Fimóza předkožky. Máte zkušenost?

missymici
14. únor 2011

Ahoj maminky,
prosim Vas napiste mi jestli mate stejny problem.
Muj syn ma zuzenou predkozku vepredu a tak mu nejde stahnout pred zalud.V poslednych dnech ma casto erekci,a boli ho to.Pri moceni bolesti nema. Ja blazen,jsem si myslela ze to takhle ma byt u takhle malejch kluku.Doktorka mi nic vic nerekla,jen ze od narozeni stahovat predkozku pri koupani.Tak jak me to ona ukazovala,tak jsem to cely cas delala s tim ze je vse jak ma byt.
Parkrat pri kontrolach mu na pindika koukala,nic nerekla.
Kdybych si vcera o tom nepromluvila s manzelem,jak to ma vypdat a tvrdil ze i u malych deti,...tak jsem byla v tom,ze ho boli ta erekce,jelikoz mu predkozka stahovat jde ale zalud jsem nikdy u nej nevidela.Tak moc si to vycitam,...az mi je z toho do breku.
Vcera jsem si o tom pocetla na netu,a mam obavy,jestli prijde i na obrizku. Jedu s nim dnes k mudre a jsem zvedava co ona na to.
Mate s tym nekdo nejake skusenosti?Prosim Vas ,podelte se semnou....

lusi80
11. bře 2012

@lsx tak já si zrovna přečetla článek na stránce RODINA ,sice z roku 2007 ale píše se tam,že tzv.baloning není překážkou,je to normální, a nějak by se to řešit nemělo,není proč,a postupem času se to prej zlepší,má se jen pozorovat proud moči,neměl by být omezený 🙂 🙂 tak já nevím,plno maminek znám,co to taky měly a neřešily,samo to odeznělo a povolilo ta předkožka,nevím,pokud problémy nemá si myslím je to zbytečné řešit,neřeknu u 10ti letého chlapce,tam je to už asi jiny,tam bych to řešila,sice naše mudr nás chtěla poslat k urologovi,ale mám strach,že mu to stáhne nebo něco s tim bude dělat ☹ ☹ spíš mám pocit,že s to řeší až nějak moc brzy,a když není problém

mafianka
22. dub 2012

@lsx Staršímu bylo minulý týden šest 😉

katy12345
14. črc 2013

ahoj můj syn má 12 let a chtěla bych se zeptat jestli je to normální že mu ještě nejde dát pokožka penisu dolu ☹ prosím vás poraďte mi děkuji předem

ira
2. říj 2013

Ahoj,

mám stejné zkušenosti s radami z porodnice. Říkali nám na Bulovce, ať hlavně nic neuspěcháme s tím pindíkem, ať to dlouho neřešíme. Nabyla jsem tím dojmu, že se vše upraví samo tak, jak to má být. Synovi už jsou 3 roky, přetahování jsme začali zkoušet nedávno, ale nejde to, dírečka je úplně maličká, tak sotva špendlíková hlavička. Nemá žádné problémy, záněty, pálení, čurá proudem, nic bych neřešila. Ale kámošovi stejně starému objela dětská MUDr. pindíka nějakým nástrojem bez narkozy, ale pak ho to asi 2 dny pálilo.Nakonec jsem nás objednala na Bulovku na dětskou chirurgii a nestačila se divit. Hned nás chtěla MUDr. Beranová objednávat na operaci, prej takováhle dirka se nikdy sama nemůže roztáhnout, to prej musím vidět i jako laik. Ale já tam jela přesvědčená, že žádný zákroky nechci aspoň do 4 let a už vůbec ne takhle rychle rozhodnutý. Tak nakonec od MUDr. Čermáka z Jiren máme mastičku Kuterid, může jí předepsat i dětská MUDr. a vidím velikej pokrok, mažeme 2 týdny 4x denně, pak jdem k němu na kontrolu. Chápete, že oni by nejradši řezali do dítěte než aby zkusili jinou variantu? Já se snad už ani nedivím, po našich i dalších zkušenostech s českými doktory. Jo v tý mastičce jsou kortikoidy, což mi teda vadí míň než operace. Zkuste to taky!

kovenka
25. led 2014

ahojky
Malý má 5,5 let.Nyní jsme po operaci a čistě mu to jen stáhli v celkové nárkoze.Za 4 dny nás pustili domů stím , že musíme nestále přetahovat a mazat ophhalmo-Framikoinem mastí 3 deně.
Tak mu tedy nedělali žádnou obřízku ani mu to nešili u uzdičky.jen mu to čistě stáhli.
Zprvu to bylo hodně bolestivé ale tedka už to není tak moc.
DRžím všem palečky at vám to dobře dopadne my už jenom mažem a chodíme na kontroli.

andrusinka
25. led 2014

Ahojky já pindika pretahovala hned od mala při koupani-ted si to děla sam-ale taky mu to neslo přetáhnout. Šly jsme na chyru ve třech letech a tam mu to namazaly gelem-takovej umrtvovak-sondickou mu to objela a pretahla a je to ani nezabrecel-nic necitil koukal na to.Ve vane to trochu stipalo ale za 3-4 dny o tom nevedel 😀 tak hurá do toho!Opravdu to nic není🙂

peternemcek
2. bře 2014

Rad by som sa podelil o moju skusenost s liecbou fimozy. Fimozou som trpel do mojich 18 rokov, moj stav bol taky ze som predkozku nepretiahol cez penis ani v pokojovom stave. Otvor predkozky bol priblizne 0,4 mm. Na podnet zo stránky zdravie.sk ale aj mnohych inych, ktore som cital na internete som sa rozhodol skusit liecbu kortikoidnou mastou(bezne pouzivana v inych krajinach na liecbu fimozy). Uz po piatich dnoch som bol naozaj prekvapeny, pretiahol som predkožku uplne za zalud v pokojovom stave. Celkova liecba kortikoidom u mna netrvala viac ako 14 dni az do pretiahnuta v erekcii. U kazdeho to ale moze byt individualne. Ja osobne som pouzival mast Beloderm. Mast som zakupil v lekarni aj bez predpisu, staci len slusnu vyhovorku a v mensich lekarnach vam ju predaju. Pripadne si vypytajte recept od vasej doktorky, s tym by nemal byt problem. Viem teda odporucit tuto mast, jedna sa ale vseobecne o masti s ucinnou latkou Betametazon.Podla mojich informacii sa tato latka ziskava z kory stromu pestovaneho na Novom Zelande. No a co sa tyka pochybnosti o tom pouzivat betametazon na liecbu fimozy. V inych krajinach napr. USA alebo severskych krajinach je tato liecba uplne bezna a velmi velmi vysoko uspesna.To len dezinformovani lekari a farmaceuti nas zenu do uplne zbytocnej obriezky. Tuto mast vam predpisu lekari na bezne ekzemy, nejedna sa teda o nic vynimocne. Navyse pouzivanie na predkozku je naozaj na velmi malu plochu oproti rozsiahlym plochach pri koznych zapaloch. K liecbe samotnej, najlepsie je mazat predkozku( v zuzenej casti, stiahnete predkozku tak ako vam to dovoli a natriete kruh koze predkozkyokolo zaluda, v tenkej vrstve 2x krat za den, napriklad rano a vecer. Latka sposobuje ztensenie koze a tak vacsiu poddajnost predkozky.Avsak rovnako dolezite ako liecba je aj cvicenie, to znamena po naneseni maste pracujte s predkozkou,pomaly ju stahujte tak aby to tahalo a zaroven nebolo bolestive. Vzdy chvilku potiahnite predkozku na 15 sekund a potom ju vratte a to stale opakujte. Ja osobne som cvicieval po aplikovani maste aj hodinu, niekedy aj dve. Preto bol zrejme ucinok u mna aj taky vysoky. Musite sa ale pripravit na velmi vysoku citlivost zaluda, ktory bol cely vas zivot zahaleny, s tym budete musiet trenovat takisto. Najprv je najlepsia sprcha a tak si pomaly zvykat na dotyky, dalej masturbacia az pokial si koza nezvykne, moze to trvat pomerne dlho. Mozete mi napisat ak sa chcete nieco spytat email : peter.nemcekjr@gmail.com

pavlina05
1. čer 2014

Ahoj holky!

Mám dva kluky a ani jeden nemá přetáhlý žalud. Nejde jim to.
Mlátím se do hlavy, nechala jsem tohle na manželovi, který kluky koupe a on jim ty pindíky přetahoval. Když jsem na ně dnes koukala, tak ani jednomu to nejde přetáhnout. Braly mě všichni čerti, prej nevěděl, že to malý kluci mají jako on. chápete to! Prej je z obliga! Jsem na něj naštvaná, proč to došlo tak daleko?
Od dr jsem dostala pro mladšího mastičku Triamcinol, tak to budu mazat oběma a uvidím.
Je to vážný, když staršímu 6 let nejde přetáhnout předkožka? ☹

petkula
2. čer 2014

@pavlina05 prosím tě, zkus si koupit v lékárně "sléz maurský" nebo prostě jen sléz, asi budou mít jen jeden druh. Dej tak 2 hrsti do půl litru studené vody, nech to v té vodě tak 6-12 hodin a večer to synovi vlij i s těmi květy do koupele. Opakuj tak 2x-3x týdně a zkus si ještě sehnat slézovou mast a po té koupeli mu tu předkožku namaž a pomalinku zkoušej přetahovat. Zprvu to moc nepůjde ale ten druhý týden už by to mělo trochu povolovat. Ta slézová mast jde koupit přes internet, já jsem si ji nechala vyrobit v naší bylinné lékárně.
Měli jsme podobné trápení. Synovi do tří let ta předkožka vůbec nešla oddělit od žaludu, neměl však nějaké velké problémy. Doktorka nás v těch třech letech posílala do nemocnice. Nešli jsme a až letos, kdy měl čtyři a půl, tak jsem začala zkoušet ty slézové koupele. Zabralo nám to ten druhý týden, žalud už jde úplně oddělit od předkožky, bez bolesti. Ty koupele jsme dělali před třemi měsíci (asi 2 týdny) a zatím musím zaťukat, že je klid.
Ta mastička Triamcinol prý zabírá ale když s ní přestaneš mazat, tak se problém zase vrací - aspoň co jsem četla názory maminek. Ten sléz by měl mít trvalé účinky - doufám 🙂

pavlina05
2. čer 2014

@petkula moc děkuji, seženu pro své kluky cokoliv 😉

atirm
4. dub 2015

@petkula děkuji za tip na sléz, mohu jen doporučit. Na tříleté kontrole jsme dostali mast Triamicinol, ale mě se do toho moc nechtělo a po přečtení několika diskuzí jsem narazila na tuto a jsem tomu ráda. Po dvou týdnech zhruba 5 koupelích a mazání slézovou mastí 1x denně si malej už sám stáhne. V květnu by nás čekal zákrok, jsem ráda, že bylinky zabraly a nečeká nás další nepříjemnost, už jsme měli problém s varlátkem - zatoulalo se.

petkula
4. dub 2015

@atirm super, mám radost 😉

veryk
23. dub 2015

take mohu potvrdit, ze slezova koupel a mast funguje! maly mel hodne zuzenou predkozku, prodelal i zanet (ve 2,5letech), kdy mi bylo potvrzeno v detske nemocnici, ze bude mit nejspis problem. po tretim roce jsme zacali pretahovat a koupat ve slezu a mazat a perfektne to zafungovalo, predkozka se krasne uvonila. doporucuji tedy vyzkouset, pokud ma nekdo problem.

anezka1
10. kvě 2015

Dnes jsem se pokusila synovi opet pretahnout predkozku a najednou jsem zjistila,ze to vubec nejde.Dr.vzdycky chvalila,jak ji ma ukazkovou,tak jsem to trochu flakala,on se mi u toho pokazdy mele, pretaci..ted jsme dlouho venku,pak honem vykoupat......vubec me nenapadlo,ze se to za mesic takhle stahne.Resily byste to nejak vice nez klasickym pretahovanim nebo si mam taky shanet slez maursky 🙂 ?Je mu 13 mesicu.Dekuju.
@atirm Zaroven se chci zeptat na problem s varlatkem.Na rocni prohlidce dr.zjistila,ze je nema sestoupla,do 5ti let veku na chirurgicke prisiti,cemuz bych se rada vyhla,ale krom modleni at mu to do ty doby samo sestoupi, nevim co bych pro to mohla udelat?!Dekuji za odpovedi.

atirm
12. kvě 2015

@anezka1 určitě si kup sléz, já dává pro jistotu občas stále do koupele, zkoušet přetahovat, sléz to uvolní , jde to lehčeji a míň drasticky, tak nějak samo. Koupel neublíží a pomůže. Občas před spaním máznem krémem. S varlátkem je to tak, sestoupí, nesestoupí ☹ Nevím co pro to udělat. Dělali nám to laparoskopicky, druhý den jsme mohli domů, jizvička minimální a jen den chodil trochu v předklonu, pak už zas řádil. A musím zaklepat drží se na svém místě 🙂

anezka1
12. kvě 2015

@atirm Dekuju za rady a nazory. Vyzkousim a uvidim, k dr.muzem ostatne zajit kdykoliv,ze.Jj,ti kluci...

paulettetomes
12. říj 2017

@ira Dobrý den, jak to dopadlo? 🙂

ira
13. říj 2017

Na chirurgii jsme byli už asi 3x, vždy následující dva dny to bylo děsně bolestivý. Nevím, jak je možný, že i když jsme na to mysleli, dnes tedy v 7 letech přetáhne tak do poloviny žaludu. Přestali jsme to řešit, čeká nás teď sádra, takže žádný koupele nebudou možný. Ale po přečtení názorů tady se asi vydáme cestou mastičky a slézu. No po těch zákrocích, kdy nám to v lokální mastičkové narkóze chirurg vždy objel, si myslím, že polovina žaludu je vlastně slušný pokrok, ale doktor by si to asi nemyslel. Nicméně to, že jsme nešli hned na obřízku, bylo dle mě dobře a neudělala bych to dnes jinak.Držím všem palce, ať se nenecháte zblbnout k radikálním zákrokům, který zejména Bulovka doporučuje na prvním místě i třeba v ortopedii. I.

paulettetomes
16. říj 2017

@ira my zkusíme mastičku máme 2 a půl a balónkujeme a prý to je docela normální 🙂

ira
19. říj 2017

Jestli tím myslíš, že se těsně před čůráním naplní předkožka jako balónek a pak normálně vše vyčůrá, tak to jsme ve vašem věku taky měli. Doktoři se spíš bojî, aby se nezačala šířit uvnitř infekce, když se to vlastně nedá umýt. Ale máme kamaráda urologa a ten by to prý vůbec neřešil, nejpozději v pubertě se to prý samo uvolní. Tak držím palce vám i mám🙂

paulettetomes
30. říj 2017

@ira moc dekujeme snad masticka taky udela sve 🙂