Flek. Co by to mohlo být? Přikládám fotku

anzet
30. zář 2015

Maminky, nevíte, co by to mohlo být? Synovi se to udělalo na ručičce. Nikde jinde to nemá. Je to tmavší červený flek, na pohmat tvrdý, bez vpichu. Hranatý, velikostně necelý 1cmx1cm. Trochu jsou zjevné šupinky na povrchu. Fotka není moc kvalitní, rarach chvíli nepostojí 😉
Jinak si myslím, že ho to nebolí, nechá si na to sáhnout, ale sám si na to místo nijak nesahá, takže to ani asi nesvědí. Máte zkušenost?
Má to už asi 4 dny, k doktorce jdu až zítra, protože to nemizí.
Díky za každou radu.

anzet
autor
5. říj 2015

Tak holky, nic nevím. Máme výborné kožní. Sestřička mi ve dveřích oznámila, že nemají půl minuty, aby se mi na malého podívali. Miluji naše zdravotnictví.
A rady od setřičky typu "nečím to mažte a když to nezmizí po 14 dnech, objednejte se telefonicky. Jo mimochodem, objednávací lhůta je 3 měsíce" Co to řeší? Já chci vědět co to je, ne jen čekat, až to zmizí......
Haha. Nevím, jestli se mi z toho chce smát a nebo brečet.
Pozitivní je, že flíček se zmenšuje.

jetynka
5. říj 2015

@anzet nooo tak tomu říkám úroveň zdravotnictví, opravdu jen to není jen kožní tak to je i na neurologii, zubním apod. a čekat akutně i 3h někde v přecpané čekárně s tak malým dítětem není žádný med ☹, je dobře že se flíček zmenšuje, zkoušela si to mazat když už na to přišla řeč?třeba jen bepanthen nebo ten sudocremem?

anzet
autor
5. říj 2015

@jetynka že mě to vůbec překvapuje.
Mažeme mastnými krémem excipialem a ozonem. Nevím, co zabírá, ale zmenšuje se to a už to není ztvrdlé. Už to je jen povrchový flíček.

jetynka
5. říj 2015

@anzet tak to je moc dobře že to mizi, zapis si to kde ho měl, jak dlouho ho měl a jak flek vypadal, co si na to dala apod., jestli se ještě nekdy něco takového objeví a pak pujdes k nějakému dr tak pro něho to může být vodítko k diagnóze.

anzet
autor
8. říj 2015

Vývoj po týdnu "neléčení"
Flíček se zmenšil z 1x1 na 0,5x0,5 cm, je světlejší, není již ztvdlý, zmizela vysušená struktura. Nikdo mi ale doposud nebyl schopný říci, co to je/bylo.

alcar
8. říj 2015

@anzet kdyz to tak vidim a tu hranatou kosticku, tak me napadlo, nemohl si tu kosticku nejak pricucnout na tu rucku? Ze by to byl treba cucflek? Ja nevim... to me ted tak napadlo. 😀

anzet
autor
8. říj 2015

@alcar Zvažovala jsem veškeré varianty, ale nic takového jsem nenašla. Knoflíky má taky jen kulaté....
Vypadalo to spíše jako spálenina, ale také netuším, kde by k tomu přišel.

nada1961
28. pro 2023

Fleky na chodidlech u dospělého..