Hlavička se točí pořád doleva. Co s tím?

bramburka
29. lis 2007

Holky poradte, hlavičkou malá točí pořád doleva, na hračky zatím nereaguje, dáváme jí jednou na jednu stranu po druhý opačně,... ale pokaždé se mi stočí zpátky. I když jí napolohuju stočenej ručník, tak se sesune ke straně...co s tím? Asi budou řešením polohovací válečky, ale to jí budu muset dávat spinkat jenom na bok, protože na zádech se přesune.

niega
1. pro 2007

Náš Edík celé 2 měsíce preferoval levou stranu. Furt jsme ho chodili převracet, což ze začátku nebyl problém, jenže pak už se dokázal vrátit zpátky a taky přestal mít tak dřevěnej spánek, tak se probudil a vřískal. Jedna známá mi radila vzít kilovku cukru (mouky atd.), obalit ručníkem a mímo tím zapřít; paní doktorka zase, ať ho zapírám o šprušle v postýlce (nelíbilo se jí, že má hlavičku spláclou k jedný straně). Jenže Edík cca od 3 týdnů trávil v postýlce jenom noc, páč přes den se věnoval křičení. Tož jsem se tím trápila jak pako. A výsledek? Jednak se to spravilo samo, když Edík začal lépe ovládat hlavu a začal ji vleže držet rovně, pak pomohlo neustálé motivování (největší úspěch mělo žehlení - já žehlím, on leží u mě na zemi na dece tak, aby musel otáčet hlavu na jeho neoblíbenou stranu, já dělám ksichtíky, pobíhám kolem deky a mávám na něho ze všech stran a on vesele otáčí hlavičku a čučí na mě) - hračky ho dloooouho nezajímaly, takže jsem to musela odmakat vlastním tělěm 😀 .

m.c.
19. led 2008

my máme stejný problém, akorát na opačnou stranu 😉 . Malá se otáčí krásně na obě strany, vleže i na bříšku, ale upřednostňuje pravou stranu a když spí tak se zásadě natočí hlavičkou doprava, takže už ji má pěkně sleženou 😒 . Četla jsem že se to do roka upraví, nemáte s tím někdo osobní zkušenost?

filipa
19. led 2008

nas Filipko taktiez preferoval len jednu stranu (lavu) a tak sa mu hlavicka trosku (bolo to aj viditelne) zlezala. po case som zistila, ze sa otaca v postielke na stranu, kde sme lezali my s manzelom v posteli. tak nas napadlo otocit postielku "hore nohami", co ho donutilo otacat hlavicku opat smerom k nam, ale uz to bolo na jeho druhu stranu. zlezanina hlavicky spontanne vymizla okolo 1 roka.

bramburka
autor
20. led 2008

Dr. říkala, že je to normální, dítě upřednostnuje polohu z dělohy, až se začne otáčet za světlem, předměty a td., tak ho to postupně přetáčet.

sakura77
20. led 2008

no my sme tiez mali "lavotociveho",taku tam mal vylezaninu ze som myslela ze to tam bude mat navzdycky a ked bude velky tak ma za to dobre nakope!tak som ho vzdy ked zaspal hned otocila,jasne ze si ju pretacal naspat,ale po case si zvykol.a tiez sme prehodili postielku na tu opacnu stranu.nakoniec si "oblubil" aj druhu.ale netreba s tym moc cakat,kym je este hlavicka makka,treba ho tocit.jemu sa to tiez potom vyrovnalo,ale poznam aj maminy co ich nechali tak a dost ta hlavicka ostala kriva,tak radsej asi treba.

brnda
21. led 2008

ahoj,to vojtišek daval hlavičku pořad doprava,polohovani nepomohlo,tak nas detska doktorka poslala na neurologii,cvičili jsme vojtovku a dneska jsme byli na kontrole vše už je v pohode ani cvičit už nemusime

janickabez
21. led 2008

my preferujeme taky více pravou, snažím se jí polohovat, denně střídáme stran spaní v košíku, na bříšku čumákuje napravo i nalevo a reaguje na zvuk hraček naprosto úžasně, denně to cvičíme, jak pasení, tak zvuk, teď začala pozorovat pohyb osob... takže už je to mnohem lepší, přišlo mi že pravou stranu preferovala po chování v náručí, je mi to pohodlnější, když jí mám na levé ruce a ona otáčí hlavičku doprava k mému tělu, na pravé ruce jí moc držet neumím, ale snažím se, to taky střídat, tím se naše pravotočení taky hodně spravilo....