Fungicidin na vyrážku kojence pod krkem. Můžu použít?

hanydve
8. lis 2021

Zdravím holky, jsem už zoufalá, malý má pod bradickou vyrazku, které se nemůžeme zbavit. Vypadá to, pravděpodobně ze slin. Imazol, bepanthe, sudocrem, rybilka, zasyp a odvary z řepiku bez výsledku. Dr doporučila framykoin. Lehké zlepšení po týdnu, ale nic moc. Co když na to maznu fungicidin? Protože to třeba není bakterialniho původu, ale kvasinka?

pekuka1989
8. lis 2021

Dobrý den, fugicindin nevim...ale co hemagel?🤔 mam zkusenost,ze kazdou drobnou ranku jakoby zatahne a pak uz treba dolecim necim jinym...ale mozna blbost...🤷‍♀️

bernicka
8. lis 2021

Dcery na tohle trpely v lete hlavne a vzdy nam zabralo namazat misto "fialkou", ale chce to na par dni starsi obleceni.

mamikry
9. lis 2021

@hanydve Na kvasinku je dobra zinkova mast. Nejdriv vysusovat, pak promazavat. Ale pokud to kvasinka je, tak bude mozna vadit neco ve strave a je potreba hledat pricinu.

marcicek84
9. lis 2021

@hanydve zkus toto https://www.drmax.cz/bioderma-abcderm-peri-oral... nam to zabralo u prvni dcery vyborne,mazala jsem kolem pusy i pod krkem a na to davala zinkovou mast,zlepseni bylo hned,jinak vzdy otrit cernym cajem nebo odvarem z repiku a dobre vysusit po kazdem kojeni,pak namazat biodermou a na to zinkovou masti,taktez doporucuju davat vnitrne probiotika a to pravidlene jako podpurmou lecbu strev,protoze pokozka je vzdy odrazem strev a pokud tam je premnozena kvasinka premnozi se i na kuzi...tobe bych doporucila bezmlecnou dietu...

dixi86
9. lis 2021

Na mokvající místa nejlépe vždy zabrala fialka, ale doporučuji řešit kompletně.

hanydve
autor
9. lis 2021

@dixi86 komplexně jak? Dietnim opatřením? On synek ten flíček nemá nikde jinde, jen pod tou bradou. A přijde mi, že nemokva, spíš je to už taková červená lisej?

hanydve
autor
9. lis 2021

@marcicek84 Děkuji za doporučení. Tento krém od bioderma máme, přijde mi, že zabere kolem pusinky jen chvilku a po pár hodinách je to tam znovu, ale ten flíček pod bradou je sice červený, ale přijde mi, že nemokva, spíš je to taková červená lisej. Nemlecnou jsem držela přes měsíc vzhledem k tomu, že ještě kojím, ale výsledek žádný, ani zlepšení. To syn neměl ještě tolik příkrmu. Synovi bude teď devět měsíců a tak už má teď zavedených spoustu příkrmu, tak ani nevím, kde začít, tedy se kterou potravinou, abych viděla, zda se to lepší či nikoli. Nemohlo by to být třeba z lepku?

hanydve
autor
9. lis 2021

@mamikry Je to těžké, když už toho v devíti měsících ji tolik. 😔 Zinkovku mažu druhý den a zlepšení žádné. Je brzy?

hanydve
autor
9. lis 2021

@pekuka1989 tak hemagel mě vůbec nenapadl, díky, mrknu a zkusím.

mamikry
9. lis 2021

@hanydve Pokud je to kvasinka, tak to chvili trva, nez masticka zabere. Plenku ma normalni? Nema hlen? Tam by se totiz zrejme ta potravinova alergie projevila taky.

hanydve
autor
9. lis 2021

@mamikry a když mu tam maznu ten fungicidin? Nemůže mu to ublížit?

mamikry
10. lis 2021

@hanydve Ja myslim, ze uplne v pohode. Na netu pisi, ze se muze uzivat od miminka.

hanydve
autor
10. lis 2021

@mamikry super, děkuji za info. Tak snad mu tím brouckovi neublizim.