda
20. bře 2011

@janbari aj ja mam nieco take kupene no stoji nam to doma 😀 mas foto ? mozno mame to iste 😉 malo by to zvysovat IQ a clovek by mal byt pokojnejsi 😉 ja mam s tade cesultra.com

skorec1
11. čer 2015

Nazdar! 🙂 Takze rad by som sa s vami podelil o moje skusenosti! 🙂
Mam 35r. mam VS IT - programator
Sam sebe som si diagnostikoval poruchy pozornosti, ma este dislexiu, disgrafiu atd... clovek sa moze aj s tym daleko posunut ale musi na to vynalozit viac casu ako ini... a ajtak budete len priemer...

precital som tu par prispevkov a rad by som sa k niecomu vyjadril na zaklade mojich skusenosti a znalosti...

1) spominate tu nejake zariadenie za 120€ na trening mozgu, co mi je az smiesne, je to totalna blbost a vyhodene peniaze podla mojho nazoru!
Zariadenie na snimanie frekvencie mozgu stoja o dost viac, sam som si chcel kupit emotiv epoc, co je najlacnejsie zariadenie z tych kvalitnejsich. zapamatajte si, ze aj svaly generuju frekvenciu, takze odfiltrovat jednotlive frekvencie nie je take jednoduche... pri lacnom zariadenie vam namiesto mozgovej aktivity snima frekvencie ktora je generovana mimickym svalstvom...

2) ak chodite na Biofeedbeck, davajte si pozor na zmurkanie! nie ze vam povie psycholog ze zmurknite a povie vam aha aktivita mozgu! je to blbost, ziadne zmurknutie a ziadne pohyby mimikou! to generuje frekvencie ktore zariadenia nevedia odfiltorvat (aspon tie smejdove)

3) Zajakavanie, ako tu brisilda pisala, sam som mal s tym problem, teraz celkom plynule rozpravam a nepozorovat to, no, ale vyjadrovanie je stale pomalsie, ja tie vety musim hlboko v mozgu hladat kym vyskladam, teda nie je to tak poznat ale... ten kto sa zajakava moze sepkat! problem je ten ze nevie nahlas rozpravat... moj typ je taky ze trenujte s dietatom rozpravat pri sepkani, raz velmi davno v skole som vedel posepkat slovo ale nevedel som ho vyslovit nahlas, travma pre dieta ktoru som si zapamatal do teraz, a myslim si ze treningom sepkania sa da potom pomalicky zvysovat hlas, jednoducho sa naucite rozpravat....

3) Stale na sebe pracujem sa chcel som nejak zlepsit svoje schoplosti ako sa vysie vypracovat, len driet s malo efektivitou je podla mna dost problem tak som hladal riesenie, tiez som sa dal na Biofeedbeck v KE, ale niesom s nim spokojny, nie je to co som si predstavoval a co som o tom cital, tak skuste aj mne odporucit nieco co mate skusenost, a ja to odtestujem 🙂 ci to bolo dobre...