Flíčky po příkrmu. Nemizí, ani když ho nedělám

skraut
28. říj 2009

Dobrý den maminky, malá má ukon.4 měsíc (od 2 měsíce je na UM) tak jsem začla dávat mrkev, po pár dnech jsem přidala i brambor (koupená mrkev s bramborem) a na druhý den se ji udělaly u ramínek na každé straně flíčky (suchý povrch a trošku načervenalé), šla jsem k dr. na očkování tak jsem se ptala zda to může být reakce na to jídlo a říkala že je to možné, že pokud je předtím neměla a udělaly se po přírkmu, že to bude nejspíš reakce. Příkrmy jsem přestala na pár dní dávat, ale flíčky zatím nemizí. Je to už přes týden a flíčky tam pořád jsou. Měla jsem strach aby to nebyl atopický ekzém, ale všude píši že se objevuje na tváří a je mokvajicí, malá ty flíčky má ale už přes týden stejné, jen zmizelo načervenání, nové se ji nikde neudělaly, máte některá zkušenost že to může být reakce na to jídlo? Pokud by to byl atopický akzém tak by se to zhoršovolo ne? Dívala jsem se doma na složení toho příkrmu a je tam i malé množství pórku tak nevím zda to neudělalo toto, teď ale mám strach zkusit příkrm zase dát. Děkuji za každou radu 🙂

soanpe
28. říj 2009

neměnila jsi prášek na praní? kosmetiku..nemá v tom místě nějaý cvočky,suchý zip,šev... -to všechno může kůži dráždit
.moje holčička měla suché flíčky po vycházce v zoo 😲 asi nějaká alergie. pak jsme byly ještě asi 3x a pokaždé suchá vyrážka 😒

skraut
autor
28. říj 2009

neměnila, má to sice v místech kde končí většina oblečení, ale předtím to měla dobré, uvažovala jsem jestli to nemůže mít i z toho jak si občas ublinkne, ale ty flíčky nemění tvar ani se to nezhoršuje, dr. říkala ničím nemazat, ale už by to mělo asi začít mizet (je to už týden a půl) a zase si říkám kdyby to byl atop.ekzém tak se zhorší, tak uvidím, zkusím pár dní ještě počkat a zajdu pak znovu k dr.

blandik
28. říj 2009

Ten pórek mohl vadit, je to alergen. Asi ti nezbude než sledovat reakci při nových potravinách - pravidlo je u rizikových dětí (atopie) - týden sledovat novou potravinu a dobře číst etikety na příkrmech, aby tam nebylo nic nevhodného. ONo i kožaři mají problém ekzém diagnostikovat a alergologické testy nebývají v tomto věku průkazné (navíc ani testy z krve nejsou 100% a může být alergie, které není zjistitelná z krve). Takže jediná cesta je sledovat, jak dítko reaguje na potrainy a ty problematický (způsobující reakce) nedávat. Myslím, že i když jsi potravinu vysadila - tak může flíček přetrvávat nějakou dobu. Kdyby ale stále přetrvávaly flíčky (nebo se to i horšilo) - velmi častý alergen je kravské mléko - tedy UM, které kravské mléko obsahuje. Pak by stálo za zkoušku si koupit například nutrilon allergy care - a zkusit jej podat, jestli flíčky zmizí. Nestačí pak už jen nutrilon HA, ale rovnou dát allergy care 1. Píšeš, že ve 2M jsi přestala kojit, te'D má 4M, klidně to může být i reakce na změnu mléka. Ale zatím to jsou jen dva flíčky, uvidíš, jak se to dál vyvine. Jen kdyby to náhodou nezmizelo - pak je dobré hledat příčinu (velmi často potraviny, prášek na praní...) a ne jen si nechat předepsat kortikoidy na kožním (velmi rádi je předepisují na všechno). Jo a ekzém je bud suchý nebo mokvající, olupující...nemusí být ani u miminek jen mokvající. POkud je suchý - proma'šťuje se. POkud to jsou pupínky - ty se pak vysušují a nemá na ně přjít nic mastného, jinak se stav zhoršuje. Taky nemusí hned svědět, to je individuální.

romankav
28. říj 2009

skraut: mohla by to být reakce na nějakou složku příkrmu. Pokud by měla nějakou kožní reakci, nemusí to začínat tvářičkama. Občas se ale malé děti (nazávisle na jídle a dalších věcech) oflekatí - do jednoho roku věku to většinou zmizí. Dozrávání střeva, střevní imunita a pokožka spolu úzce souvisí. Být tebou, tak bych se tím, pokud se to nijak nerozrůstá, neznepokojovala. Zkus to promazávat modrou indulonou nebo Ambidermanem, určitě to zmizí 🙂