Ekzém+promazání tělíčka, poraďte výbornou kosmetiku

pudlenka
31. led 2014

můj 10-ti měsíční syn má asi od 3 měsíců problémy s ekzémem, a to díky kojení. Vyřadila jsem spoustu potravin, přesto se s tím potýkáme stále. Ekzém se mu ale objevuje pouze na krčku, hlavně zezadu. Od narození má dost citlivou pokožku. Vyzkoušeli jsme nejrůznější olejíčky a mlíčka, krémy na ekzémy. Maminky poradíte nějakou opravdu výbornou kosmetiku nejen na ekzém, ale i na promazání tělíčka? 🙂

sanetta
21. kvě 2014

Pro děti s citlivou pokožkou existuje oblečení německé značky Sanetta, které má lékařské atesty a je určeno právě pro děti s alergiemi, exemy a citlivou pokožkou.

veronast
29. čer 2014

@katyxq Bohužel odkaz nejde otevřít☹(Taky mě to téma zajímá. Děkuji.

katyxq
29. čer 2014

@veronast jak se dělil slovenský a český MK, tak byly diskuze přesunuty buď na českého nebo slovenského Modrého koníka ... ale doporučuju článek ve Wiki MK https://www.modrykonik.cz/atopicky-ekzem a poradnu pro atopický ekzém Věry Zíkové - https://www.modrykonik.cz/group/6098/

veronast
29. čer 2014

Děkuji.

elllenka
29. čer 2014

nechci moc radit s ekzémem také bojujem, dcerka to měla hrozné, po celém tělíčku. Masti od kožní nezabraly a já jí pak nasadila mast od firmy Weleda a na doporučení dětské lékařky ji do koupele přidávám olej od f. Linola a ekzém se o hodně zlepšil. Ale těžko říct jestli se nám to podaří úplně zlikvidovat nebo jestli to pomůže i dalším.

abalajda
29. čer 2014

My zkoušeli vsechny možné krémy na atopicky ekzem a nakonec se nám nejlépe osvědčila olivova indulona a cca dvakrát v týdnu jsem malý prodávala pár kapek olivového oleje do vany. Vzdycky se to po pár týdnech vylecilo....

diniki
29. čer 2014

Na promazání celého tělíčka bych doporučila Excipial U Lipolotio. Používáme ho už odmalička a celá rodina. A ekzém nás naštěstí netrápí, ale mluvila jsem o tom s jednou maminkou a ta říkala, že jim nejlépe na zklidnění zabírá Bepanthen care mast. Tak pokud ji máte na prevenci opruzenin, tak proč ji nezkusit i na ekzém. Třeba se pokožka zklidní. Můžu poprosit o zpětnou vazbu, jestli to pomohlo? Doufám, že pomůže.

ivonapop
29. čer 2014

Ahoj, já bych zkusila kosmetickou vazelínu, ale pozor, pokožka musí být suchá, tzn. dobře osušená a počkat chviličku, protože ta vazelína utvoří na pokožce film, který nepustí nic nejen dovnitř, ale i ven a tím se pak můžou tvořit opruzeniny díky jakoby zapaření. Také jsem kdysi kupovala za pár korun v lékárně čištěné sádlo, lékárnice mi to poradila, že prý je to to jediné, co snese a chodí si kupovat herečka z divadla, která dostala ekzém s divadelních líčidel

zzlaticka
14. črc 2014

S tím sádlem to není od věci. Náš malý na atopický ekzém taky trpěl. Zkoušeli jsme ovesné koupele, mastičky od dermatologa (kortikoidy jsem se rozhodla mu nedat) i drahé mastičky přímo na ekzém. Ze stravy jsem se snažila vysadit alergeny, z kosmetiky jsem nakonec používala jen slunečnicový olej a právě sádlo. Taky jsem neprala v normálním prášku a vše se máchalo víckrát. Nejhorší bylo, že se ekzém zhoršoval nebo zlepšoval ve vlnách, které s odstupem času reagovaly na stravu, kterou jsem snědla nebo nasazenou léčbu. Já jsem hubla, protože mi toho k výběru z jídla moc nezbylo. Nakonec jsme se z toho dostali asi věkem - měl to od cca 4 měs do roku a čtvrt.