Febrilní křeče. Jak se stavíte k Diazepamu?

matysek
28. bře 2009

ahoj holky,
máte zkušenost s febrilkami? mám 13,5 měsíční holčičku a během 0,5 roku jsme byli 3x v nemocnici, 2x kvůli febrilkám, 1x kvůli modrání - vše z horečky. Jak se stavíte k Diazepamu? V nemocnici mi řekli, že mám dávat při teplotě 38 (před odečtením) Diazepam a čípky. Zdá se mi to celkem drastické. Když jsem dávala po druhé cca 3 dny diazepam tak mi zmodrala... Agátka na vysoké teploty trpí a tak se bojím, že bych Diazepam dávala hodně často, navíc v příbalovém letáku píší, že lék je vhodný pro děti od 3 let!!!!!!

roana
28. bře 2009

Přímo s křečema zkušenost nemáme, naše malá má ale epilepsii, takže každá zvýšená teplota je problém a pediatrička mi řekla, že mám teplotu srážet a dávat Diazepam, což odmítám (můj otec to bere na epi a je to humus, vidím, co to s ním dělá).
Chodíme k homeopatce a ta nám dala Belladonu a musím to zaklepat, malá měla jednou 39 po tři dny a dobrý, bez křečí....

matysek
autor
28. bře 2009

díky za odpověď. taky zkoušíme homeopatii, výborná na zoubky - chamomilla ch5, Belladonu nám taky pediatrička doporučila, ale když jsem se ptala neuroložky tak řekla, že v žádném případě. Byla jsem z toho špatná. Aspoň vím, že někdo má pozitivní zkušenost.

janulle22
28. bře 2009

ahoj my byli vcera na pohotovosti a tam nam napsali diazepam... dala jsem jen jeden cipek pac uz nebylo potreba... jsou to nejaky ktere vyrebeji v lekarne... takze muj nazor je, ze pokud nepomaha sirup na horecku tak mu to proste dat... aspon na noc at se vyspinka v klidu a nabere sili...muj nazor nemusi se libit... 😅 😉

roana
28. bře 2009

to matysek - paní doktorka neuroložka byla takhle razatní? To asi neví, jak homeopatika fungují, že? No nic, tím bych se nenechala odradit, taky pediatroj netroubim všechno 😀 .
Čípek je opravdu lepší než sirup, taky se někdy nedaří do miminek ten sirup dostat, když mají teplotu....

slunicko552
28. bře 2009

Ahoj tak my jsme ho taky dostali.Malý měl při každém zubu teplotu tak 39,8°C 😢 a řekli nám,že se dává při teplotě nad 39°C.Dala jsem ho ale jenom jednou 😒

slunicko552
28. bře 2009

Sem to nedopsala 😅 že právě zabraňuje těm křečím

matysek
autor
29. bře 2009

To slunicko 552: My máme febrilky právě při zoubkách a teploty kolem 40 běžně. Jsem ráda - ale ber to pls s rezervou, že i jiné mamči mají podobně hrozivě vysoké teploty. v nemocnici mi tvrdí, že to není možné, že si vymýšlím. Jednou jsme naměřila i 40,8 a naše dítě si broukalo a mávalo a mě omejvali... Mě právě ten diazepam přijde strašně silný, a Agátka má tendence mít vysoké teploty často.

slunicko552
29. bře 2009

maty jj mi taky říkali,že je to blbost,že by to mohl mít ze zubů.A z čeho jiného,když je má jen když mu rostou zuby a pak hned zmiznou 😖 Nám řekli,že mám dát půlku.No ale zase na druhou stranu mám strach,že křeče dostane.Tak nevím co je horší jestli křeče nebo půlka prášku 😕 JJ vím jak to myslíš 😉

matysek
autor
30. bře 2009

slunicko: no dneska jsem byla u pediatričky a říkala, že pokud to dítě křeče má dostat, tak je dostane ať už dostalo či nedostalo diazepam, pak je to horší s tím diazepamem do zadečku.. Fakt mě dostala, že budu muset dávat čípky i diazepam nebo belladonu - (tím asi začnu) , už od teploty 38 st. bez odečtu. 😖

zanetka82
30. bře 2009

Tak náš starší syn trpěl na fibrilní křeče od roku a půl. Vždy se dostavila vysoká horečka během chvilky...byla to předzvěst toho že za 2 dny se dostaví ryma a kašel. 3x zkončil na jipce....tam jsme dostaly diazepan a pak začaly chodit k neuroložce...myslím že jsme dostali taky tu beladonu byla oranžová a modrá pokud si dobře pamatuji. Měla jsem to ruzně kombinovat...bohužel nám to bylo prd platné a vubec nám to nepomahalo....nakonec jsme dostali diazepan do zadečku (Stesolit) a to byla naše spása. Díky bohu syn z toho už vyrost jak my bylo řečeno...že se to ztratí v předškolním věku. A ztratilo.
Přeji hodně štěstí....ať už to vaše dětí nemusí prožívat. 😉

slunicko552
30. bře 2009

maty tak proč potom ten diazepam předepisují,když je to zbytečné 😕 Z toho jsem teď trochu zmatená 🙄 .Ti doktoři by se měli domluvit,co je dobré a co ne 😠 A to ho máš dávat už od 37,5°C? 😲 Kurec,tak když to škodí,tak to potom nechápu 😝 Snad to u vás nebude dlouho trvat,malý už teď takové teploty nemá,když mu rostou zuby.Asi od 18měs.to je tak 38,5°C po odečtu.Což je lepší než předtím 😔 Tak doufám,že se i vám brzo uleví 🙂

matysek
autor
31. bře 2009

No, to právě netuším, po rozhovoru s pediatričkou jsem se s tím smířila, říkala, že tak 3-4x do roku asi skončíme v nemocnici a v předškoním věku by se to mělo ztratit. Tak díky za zkušenost, že se to opravdu ztratí. Pevně v to doufám. Taky jsme byli u neuroložky, aby vyloučili epilepsii, budeme tam chodit častěji.. Holt když jsou febrilky víc jak jednou, tak se děti musí víc sledovat. Zatím máme jen 4 zuby...

zanetka82
31. bře 2009

Ahoj Matysku a opravdu ty teploty mate ze zubu? Není vždy tak do tří dnu nemocný od teploty? My jsme to tak měli. K neuroložce jsem chodili taky aby nám vyloučily taky epilepsií 😉 Jen tě opravdu mužu uklidnit že se to ztratí v tom věku před školou.

slunicko552
31. bře 2009

To musí být hrozné,pro Tebe i pro malého 😔 Tak to zvládněte co nejlíp to půjde a napiš jak se to vyvíjí