Grgá už dva dni, čo s tým?

anicka164
2. lis 2009

Ahoj,
omlouvám se, jestli tu už podobné téma je, ale nějak ho nemůžu najít...
Mikuláš začal poslední dva dny strašně krkat, po jídle i mimo něj (to vždycky předtím pláče - proto píšu...). Kojím, ale večer mu dáváme Nutrilon, protože málo přibíral.
Nemáte nějaké triky, co s tím? Nebo nevíte, čím to může být?
Díky

makoush
2. lis 2009

Ahojda anic..zkusenosti s tim mam az moc, ale co na to pomaha? To ti fakt neporadim. My s krkanim mame problem od zacatku. Mala ma reflux a porad se ji mliko vraci sem a tam a dokud se poradne neodkrka, tak to trva fakt dlouho. Driv kvuli tomu fakt dost rvala, vpodstate ji kvuli tomu vicemene nonstop nosime a postylku ma tak nahnutou,ze z ni sjizdi. Krka a nekdy i zvraci klidne i dve hodiny po jidle..no a protoze kojime po dvou hodinach, je to zahul.. 😒 Trochu nam pomaha tenhle system: kojit na kojo polstari tak, aby byla sikmo, pak po jidle s ni nehrkat, nezvedat, nechat v klidu. Po nejaky dobe, kdyz zacne vydavat signaly na krkani (mruci nebo si cuca palec), tak zvednout a zacit nosit a nosit, dokud neodrihne... Mel to driv? Mozna ted, jak vic ji, tak se to projevilo. Zkus to rict mudr. trebas vas posle na sono a tam je to krasne videt, jak se mliko vraci..a jeste koukni na tema o refluxu, hlavne na prispevky holek s tzv. tichym refluxem..

anicka164
autor
2. lis 2009

Díky moc! Má k tomu hrozný prdíky, budí ho to i ze spaní, nevím, jestli třeba nemůže mít na něco alergii nebo tak, ale to by se tímhle asi neprojevovalo, tak nevím...
Hloupý je, že v podstatě skoro pokaždý když jde spát, tak usíná u prsu a když ho budu zvedat na odkrknutí, tak asi nebude spát vůbec ☹
Předtím byl nekrkací a neblinkací miminko a najednou oboje... Ještě pár dnů počkám, jestli to nepřejde samo od sebe, a kdyžtak zavolám té doktorce.
Uff, už aby byl velkej, je toho na mě teď nějak dost... 😉

makoush
2. lis 2009

no,můze to byt tim, ze ted vic ji. A kdyz ti usne u prsa, tak se pak vzbudi tim krkacem a nebo to zaspi? Pokud je ok, tak bych ho nechala..ale mozna si pohlidej, aby se mu to pak nevratilo ve spani...(nam se to bohuzel stalo a byla z toho apnoe pauza..brrr) Jeste me napada, kdyz to driv nemel..nevadi mu ten nutrac? Napr. co takova intolerance bilkoviny kravskyho mlika? U nekterych mimin to taky způsobuje zazivaci obtize.. No, napr. u nas 😠 Ale nebudu te desit. Ono stejne si budes muset sama najit nejaky system, co mu bude vyhovovat..

anicka164
autor
2. lis 2009

Ta intolerance mě taky napadla, ale co jsem se koukala do fora, kde se o tom mluvi, tak se to pozna i podle hlenu a krve ve stolici, ne? To Mikulas nema...
Prave ze se budi kvuli tomu krkani (pres den) a v noci zas kvuli prdikum, tak mame veselo 🙂
Ted ale spinka pekne, abych zas nevypadala jako desny zoufalec 😉
Myslis, ze zalezi na druhu mlika? Ze kdybychom vyzkouseli jinou znacku, ze by to mohlo byt lepsi?
Tu apnoe pauzu bych nechtela zazit. Jste statecny, ze jste to zvladly!

makoush
2. lis 2009

no, co vim, tak nejen podle toho, ale i zazivaci problemy můzou byt symptom...a pokud mate normalni nutrac, tak ten tu bilkovinu ma, stejne jako jine bezne UM, jedine byste museli zkusit Alergy Care (koukni do diskuze o intoleranci, tam je presny nazev) ale ja bych to u vas spis videla na tichy reflux (paleni zahy)..jeste me napada, pises hodne fenyklovy caj? Me se ted o vikendu stalo, ze fakt krkala a bublala nonstop..hrůza a kdyz jsem tak vzpominala, co jsem mela novyho, tak bingo padlo na fenykl. Koupila jsem si sypany a ten nadrtila..mnam, caj opravdu super, ale asi jak byl extra silnej, tak ji to pekne rozhodilo.. no, mam pocit ze deticky jsou takovy high level of tamagoči..🙂

anicka164
autor
2. lis 2009

Minuly tyden jsem mela novy kojici caj, je fakt, ze po nem bylo boleni briska jeste horsi, tak se radsi uz ani nekoukam na krabicku, aby z toho M. nebylo spatne.
S tim refluxem asi nejde nic delat, vid?

danu
13. lis 2009

sarka.bv • Včera o 23:09
Čaute maminy,
můžete mi, prosím, poradit. Našeho 7 měsíčního syna trápí brkance. Pije Nutrilon 2, nezdá se mi, že by pil hltavě. Dáváme masozeleninový příkrm, kaši nebo přesnídávky. Nejvíc ho trápí ráno a navečer. Ráno ani nemůže zaspat, jak ho tlačí brkance. Myslíte si, že to může být i mlékem. Ještě bych se chtěla zeptat, když se přechází na jiné mléko, jak se postupuje. Máme dát hned jen nové mléko nebo střídat s nutrilonem. Moc děkuji za rady.

kutcher • 1d • Dnes o 10:10
Ja nechci vypadat jako uplnej deb.l, ale tim myslis krkani?

momin • 1d • Dnes o 10:12
Taky sem nad tim premyslela... 😀

sarka.bv • Dnes o 10:29
jo jo myslím tím krkaní, říhnutí, už mě jiný název nenapadá.

momin • 1d • Dnes o 10:33
A jak vis ze to je ono? Nas maly teda prestal mit tyhle problemy jak se zacal sam otacet. Prestalo ho bolet brisko jak se hybal a kdyz je na brisku tak riha sam a hodne casto....

kutcher • 1d • Dnes o 10:37
Jo tak to je prusvih, malej taky strasne blbe krkal, vubec mu to neslo, nejvic asi pomohlo, kdyz jsem si ho vsede posadila na stehno tak, aby ke mne byl bokem a ja se houpala ze strany na stranu, kdyz to nepujde, tak na 5 minut polozit, vzit a znovu zacit, poklepavej jemne zadicka, snad to pujde, a s tim mlikem... jestli ti treba vypije 200ml, tak dej vypit 150ml toho, co zna a udelej 50ml noveho a takto postupne pridavej, rychla zmena neni moc dobra.

sarka.bv • Dnes o 10:38
Měl je i před tím než jsme začali dávat Nutrilon 2, ale po tomto mléku je má daleko víc. Taky mu pomůže, když se převalí na bříško, ale někdy ho musíme zdvihnout. Jak se přechází na nové mléko, máme hned dát jen nové nebo nějak kombinovat?

sarka.bv • Dnes o 10:42
Dík za radu, zkusíme to nakombinovat, snad to bude lepší. Psala jsem i doktorce a ta mi poradila sab simplex, ale že si není jistá, ale vyzkoušet to můžeme a uvidíme.

kutcher • 1d • Dnes o 10:47
Tak sab simplex je dobrej na prdy, ale jako pravdu v tom, ze kdyz si neodrihne, tak pokracuje vzduch do strev a tam pak vznikaji bolesti a ve strevech sabiky pusobi a ma doufam zdvizenou polohu v postylce??

sarka.bv • Dnes o 10:52
Přes noc je to v pohodě, ale ten den je hrůza. Kolikrát ani nejde spat jak pořád brká a když zaspí tak je nědy za půl hodky vzhůru a tlačí ho brk. Jaké jiné mléko je lepší než nutrilon, přemýšlím jestli beba nebo sunar.

kutcher • 1d • Dnes o 11:17
My teda pouzivali kdyz mi neslo 1 den kojit bebu, ale sunar taky neni spatnej, hlavne ma ruzne prichute, hele ale v lekarnach davaj na vyzkouseni male sacky se susenym mlikem te dane znacky nebo aspon davali.

sarka.bv • Dnes o 11:19
jo díky, zkusím se první zeptat teda v lékarně, abysme zbytečně nekupovali velké balení

kutcher • 1d • Dnes o 11:28
Zkus to ale nic neslibuju, uz to je nejakou chvilku a hlavne ne vsude to davaj a mozna bych se i optala, jestli nedelaj mlika pro nadymave deti, treba i to by pomohlo

sarka.bv • Dnes o 11:33
Zkusila bych snad všechno, i když s prdíkama nemáme vůbec problém