Hlen ve stolici - jiná příčina než alergie na BKM?

finkoka
19. črc 2014

Může mít hlen ve stolici i jinou příčinu než alergii na BKM? Jsem si jistá, že nic mléčného nejím - čtu i informace na potravinách. Synovi se znovu objevil. Děkuji

finkoka
autor
19. črc 2014

@finkoka Ještě doplním (otázku jsem psala při kojení a je polovičatá) 🙂 Synovi jsou 3 měsíce a kousek (7400 g a 68 cm). Hlen ve stolici měl poprvé asi v šesti týdnech, poté jsem přestala jíst mléčné výrobky a zmizel. Je to asi 2 dny, co se mu opět objevil. Netuším, jakou barvu má mít hlen při alergii na BKM, tohle je prostě hlen v barvě stolice... V úterý jdeme k lékařce, tak jí to řeknu.

ojika
19. črc 2014

@finkoka Ahoj, já si myslím, že hlen ve stolici kojence může mít i jinou příčinu než právě BMK. Náš syn měl hlen ve stolici. Myslela jsem si, že je to alergií na BKM. Ale i když jsem nic mléčného nejedla, hlen nezmizel. Pediatr mi neuměl pomoci, nevěděl si rady. Nakonec jsem to nechala koňovi - syn neměl bolesti bříška, neměl vyrážku, krásně přibíral na váze.... Hlen ze stolice zmizel po zavedení prvního příkrmu. Tehdy jsem si řekla, že jeho střeva měla "hovno co na práci" a tak tvořila hleny 😀 Samozřejmě nechci problém nijak zlehčovat, ale jestli dodržuješ bezmléčnou dietu, dítko nemá bolesti bříška, nemá vyrážku a kromě hlenu ve stolici hezky prospívá, tak bych si s tím hlavu příliš nelámala. Případně se zeptej zdejší odbornice na výživu @katyxq Katko, poradíš, prosím?