Fleky na jazyku, co to je? S čím to souvisí?

mala_hodna
20. zář 2013

Ahoj holky jdu si k vám pro radu,
synovi - skoro 4 roky se pořád dělají takovéhle mapy na jazyku, na krčním nám řekla že to souvisí s tím že byl malý nemocný a bral ATB takže ta střevní mikroflóra není v rovnováze (jazyk=střeva) měl to za pár dní dobré, po nějaké době se mu to zase vrátilo jeli jsme pak v moři a tam mu to úplně zmizelo jakmile jsme se vrátili do pár dní to měl zase zpátky! Nevíte co to je a s čím to souvisí?

helcas
20. zář 2013

náš pětiletý syn to má odmala také, taky jsem se dočetla, že to souvisí s imunitou, říká se tomu mapovitý jazyk..nikdy nebyl nijak víc nemocný, atb nebral, ale fleky na jazyku má taky pořád :/

mala_hodna
autor
20. zář 2013

@helcas děkuji za odpověď, náš právě taky není vůbec nemocný, ATB měl jen 2x za celé 4 roky spíš mě hrozně překvapilo to že u moře mu to hned zmizelo a jakmile jsme se vrátili hned to bylo zpátky, vypadá to hrozně ☹

beponka
20. zář 2013

tak naše starší (4 a půl) na to také trpí. většinou se to objeví s nachlazením a pak zase zmizí. nikdy jsem to tedy nijak více neřešila

uztotakbude
20. zář 2013

Mívám to také. Horší se to s horkým jídlem, nebo výrazně kořeněným, či kyselým. Většinou se to taky horší s nemocí. Vím, že to má souvislost s trávícím traktem. Když si něčím rozházím zažívání, tak se mi to horší a když je to extrém, tak to dokonce i bolí. Ale nic to není. Mívá to většina lidí!!!

konidana
21. zář 2013

Prý to nějak souvisí s alergiemi, tedy imunitou a imunitním systémem. Mě se to objevilo taky asi dvakrát, zhruba na měsíc, vždy ve stejném ročním období před pylovou sezónou teď poslední dvě zimy, když beru kapky/vakcínu proti alergii.