Hlien a nitky krvi v stolici 5mesačného.Čo to znamená?

aniska
17. únor 2008

Ahoj maminky, Matyskovi som dnes uz 3x nasla v stolici kusky nejakeho hlienu, a v tom krvave nitky. Mate s tym niektora skusenost??? Zavolam samozrejme mudre, ale az zajtra, a dovtedy ale nevydrzim len tak cakat.
Ano, a este nieco, Matysek mal 3 dni za sebou teploty, skoncili mu vcera.
Budem vdacna za akekolvek info!
Vystresla vypelichana matka...

junovka
26. únor 2008

drzim palce, aby vsetko bolo dobre 😉

doriska
5. bře 2008

Ahoj holky,
já mám chlapečka 3 a půl měsíce starého a před pár dny jsem taky objevila krvavé nitky ve stolici. Vzpomněla jsem si, že moje dcera, které je teď už 13 let, to měla také. Tehdy jsem hned letěla k doktorce a ta mě uklidnila, že pokud se jedná o nitky jasně červené krve, dítě vypadá spokojeně a prospívá, není potřeba dělat žádná vyšetření, že problém časem vymizí. Teď mi to ale stejně nedalo, přece jen je to 13 let, tak jsem hledala na internetu, co je v tomhle směru nového a našla jsem tohle : http://www.porodnice.cz/node/32315
Mrkněte na to, já myslím, že to je rozumné doporučení, už proto, že u dcerky to tak skutečně bylo. Krvavé nitky vymizely, když jsem začala dávat příkrmy, a dcera je (a za to jsem hrozně vděčná) zdravá jako ryba.

denisocka
28. srp 2008

no tak dnes sme mali v kake aj my nitky a celkom dosť.najrv som myslela že s melona,ale ten len cucal cez cucatko, a beztak by to nebo syto červene takže neviem,maly je kus nekludný,asi zubky a tiež ufufnaný stollicu mal kašovitu,taku "lepkavu" - asi z ovsených vlčiek - tak neviem čo to aj 2dni i rascovy čaj,tak či ho neodraždilo,kedže zjavne mu na prdenuie nepomohol

annag
28. srp 2008

denisocka, to skôr vyzerá na nejakú potravinovú alergiu, zrejme zle zareagoval na dačo, čo spapal v posledných dňoch - nekľud, respiračný problém, stolica - všetko to mu nasvedčuje. Treba vypátrať, čo to spôsobilo, skús premyslieť akú novú potravinu si mu zaviedla v poslednom čase

denisocka
28. srp 2008

no,kolko dozadu treba rozmýšlať?

denisocka
28. srp 2008

no fakt neviem čo to je? nič nove nedavam 😒 stale dookola -žeby chlieb,rožok, trstinova melasa či maslo? mrkva? alebo rascovy čaj? 😅

evuliki
28. srp 2008

Jaj holky,presne viem,o com pisete.Nasa Jasmi mala presne to iste-najprv hlieny,potom nitky.Trvalo to nejaky tyzden,az zacali strasne hnacky,a skoncila na infuzkach ☹ Bolo mi povedane,ze je to nejaky crevny bacil,ktory uplne znicil crevnu floru.Nechcem vas strasit,no u nas to bohuzial malo velmi tazky priebeh 😢

annag
28. srp 2008

niečo v priebehu týždňa, ale niektoré problémy sa môžu prejaviť aj neskôr, tým že sa stupňuje množstvo alergénu, resp. sa alergén opakovane podáva, tak sa aj reakcia môže stupňovať

no najčastejšie:
múka - lepok
kravské mlieko, syry, maslo - BKM - ak sa doteraz nestretol priamo s BKM, tak aj to maslo - v jogurte je BKM už modifikovaná
zelenina a ovocie - napr.zeler, paradajka, paprika,
sója
vajcia, najmä bielok

martina236
28. srp 2008

ahojte, nasa karolinka ako 3 mesacna zacala kakat s primesou hlienu a nitiek krvi, prechadzalo to do hnaciek(pila nutrilon).po roznych vysetreniach, vyteroch a pod: alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. okolo 10 mesiaca nam na gastre odporucili prejst opat na nutrilon kalsicky, lebo pila nutrilon pepti. vraj okolo 8-10 mesiaca zvykne problem vymiznut. zdalo sa ze je vsetko OK, no neskor sa alergia prejavila vo forme ekzemu okolo pusinky. takze sme opat na diete, ziadne mlieko, ziadne mliecne vyrobky, jedine nutrilon alergy care(po starom nutrilon pepti). a sm nadalej sledovani.

denisocka
28. srp 2008

annag - no jedine ak z toho čo píšeš tak CHLIEB - lepok , ebo jogurty a mlieko neje,ani ja ja iba syry ale tie stale každy den,nič sa nemení u mna už niekolko mesiacov,maly vajca neje

denisocka
28. srp 2008

alebo piškoty? sice zje tak 2-3 denne max

annag
28. srp 2008

denisocka, môže to byť ten lepok, ale písala si aj o masle (to by ozaj mohlo byť príčinou) ... tu treba vyhľadať lekára, urobí vyšetrenia, stery, či tam nie je len nejaká baktéria, infekcia v črievkach, lepok obsahujú piškóty a samozrejme chlieb, lepok je zradný, lebo sa vie dlhú dobu prejavovať nenápadne, ale toto všetko je len hádanie, bez vyšetrenia to nejde

sue007
28. srp 2008

take nechci strasit,kamaradcina mala to mela-dlouhodobe,detska lekarka tomu neprikladala nijaky vyznam-ted ma nekolik diet a silne leky,skoro nic nemuze jist-vyvinul se ji z toho chronicky zanet strev a museli nekolikrat do nemocnice ☹ Zacalo to,kdyz byla kojena,nakonec ji i prestala kojit,pry aby se k ni nedostavaly zadne ml.bilkoviny z jeji potravy-ted nesmi nic s vlakninou,lepek,nic z mleka....

denisocka
28. srp 2008

ešte jedna otazka - tie nitky v stolici (potom v plienke) by mali po nejakom čase stmavnuť? lebo som tam nakukla po 3 hodinách a su rovnake červene 😀 -napada ma už en včera zjeta broskyna a či z nej niesu tam take červene "žilky" 😅

sue007
28. srp 2008

To by bylo asi tmave,kdyby slo o krev...vsak uvidis dalsi dny,urcite to neni nic vazneho,kdyz to neni dlouhodobe nebo ve velkem mnozstvi.

denisocka
28. srp 2008

no tak zajtra uvidíme,už sa mi nechce isť kukať zas do tej plienky 😅

denisocka
29. srp 2008

dnes sme mai 2x kaku bez "krvi" tak to asi bolo z broskyne 😅 -sorry za opach,ale risaham,že to vyzerao jak krv,som to podstivo študovaa a aj tak som asi ze zhodnotila 😅 😝

evabelk
2. říj 2009

Chtěla jsem jen poprosit o další názory na toto téma, děkuji 😉 někdy mě překvapuje, že jeden lékař nad tím mávne rukou, druhý hned žene člověka do nemocnice a třetí to rovnou uzavře jakou alergii na kravské mléko. Navíc pokud to jsou plně kojené děti...tož já nevím ☹

evuse
2. říj 2009

Dcera na UM Nutrilon HA měla asi ve 3 měsících také krvavé nitky a během pár dní občas i hlen ve stolici, Mudra usoudila, že je to alergie na bkm a že jí tedy budeme dávat Hilak na podporu trávení, protože dle doktorky "ty speciální mlíka, to už snad ani nejsou mlíka" 😨 . Pomohlo to jen na chvíli, pak se to opakovalo. Něco jsem si o tom přečetla, došla k závěru, že nebudu svoje dítě trápit, koupila bezlaktozové mléko AL110 od Nestle a během pár dní bylo po problému. Dokonce začala kakat jen jednou denně oproti předchozímu kakání v každé pleně. A vyplývá z toho, že nemá alergii na bkm, ale nesnášenlivost laktozy. Ať žijí odborníci v ordinacích !

berus222
3. říj 2009

my sme to mali len raz a dr povedala, ze je to normalne, ze dieta tlaci. ze keby to byvalo castejsie, tak je zle.

sveto
4. říj 2009

Ahojte damy, mam prave podobny problem.Mam 6 mesacnu dcerku, ma trosku soplik. Dnes o 2:30 v noci manzelka zistila, ze mala je daka horuca. Odmerali sme jej teplotu a mala 38,4 C.Podali sme jej Panadol sirup. Hned na to sa 2 krat pokakala a v stolici mala taky krvavy hlien...Velmi sme sa vystrasili a okamzite sa volala 155. Tam nam povedali, ze treba ist na Kramare na pohotovost, inak boli velmi mily a pristup velmi profesionalny. Na detskej pohotvosti malu vysetrili a a poslali nas na infekcne. .Tam si nas skoro nechali, nastastie malej teplota klesla a tu stolicu uz nemala.Plienku sme mali zosebou, ale vzorka sa z nej uz vziat nedala.Dali nam daku dietu a poslali domov, ze keby sa to opakovalo tak okamzite na hospitalizaciu.uff...Ak nie tak obvodnej v pondelok. Mala je plne dojcena a zacali sme s prikrmami zemiacik a banan. Zatial cakame co bude, ale dnes sa ta krvicka uz neobjavila, len teplota 38...Som zvedavy co povie zajtra, obvodna...Prikrmy ssme samozrejme pre dnes vynechali...preistotu. Nervy mam v kybli. ☹

andys11
31. led 2011

Baby,čo máte deticky,poraďte prosím.som vonku s malou,zajtra idem na návštevu ku kamoske.ma takmer dvojročného chalana,čo mu kúpiť.da sa mi len tu v okoli,takze bud z papiernictva,oblečko alebo billa.diiik

andys11
31. led 2011

Ježiš,sorry to som sa pytala v zlej téme:(

janka147
12. lis 2011

mam chlapceka 2r. v januati mu pripajali crievko na konecnik dovtedy mal vyvod,krv v stolici mame pravidelne,svetlu,tmavu,hlieny.presiel vysetreniami nic vazne sa nepotvrdilo mali sme aj bezmliecnu a bezlepkovu dietu,ale pomaly ju vysadili.udajne ma narusenu crevnu floru a malo by sa to samo upravit,mne uz to tak nepripada trva to hrozne dlho.tiez neviem stale na to prist ktore potraviny mu stav zhorsuju,nevie niekto poradit co je vhodne? probiotika uziva stale.dakujem.jana

kepassa
17. čer 2012

@evuliki ahoj mozem sa opytat, kedze akokeby som citala nasu momentalu situaciu, kedze sme tiez s malou prekonali crevnu chripku zapal hrubeho creva...zo mna to preslo v priebehu troch,styroch dni na nu, tiez hnacky s tym, ze u nej som nasla v noci v plienke hrvave vlasocnice, tak sme bezali /kedze je 5 tyzdnova/ rovno na pohotovost, odtial nas poslali do detskej nemocnici kde jej spravili vytery, odbery zatial vsetko ok, zajtra mam volat do laboratoria na vysledky tych speci testov na bacila, detska lekarka sa zatial vyjadrila, ze ak sa nepotrvdi crevny infekt tak s najvacsou pravdepoodbnostou to je alergia na zlozku kravskeho mlieka a tiez budeme musiet prejst na specialne mliecko, ja si vsak myslim, ze je to tym bacilom kedze ja som skoncila na atb kvoli zapalu hrubeho creva /aj ked je pravda, ze infekt sa mi nepotrvdil/ teda ako to prebiehalo u vas? mali ste dlho tu krv v stolici kym sa to upravilo, dali vam nejake lieky na to alebo ako prebiehala liecba toho bacila? dakujem

zuzulienka1973
21. čer 2012

Moj maly mal tiez nitky krvi v stolici,boli sme vtedy zrovna v nemocnici ked mal zapal priedusiek.Tak som vtedy na to upozornila,ale nevenovali tam tomu pozornost,ze vraj to deti mavaju.Teraz je uz v poriadku

acim
21. čer 2012

necitala som predchadzajuce prispevky, tak neviem co ostatne mamicky na to,
ale moja dcerka to mala v 2 mesiacoch, potom znova v 6 mesiacoch - vtedy sa jej to zopakovalo niekolko krat, ked som na to upozornovala doktorku tak tomu nepripisovala ziaden vyznam, a nakoniec jej az v 1,5 roku zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. Podotykam, ze som dcerku kojila do 18-tich mesiacov, takze mozno cez moje materske mlieko sa jej dostaval alergen BKM, kedze som to netusila a veselo som pila kravske mlieko, jedla jogurty,... Ale na druhej strane vdaka tomu, ze som ju tak dlho kojila tu alergiu nemala az taku silnu - teda nemala vysoke hodnoty alergenu.
Jednoznacne by som zasla za dr. aj s plienkou, v ktorej su krvave nitky. Netreba dopredu stresovat, ale sledovat po akom jedle, a ak sa to bude opakovat ziadat dokrotku o vysetrenie krvi,...
Drzim palce, aby to nebolo nic vazne a Matysek bol v poriadku xxx

acim
21. čer 2012

@aniska 😀 😀 😀 az teraz som si vsimla, ze to je aka stara tema, tak Matysek je uz zrejme OK 😎 😎 😎

aniska
autor
23. čer 2012

acim
@acim v pohode 🙂 Matej ide mat 5 rokov, bez tejto temy a tvojej reakcie by som uz ani nevedela,ze sa to stalo, a hadala by som sa s hocikym, ze veru moje dietatko nikdy hlien a nitky v stolici nemalo :D
Matej vtedy nekakal do plienky, ale do nocnicku, robili sme tu tzv bezplienkovu metodu