Ekzém na rukou, čím ho mazat?

anastacia01
22. čer 2017

Ahoj holky, poraďte mi prosím čím mazat ruce. Od malička jsem měla atopák+jsem alergik na zvířata. V 18 to zmizelo, v 1.těhotenství se to opět rozjelo,1,5 roku kojení,teď zas těhotenství a je to čím dál tím horší.. prsty popraskane do krve, suché rudé fleky a kortikoidy co mi pokaždé napíše kožní nepomáhají už. Mame doma psa, takže to je jedno s druhým, začnu prskat, hned se škrabat, na mytí nádobí se snažím používat rukavice, ale vadí mi mýdla, sprchace, sampony, neskutečně mi ty ruce pak pálí. Dekuji za rady a zkušenosti

janah22
22. čer 2017

Ahoj, taky mám atopický ekzem na ruce a při mírnějším podráždění mi pomůže obyčejná modrá indulona. Když to je horší tak od Biodermy - Atoderm Intenziv Baume. Je na celé tělo, ale myslím, že mají i nějaký krém jen na ruce a je levnější. Ale po tom, co už sem vyzkoušela krémů a vyhodila tolik peněz, tak si radši koupím tenhle, co vím, že mi pomůže, a vydrží mi rok. Někdy to mám spojené i s alefrgií (neznámo přesně na co) a to pomůže krém + zodac.Taky sem změnila i sprcháč - občas mám období, kdy se můžu umývat jen dětským mýdlem Nivea baby pure - sensitive. (Ale zas po jednom tuhém dětském mýdle jsem myslela, že mám o 3 čísla menší kůži).Chce to bohužel vyzkoušet.

baris
22. čer 2017

@anastacia01 ahoj,

já jsem taky atopák, alergie na kde co - od pylů až po zlato, syrové brambory, rajče, citróny ... - toho se dotknout, tak asi slezu z kůže jak had. 😒

Okolo 30-ti došlo k obrovskému zhoršení. Na 3 prstech jsem neměla téměř kůži. Chodila jsem na kožní, mazala kortikoidy, speciálními krémy, které měly fungovat jako ochranná bariéra ... a nepomohlo nic. I voda působila jako kyselina.

Pak jsem začala zkoumat více složení všech výrobků a zjistila jsem, že mám alergii na methylisothiazolinon. Je všude - od šampónu, krémů, jarů, aviváže .... Takže čtu v obchodě složení všeho, než to dám do košíku. Nádobí nemyju - od toho je myčka nebo manžel 😀. Pokud vytírám - vždy si dám rukavice. Co se týče jídla - také používám rukavice. Ruce promazávám cca 20x za den - mě osobně indulona nesedí, ale točím cca 6 různých krému - jiný v kuchyni, v kabelce, další kabelce, v práci, v ložnici, koupelce .... Po 3 letech, kdy jsem přišla na methylisothiazolinon mám konečně zpět kůži na rukách.

anastacia01
autor
22. čer 2017

Taky mi přijde,ze i voda je kyselina, ale musím mit malýho, to mi prijde blby brát si na něj rukavice, mycku mame, ale kolikrat musim vzit neco v ruce, taky mi podle mě vadí něco v jídle. Indulona nepomáhá,ani konopne masti, je to mastny a prijde mi ze to tu kůži ucpava a vylezou mi úplně puchyrky které šíleně bolí, zlusim tu biodermu. Diky za typy

pucmelinka
22. čer 2017

@anastacia01 naprosto Te chapu,jsem na tom stejne,akorat bez te alergie na zviratka...mam to na rukach a okoli oci...
Zkus to promazavat modrou Biodermou a ted jsem zkousela neco od A-dermy,je to zelena rada se zinkem a medi...az budu doma,muzu Ti poslat presny nazvy a fotky...

milena777
22. čer 2017

Ahoj, taky mám takové problémy na prstech už od dětství, teď je mi 31 let. Nejlepší, co mi kdy pomohlo je kozí mléko. Čerstvé kozí mléko ohřát v kastrůlku, aby se mi do něho vešly ruce a každý den vždy před spaním třeba 20 minut "louhovat". Pak jen opláchnout pod tekoucí vodou a je to 🙂 Zní to divně a trochu to smrdí 🙂 ale pomáhá to. A nebo během dne je také dobrá domácí dělaná mast z marihuany 🙂 Takhle to chodí u nás na vesnici 🙂 Vyzkoušejte a uvidíte 🙂

baris
22. čer 2017

@anastacia01 já zapínám myčku každý den, o víkendu i 4x. Snažím se vyhnout kontaktu s vodou.

Indulona je taky na mě moc mastná - ruce mám mastné, ale cítím, jak jsou stejně suché. Konopná mast letěla rovnou do koše. Bioderma není špatná, ale zkusila bych i levnější varianty, např. Mixa, GARINER, NEUTROGENA, NIVEA - smooth sensation pro suché ruce, EVELINE ExtraSoft, z Lídlu vždy kupuji ty jejich La Luxe - jak je mají jednou za čas. Jak jdu do drogérie - musím si pokaždé koupit krém na ruce a nejlépe ještě nějaký nový, který jsem ještě nevyzkoušela. Některé letí do koše, jiné zaujmou 🙂

Zkus zkontrolovat methylisothiazolinon. Jednou mi praskla rukavice, když jsem krájela syrové brambory a do druhého dne jsem měla ruku 2x větší, prsty jsem neohla a jeden puchýř vedle druhého. 👎

katie82
22. čer 2017

@baris a jak jsi přišla na to, že máš alergii zrovna na ten methylisothiazolinon? nějaké testy nebo pozorováním složení?

lusynkova
22. čer 2017

@anastacia01 Konopné masti jsou většinou z vazelíny, která tvoří na kůži nepropustný film.

margrethe5656
22. čer 2017

Ahoj, mně na ekzém na rukách pomáhají krémy s přídavkem kozího mléka (nemusí být ani nijak drahé) - jak už tu někdo zmiňoval nebo třezalkový olej. Není to tak, že by mi to ekzém vyléčilo, někdy je to lepší, jindy se to zhorší, ale bývá to po tom takové zklidněné a nesvědí to.

anastacia01
autor
22. čer 2017

@baris přesně jak píšes, sahnu na syrové brambory nebo jaké koliv syrové maso a totalne mi otece cela rzka, ani neohnu prsty, uplne me brni, vezmu zodak a je to lepší ale pak přijde fáze drbani prstů a už to jede..

baris
22. čer 2017

@katie82 náhodou jsem o tom četla článek a doma jsem pak prošla všechny výrobky a začala vyřazovat. Našla jsem ho všude, kde jsem prokazatelně po tom "olezla" - krémy, tělové mléka ... Nejhorší jsou právě ruce, protože si je myjeme nejčastěji, když se sprchujeme, tak pomocí rukou, umýváme nádobí, pracujeme s jídlem ....

@anastacia01 - já brambory nedělám, pokud je neoškrabe a nenakrájí manžel. Zeleninové saláty dělá jenom on. Sníst je mohu, ale nesmím se jich přímo dotknout 😒 Potom, co jsem zcela vyřadila výrobky s methylisothiazolinem, tak se to začalo zlepšovat. Stále se nemohu dotknout brambor, citrónu ... ale mám zpět svou kůži a nemám vyrážku. Když nezkontroluji a on tam je - okamžitě mám vyrážku zpět.

Jak už ta kůže je tak zlblá a pořád se dostává do styku s alergenem, tak pak už reaguje úplně na vše. Já mazala ruce kortikoidy asi tak 20x za den, každou noc mi manžel ruce obvazoval ... ☹

Používala jsem i "domácí" konopné masti a je to na prd - tím že je to dané do vazeliny a ta mi akorát zacpala kůži, ale nehydratovala a neléčila.

Krémy s kozím mlékem jsem měla taky - ale u mě žádná sláva.

anastacia01
autor
22. čer 2017

@baris prosím tě ještě jak je to označené na vyrobcich?? Nikde jsem to nenašla ve složení toho co mě dráždí, třeba malyho sprchac Hipp, to je konečná🙄

pucmelinka
22. čer 2017

@anastacia01 drbani prstu mi nepripominej...v noci jsem je v tehu drbala o frote prosteradlo...do krve...

baris
23. čer 2017

@anastacia01je to napsané ve složení. A vyřazuji vše, co obsahuje methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone a Kathon CG - což má být jedno a to samé.

Překvapilo mě, kde to všude je - ve spoustě výrobků pro děti, vlhčených ubrousků ... Je to konzervant - takže tam nějaký být musí, ale já musím mít jiné.

dufalik
24. čer 2017

@anastacia01 ahojky, já mám stejný problém, používám kosmetiku LR a spokojenost 🙂 pokud jsi z Prahy nebo okolí, doporučují se objednat do Achillea sanatoria - mně pomohli hodně a hradí pojišťovna 🙂

anastacia01
autor
24. čer 2017

@dufalik ahojky dekuji za rady, bohužel z Prahy nejsem, to mam hodně daleko, ale zkusim jestli neprodává tady nekdo Lr

dufalik
24. čer 2017

škoda, mně vážně hodně pomohli 🙂 držím moc palečky, aby něco zabralo 🙂 a kdybys nikoho nenašla, písni, poptám se u svých 🙂

monulec
24. čer 2017

Ahoj holky, já mám atopák od šestinedělí a jak píšete - obličej, ruce, hrudník,prsty.....bylo to horší, teď se mi to zlepšuje, protože už přestávám kojit. Do teď mi Dr. nemohla napsat ani kortikoidy ani Zodac tak teď už to snad bude jednodužší. Vyzkoušela jsem už snad všechno a všechno je na prd. Jediné co uleví je Locoid, ale na chvíli.

Celkem jste mě překvapili s těma bramborama - to jako fakt??? Syrová brambora to zhoršuje? Tyyyyyyy jo, tak bacha na ni, potvoru!!!

Chtěla jsi rady, já ti moc nepomohla, ale taky zkusím tu Biodermu, tu jedinou jsem ještě neměla.

Překvapúil

dufalik
24. čer 2017

brambory jsou humáč na ruce, čistím je v rukavicích.. pak pomáhá lázeň vody a mořské soli a pořádně promazat 🙂 kortikoidy jsem používala léta a teď max 1x ročně 🙂

andelka
29. čer 2017

@monulec i mně vadí škrábání brambor.

A zjistila jsem že jsem alergická na med. A vadí mi i krémy s vazelínou, lanolinem. Nejvíc mi vyhovuje krém z DM, Balea sensitive.

pampeklec
8. srp 2022

Taky jsem od mala atopik a alergik, ale poslední roky mi ekzém v podstatě zmizel (mám ho jen při extrémních mrazech a zároveň častém mytí nádobí nebo něco takového, když si zapomenu na péči o rajčata rukavice, nebo když navštívím na delší dobu tchýni nebo nějakou jinou domácnost). Hodně mi pomohlo prostě přestat používat veškerou konvenční kosmetiku, uklízecí přípravky, prací prášky a podobně. Všechno zvládnu čistým mýdlem (opravdu jen zmýdelněný tuk, bez parfému a barev), octem, sodou a podobně. Na ruce mám čisté bambucké máslo, které si šlehám, na obličej květové vody a olej (to ale chce vyzkoušet který). Na mytí nádobí a praní vlny teda zvládnu řadu Sonett Sensitiv a Ecover Zero, které taky nemají vůbec žádné parfémy, barviva... Je možný, že to může dělat jen jeden konkrétní parfém/konzervant/barvivo (třeba ten methylisothiazolin), ale takhle je to jednodušší, než všechno pořád kontrolovat. Po uklidnění kůže můžu občas použít i běžné mýdlo nebo něco takového na návštěvě a nemám nijak strašnou reakci. Kdybys potřebovala větší výběr bezpečných výrobků nebo nějaké recenze, rady, doporučuju na FB skupinu Svět Non Toxic (nebo aspoň jejich web - https://svetnontoxic.org/ nebo knížku).