Hlenovitý průjem již přes týden - může to být zoubky?

lysssa
5. zář 2012

Dobrý den maminky, obracím se na Vás o radu a ptám se na Vaše zkušenosti, jestli se vám to také nestalo. Dceři rostou zoubky špičáky - 3 se již prořízly, jeden pojede brzo taky... Má, ale už od minulé neděle 26.8. průjem. Byla jsem u lékařky, první den kakala cca 10x, pak se to lepšilo, ale e stolici byl hlen a krev. Tak sem zas volala dr., udělali se nové stěry a odebrala vzorek stolice - výsledky byla, že je vše pořádku. Nasadila jsem Smestu a Enterol, vše se zklidnilo, nekakala jeden den ůbec tak jsem jí dala mlko a vše se vrátilo...Od čtvrtka jsme měla pevnou dietu zase jen mrkev, jablko, rýži, banán, pečivo. Źádné mléko.V pondělí jsme přešli na střední dietu - nic maštenho, jen zeleninová polévka s drůbežím masem, br.kaše z vody atd., ale začala zas kakat 4 x denně, dnes z ní vypadl jen hlen. Dr. řekla ať zkusímě Hylak a že to trvá dlouho než se střevní mikroflora zas obnoví... ale mě se to nezdá...
Říkám si jestli to skutečně není od zoubků, když jsou testy negatovní a ta stolice se pořád nelepší - jen mě děsí ten hlen...
ABy toho nebylo málo dcera vůbec nepije, max. 200 ml denně víc ani ťuk a to to zkouším po lžičkách, různá pítka, ale nehnu s tím... proto jsem jí dnes dala ráno mlíčko, aby měla aspoň náké tekutiny. Vím, že to je špatně, ale něco pít s nad musí... Mudře jsem to říkala, ale ta mi řekla ať mléko vysadím... Já, ale mám ztrach s dehydratace. Poradí mi někdo????

luthien.k
5. zář 2012

Souhlasím s paní doktorkou, že to může být "jenom" od zubů. Máte v rodině nějaké potíže s trávením, jakékoli alergie, astma, atopický ekzém...? Kdy byla naposledy na očkování?
Jinak mléko určitě nedávej, ne tedy běžné UM, teoereticky bys mohla zkusit, jak bude snášet mléko bez laktózy a s plně štěpenou BKM (Nutrilon alergy digestive care, Nestlé alfare), ta jsou k trávení šetrná.
Jinak dávala bych Hylak jako prebiotikum a k tomu samozřejmě i probiotika, nejlépe Infants Dophilus plus dvě odměrky denně. A šetřící dietu, snažila bych se dělat silné poctivé vývary z masa, kostí a zeleniny hlavně, dobře se také tráví vaječný žloutek.

samsa
5. zář 2012

@lysssa tak tohle přesně měly moje děti v červenci a dokonce jsem to slyšela u více lidí v okolí. Vůbec se nepřišlo na to, co to bylo. Začala starší dcerka průjmem bez teplot, cca za 2 dny už to měla s hlenem i krví, chuť k jídlu měla, opakované výtěry negativní, odešlo to cca za 11 dní. Jak starší skončila, měla to i mladší, u té je horší, že je hubená a má alergii na bílkovinu kravského mléka a lepek, taky řídké stolice x krát denně bez teplot, pak s hlenem a krví a nakonec z ní šel jen hlen, odeznělo to za 10 dní. Výtěry negativní, krev ok, nepřišlo se na to, co to bylo. Byly to nervy, už jsem byla zoufalá, dávala jsem smectu, hylak, infants dophilus, starší enterol a nepomáhalo. Držím pěsti, ať vás to už netrápí.
Dehydrataci si myslím, že bys poznala na kůži, pokud normáně čurá a je čilá, tak to bude ok, tekutiny má nějaké i z jídla a polévek.

lysssa
autor
5. zář 2012

Ahoj, děkuji za odpověď, dr. právě trvdí, že to zuby nejsou, já si říkám, že by snad mohly být... V rodině máme astma i atopák... Očkovaná byla cca před měsícem Priorix tetra. Mlíčko bez laktozy ta naše kočka nepije, zkoušela jsem ho, ale jak není sladké, tak ho odmítá :( nevím jak do ní to pití dostat, koupila jsem takové ty ovocné štávičky od hamé - jablko mrkev, ale taky to do ní moc neteče 😖

bikca
5. zář 2012

meli jsme naprosto stejny problem! prolezla jsem miliony diskuzi na internetu a nikde jsem se poradne nic nedocetla co by to mohlo byt. Po 4 dnech prujmu se objevil ve stolici hlen a krev tak jsem letela k dr a taky jsem se ptala jestli to neni zoubky ale pry ne. Udelali Natalce stery a odebrali stolici na rozbor ale nic se neprokazalo, vse bylo v poradku. Dehydratace jsem se bala taky ale dr spis doporucila Hylak a probiotika. Koupila jsem je na internetu jmenuje se to humana hn na feedo a objevila jsem tam i bio detsky anyzovy caj tak jsem si rekla ze to vyzkousim kdyz mala stejne malo pije, kdyztak ho vypiju. Jeste trvalo asi 3 dny ale uz ty prumy byli cim dal mene casteji a nakonec se natalka pustila i do toho caje! Takze jestli mala hodne malo pije tak zkuste i ten cajik je vyborny a krasne voni! 😝

luthien.k
5. zář 2012

@lysssa tak podle mého názoru mohou tyto potíže být v souvislosti s tím očkováním, ono umí slušně rozhodit střevní flóru, zvlášť když do toho jdou zuby a je atopie v rodině. Hezky to do sebe bohužel zapadá. Doufej, že se tím nespustila nějaká potravinová alergie, i to je totiž možné. BKM je třeba vysadit zcela jistě, zkus na pití reis drink calcium z DMka (rýžové mléko), je to sladké (díky fermentaci) a má to vápník dobře vstřebatelný (z mořských řas).

lysssa
autor
5. zář 2012

@bikca Taky? Teda co to je, že? A kolik ti toho malá vypila? Mě pít nechce vůbec, dneska myslím, že cucla tak 100 ml, možná ani né, je to tragédie... Ale už klohnim polévku, tak něco bude mít z ní 😉 Děkuji za rady, juknu na tu HUMANU, mám doma laktobacílky baby, ale nevím jestli to můžu kombinovat s tím Hylacem ....pú

mochusle
5. zář 2012

Můj malý Márynek měl hlenovitou stolici s krví tak před 3 týdnama to začlo a zjistili mu campylobacterii z kuřecího masa a to on kuřecí maso nejí, takže to někdo na něj přenesl a má to 3 týden a furt je na bacterii pozitivní..zjistili to výtěrem ze zadečku..týden nepapal a zhubl kilo a čtvrt..ted je mu lepe ale pořád to má☹

slundo
5. zář 2012

no mně se zas nezdá, aby od zoubků byl ve stolici hlen a krev už vůbec ne.....a nemůže být alergická na mlíko ? Je pravda, že se to objevuje asi dřív, ale nějaký druh alergické reakce by to být mohl

lysssa
autor
5. zář 2012

@mochusle Tak to m mrzí, ale věřím, že už to brzy ze sebe dostanete a bude malý zase fit. Hlavně, že je mu líp, ono pak ty bakterie tam ještě chcilku zůstávají, ale jístě už brzy budete mít výtěr negativní!!! A to držíte dietu už 3 týdny?
@slundo mě se právě ten hlen s tou krví, taky nelíbí... Dnes se jí prořízla šppička posledního špičáku, tak uvidím ejestli to přejde nebo ne.... Ale mléko, už dostává dlouho, tak, že by se to projevilo až teď? Dříve jsem měla na alergii na bkm podezřeí a nejen na mléko, dost se ji dělala vyrážka i po mrkvi atd, ale po roce vše přešlo a byly jí dělány i testy a vyšli negativní. (vím, že, ale často vychází špatně u tak malých dětí) Pokud by to byl projev alergie, tak by ten průjem sám odezněl, když by se ten alergen nepodával?

luthien.k
5. zář 2012

@lysssa kombinovat Hylak a probiotika můžeš. Testy na potr. alergie jsou naprosto nesměrodatné, ne že "někdy to vychází špatně". Vychází to špatně skoro vždycky.

@slundo, však těch faktorů je víc, očkování, zuby, atopie v rodině, to už udělá dost. Alergie se může spustit na cokoli, z častých alergenů ještě konzumuje pšenici (pečivo...), @lysssa...

mochusle
6. zář 2012

@lysssa nene dietu sme drželi asi 1O dni on ani nechtěl jist hlavně že pil, dávala sem mu glukopur do čaje at pije vic a má energii mi řekla doktorka když nejedl a kojeni mi povolili ale maly nechtěl...no nemužu mu vařit maso tak to nevadí tak stejně mu dělam jen zeleninku a papa přesnídavky a nutrilon a jáhlové křupky mu zachutnaly to je tak vše co ppapa myslím si že je to už normální jídelníček🙂

bikca
11. zář 2012

@lisssa No jak kdy, někdy je to lepší, někdy horší. Někdy máme i dny kdy to je sotva 100 ml a to je na zbláznění...Zkouším alespoň polívky ale malá je dost vybíravá..No to nevím zeptej se radši dr na ty kombinace 🙂

jennyska
8. lis 2013

@lysssa @bikca @mochusle @slundo @samsa

Ahoj maminky,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s hlenem ve stolici? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/hlen-ve-stolici/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím se svými nejmenšími a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

paolapou
23. dub 2017

U nás 12x denně, když rostou zoubky :-/ ať sní cokoliv od vývaru mrkve a rejže po jogurt... to nevim jestli dřív dělat jídlo nebo přebalovat, o nějakém režimu... Pchééé 😀