Epilepsie?🙏🏼

6. říj 2021

Přeji hezký den,
Nemáte, prosím, zkušenost?. Trošku jsem znepokojená tím, že se syn občas třese. Stalo se to třikrát - jednou, když se probudil v kočárku a vylekal se, že se probudil na jiném místě a nikdo tam nebyl (seděli jsme opodál). Podruhé při kojení, kdy však napůl spal a byl už dost vysílený (což je prý běžné). A potřetí dneska. Syn si hrál s hračkou, kterou neuměl zkousnout, vztekal se a snažil se strašnou silou kousnout - úplně šlo vidět, jak se vzteká - až se z toho cca 3 sekundy třepal. Jedná se o třes hlavy i končetin - rukou. Nějak konkrétněji třes popsat neumím, trvá to opravdu pár sekund a za celou dobu (syn má 10m) se to stalo, jak jsem již zmínila, třikrát.
K dětské dr. jdeme příští měsíc,do té doby se asi zbláznim 😂. Bojím se,že to může být epilepsie. Nemáte některá zkušenost?🙏🏼

mimco
6. říj 2021

Klid, děti to dělají😅

merope
6. říj 2021

Samozřejmě to něco být může, ale pokud je ten třas spojený s tím, že se vzteká, tak to může být skoro cokoli. Ideální by bylo, kdyby se ti to podařilo natočit.

mimco
6. říj 2021

@merope stalo se to 3x za 10m., to by musela mít velké štěstí, kdyby se to povedlo natočit…
Mě na tom nic divného nepřijde. Byla bych fakt v klidu.

klokanka31
6. říj 2021

Koukni se na shuddering attacks. Jsou na youtube i videa, jestli to není ono.

tehulinka91
6. říj 2021

Hlavně zachovej klid. 😊 Pokud by se prokázala Epilepsie, tak léčby jsou, bohužel ve verzi léků, ale dá se to léčit. Ale ani Epilepsie to být nemusí 😉 takže hlavně v klidu nestresuj se a jestli to bylo poprvé, mohlo to být jen mírou vzteku, když jsem vzteklá já, třesu se taky 😃 pokud to bylo poprvé neděsila bych se tolik, Hlidej to kdyby se to opakovalo, kdyžtak si to zapisuj, snaž se to popsat ať potom DR můžeš přesně říct jak to vypadalo 😉

lachipie
6. říj 2021

Myslím, že můžeš být v klidu. Tento třes děti dělají, když jsou nějak rozrušené. Třes končetin u epilepsie je v 99% případů ve stavu bezvědomí, ne při hře nebo vylekání. Syn má epilepsii, takže vím.

sylvka
8. říj 2021

Úplně jsem si vzpomněla,že Martin tohle taky dělal,okolo dvou let,po probuzení ...takový tras 😢dnes je mu 13 a je úplně zdravý 😍

michalmic
Autor odpověď smazal
Zobraz
fouskovi
16. čer 2023

@michalmic to sem úplně nepatří

michalmic
16. čer 2023

@fouskovi No moc se nam nedari.Snazim se to propagovat

fouskovi
16. čer 2023

@michalmic chápu ale tohle vůbec není k dotazu co se paní ptala

michalmic
16. čer 2023

@fouskovi omlouvam