Ekzém. Máte zkušenost s léčbou?

smudlinka
25. led 2007

Zdravím všechny a chtěla bych se zeptat, jestli tady má někdo zkušenosti s léčbou dětského ekzému? Po narození se u mého chlapce objevil ekzém nejdříve v záhybech na ručičkách, nožičkách a v podpaží. Musela jsem mu to mazat fialovou vodičkou, nejenom, že mu vůbec nepomohla, ale všechno oblečení a ostatní věci byli na vyhození. Teď má ekzém na obličeji, je nervózní, protože ho to velice svědí, dostali jsme mast Locoid a kapky Fenistil, které mu mám dávat na noc. Navíc v masti jsou obsaženy kortikoidy, myslím si že to není moc dobrý lék a připadá mi, že už je syn vůči němu imunní. Používá ho od narození, teď mu bude 10 měsíců.

kjajule
7. led 2012

@luthien.k Ještě dotaz...malej se dneska hrozně drbal ☹ má to sice trošku ale přes celý bříško skoro...tak kdybych zkusila vyřadit ty mléčné na 14 dní s tím že bych ve školce řekla at hlavně mu nedávají pít mléko a jogurty...to malé množství v jídlech by snad tolik nevadilo...nebo ano?
Hlavně se chci zeptat on nemuže fungovat ráno a večer bez UM dá se to nahradit v tomhle věku ještě něčím jiným ?

janula28
7. led 2012

vstupuji vám do diskuze, mojí kamarádce pomohla na ekzém OK Omega plus, možná znáte, možná ne 😉

luthien.k
8. led 2012

@kjajule bohužel pro správný efekt diety je nutné vyřadit vše, u alergie nezáleží až tolik na množství alergenu, stačí někdy doslova pár molekul, aby se alergie udržovala. Jinak na pití místo UM se dá dát rýžové mléko s vápníkem (reis drink calcium u DM drogerie) nebo ovesný nápoj Oatly s vápníkem.... Nebo ten Nutrilon alergy care nebo Nestlé althera (ale jsou nahořklé).

kjajule
8. led 2012

@luthien.k a ještě se zeptám psala jsi ideálně 14 dní vysadit...stačilo by i deset dní nějak bych to třeba s učitelkama domluvila a předem se koukla na jídelníček a třeby bych něco vymyslela na jeden týden ve školce a dva víkendy doma... 😒

luthien.k
8. led 2012

@kjajule no těch 14 dní se bere jako minimum, ale jestli to jinak nejde, tak holt nejde...

kjajule
8. led 2012

@luthien.k Ještě jsem četla nevím ted kde...že by se krémy na ekzem měli měnit aby správně fungovaly...jako že si na ně vytvoří tělo "imunitu" a už pak nepomáhají...je to pravda? A jstli ano jak často se ty krémy mají měnit?

luthien.k
9. led 2012

@kjajule ano, střídat, jak z důvodu ztráty účinnosti, tak z důvodu rizika vzniku alergie (i na "hypoalergenní" kosmetiku pro atopiky může být alergie). Jak často? Obvykle když se vypotřebuje velké balení (třeba půl litrové) nebo cca za půl roku.

kjajule
9. led 2012

@luthien.k Děkuji za odpověd 🙂 Bála jsem se že je to třeba každý měsíc protože ty velké balení krému bych fakt nestihla vypotřebovat a zase to vetší balení je finančně většinou o dost výhodnější 🙂

adec
10. led 2012

achjo decka tak nam nepomaha nic, jak mi doktorka rekla ze je to v klidu ze mam zmenit prasek na prani, kosmetiku atd.. tak se to akorat zhorsuje :( pujdu na kozni jsem zvedava co mit am reknou

adec
10. led 2012

malej to mel napred na nozicce, pak na boku zad pak na rucicce pak to slo na cele zada a ted to ma uplne mega u krku a na krku a za usima....

adec
10. led 2012

a prijde mi ze se to vzdy zhorsi kdyz prijdu z venku z kocarkem...

luthien.k
10. led 2012

@adec to je normální, protože se zapotí a to ekzému nedělá dobře. Řeknu Ti, co udělá kožní - dá vám kortikoidy... Ale bylo by dobré, aby ho viděli, kvůli případné infekci v ekzému (nejlépe kdyby udělali stěry na kultivaciú. Chce to řešit stravu na prvním místě!

florule
10. kvě 2012

Ahoj, my máme taky problém s ekzémem. Malý musí mít kvůli kyčlím třmínky a pod nimi na hrudníku se mu udělal ekzém. Měl to dost škaredé, tekla mu z toho taková žlutá voda. Od doktorky jsme dostali mast s kortikoidama, použila jsem ji 3 x a hodně se to zlepšilo, vysušilo, tak promazávám 2 x denně krémem z A DERMA. Pořád má ale takové suché fleky, někdy jsou růžové, někdy trochu více zčervenají, ale v podstatě už to zůstává stejné, nějak se to nelepší 😖 . Nemáte někdo podobnou zkušenost, co by na to mohlo pomoct?

lena27
22. kvě 2012

ahoj, máme 14 dní ekzém.
Chtěla jsem se zeptat zda někdo zkusil termální lázně např. Podhájkou

berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mimo85
12. pro 2014

Postupně tam budu přidávat další věci: http://vybira.wix.com/atopickyekzem 🙂