Endokrinologie s miminkem, jak to tam chodí?

missymici
18. bře 2013

Ahoj,..chodite nebo chodili jste s dítkem na endokrinologii?
Mame problém s bradavkou,..dcerka jednu nemá. Poslala nas pediatrička na vyšetřeni na endokrinologii,ale bůh ví kdy nas objednají.
Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti,jak to tam chodí, co dělají a jak s dětmi a pod.

Po případě jestli mate někdo stejny problém,..ráda bych se dozvěděla s čím to souvisí,..o co jde.Proč to je?

dekuji moc

PS: Třeba i dopěly mate podobny problém,..co Vam řekli?!

valentynkaa07
19. bře 2013

Ahoj, moje dcera měla kolem jednoho roku vystouplé jedno prsíčko, dětská nás poslala na endokrinologii. Objednali nás asi za měsíc. Doktorka jí prsa prohlédla ultrazvukem, řekla, co a jak a objednala nás za dva měsíce na kontrolu. My jsme tedy měli jiný problém, zakázali nám jíst kuřecí maso, pze ty prsa se muzou zvetsit hormonama, které to maso obsahuje a trvalo to asi pul roku, nez se to srovnalo.

missymici
autor
19. bře 2013

@valentynkaa07 dekuji moc za odpověď,... a delali vam odbery kvůli hormonum? to se teda muže stat v prubehu života? s tím masem nam to detska rikala,ale nejak často maso nemá,teda kuřecí,..vadí i to málo?

Holka ho ma taky na pohled větší,jakoby natekle, celej dvorec +to že nemá bradavku.
Naatestí nas nakonec objednali na pondělí,tak se toho děsím,...

valentynkaa07
19. bře 2013

@missymici fakt se toho neboj, nic to nebylo. Odbery nam nedelali, jen nas poslala na rentgen, ze by to jako mohl byt nejaky zrychleny vyvoj, tak jestli ma kosti tak velke jak ma mit. Tam se nic nenaslo, vse jak ma byt. A pak jsme sli pro jistotu na gynekologii na utz vajecniku, ze by to mohla byt jako predcasna puberta, ale taky nic nenasli. Ate doktorky na gynekologii jsem se na to ptala, jaka je toho pricina a ona mi rekla, ze presne se to nevi, ale ze to kureci maso mam drzet opravdu striktne, takze jsem i kontrolovala svoji stravu, pze jsem jeste kojila, rikala slozeni uzenin atd. proste zadny kure a i tak to trvalo pres pul roku nez to uplne splasklo.

missymici
autor
19. bře 2013

@valentynkaa07 me v telefonu,kdyz jsem malou objednávala, rikala ze udelaj odbery kvůli hormonum,,,desim se toho hlavne proto,ze holka buřtík a nemá žadnou žílu. Kluvi když byl mimřo tak byl to same a když mu na alergu chteli vzít krev,tak ho trapili vic nez pul hodiny, trhalo mi tp srdce jak řval a nic nenapichli,kdyz napichli,netekla....
Teda, to az takhle se dela?! a tva holčička mela prsa zvětšene hodne,...byla i vahove velka? Ja taky ještě kojím a je fakt ze uzeniny u nas jdou celkem hodne, u kuřata,ale do prikrmu kur.maso nedavam každý den,ani obden.
Hm, takze i MM,...ale jestli to ma vlyv i na bradavku?! Je fakt,ze cca 2 tydny na tom prsu mela at.ekzem(trpí na nej,ale ne ve velky míře).Mela ho vždy jen na obličeji a za ušima a před téma 2 tydny najednou i na tom dvorci, a ted premyslim jestli to byl také ekzem,nebo něco hormonalneho,...A vtedy jsem si tak nejak vsimla ze tam nemá bradavku,...tak jsem čekala az "ekzem" zmizí aby to bylo lepe videt 😒

Takže vlastne vse co je kuřecí vyřadit,jo?

valentynkaa07
19. bře 2013

@missymici uvidíš, co vám řeknou na té endokrinologii. Mě řekli vyřadit kuřecí a pak ta doktorka na gynekologii mi to právě upřesnila, že mám kontrolovat složení a nejíst vůbec nic, co obsahuje kuřecí, ani já ani malá. Není buřtík, taková akorát a to prsíčko měla větší a na omak vystouplé, když jsem to srovnala s druhým, kde to neměla, tak byl znát rozdíl.

missymici
autor
19. bře 2013

@valentynkaa07 hm,hm,...pocka a jsem zvedava,napjata i zděšena,... at uz je pondělí .... dekuji ti

valentynkaa07
25. dub 2013

@missymici tak jak to nakonec dopadlo? zajima mě, jestli to bude stejné jako u nás 😎

missymici
autor
10. črc 2013

@valentynkaa07 Ahoj,píšu až ted,byla jsem dlouho bez netu,..vse je ok,vypadá to na vpáčenou bradavku,ale nic vážneho,..prej ma ješte hodne času a muže se to samo vyrovnat,...za par týdnu nas čeká kontrola.

valentynkaa07
12. črc 2013

@missymici tak diky za info, to je dobře, že to nic není, u nás to tedy taky nebylo nic vážného, ale lítali jsme po doktorech asi rok, než se to uklidnilo. 🙄