Fimóza, přetahování předkožky. Vykoukne celý žalud?

pavlina05
1. čer 2014

Ahoj holky!

Mám dva kluky doma.

Zatím neřešíme "žádné" velké nesnáze. Ale jak jde o předkožku, tak se názory a rady okolí liší.
Starší klučina neměl problémy s přetahovaním, mladší dostal teď na fimozu mastičku Triamcinol, máme mazat a snažit se přetahovat.
Holky ,je to takové intimní ,ale on vykoukne celý ten žalud nebo ne? Ani tomu staršímu nevykoukne celý ten žalud. 😒 Tak přemýšlím jestli nakonec ani on nemá finozu? !
Na kontrolu se chodí až v sedmi letech (byl v pěti a tam se dr. nijak nedivil), tak aby nebylo pozdě 😖 )
Poradíte mi někdo?

missymici
2. čer 2014

Syn mel problem,nešlo přetahovaní od narození a čím dal víc to šlo mene.dr. nakazovala pořad přetahovat i když to nejšlo.Později jse se dozvědela od dr. na chirurgii kam nas přijali ve 3 letech k zákroku,že jsme přetahovat nemeli až po třetím roce a mel by si to syn delat sam.Ja jsem mu přetahovaním,spusobila skoro neviditelne jzvičky,ktere předkožku ješte vice stahovali,zužovali.Mel tam pouze dirku na čuraní a nic víc videt nebylo,ani přetahnout nešlo.K zakroku nas přijali,udelali mu plastiku předkožky a při zakroku zjistili,že ke všemu má slepený zalud se stěnou předkožky,tak tam to museli take ořezat.PAk jsme mastili nekolik dní tou samou mastí jak Vy,dubou dura koupele.Pomohlo to,přetahovat nam jde uplne až dolu,ale musíme denne rano a večer přetahnout,aby nesrostla znovu,Staci jeden den zapomenout a už je problem,kužička zčervena,zuží se,a přetahnout jde jen na 70procent.honem namazat framykoinem a pak to zase jde.Nastetsí si to už kluk přetahuje sam.Mel to dokonce jako menší i bolestive.když mel erekci,řval bolestí.
Na chirurugii nam rekliže se to češí po třetímroce,drív jenom v nutnych pripadech,bolestivych.V každem pripade bych to rešila....cim drive tím lepe,ale nenechala bychto delat ambuletne.Pod narkozu,i když to je zahul pro díte,je to hygieničtejší a rychlejší,a hlavne bezbolestne.Nemeli jsme zadne problemy,jen v den po zakroku,byl problem se vyčurat,..ale jen poprve a pak už to slo krasne.