Hlien a nitky krvi v stolici 5mesačného.Čo to znamená?

aniska
17. únor 2008

Ahoj maminky, Matyskovi som dnes uz 3x nasla v stolici kusky nejakeho hlienu, a v tom krvave nitky. Mate s tym niektora skusenost??? Zavolam samozrejme mudre, ale az zajtra, a dovtedy ale nevydrzim len tak cakat.
Ano, a este nieco, Matysek mal 3 dni za sebou teploty, skoncili mu vcera.
Budem vdacna za akekolvek info!
Vystresla vypelichana matka...

aniska
autor
17. únor 2008

ju, a inak je spokojny a vesely

rinuska
17. únor 2008

Ahoj aniska, čo papá? Pred časom ma takto vytrašil môj syn. Nakoniec sa ukázalo , že to bolo z banána.Vypadalo to ako krv - hnedočervené, neskôr až čierne nitky a hrudky v stolici.
Ak mal teplotu a nemal soplíky , kašel .... môže to byť zápal črevnej sliznice , hlavne ak je na UM. Aj hlieny v stolici sú príznakom zápalu sliznice. Je to u detí časté. Nestresuj sa kvôli tomu , zajtra sa porad s doki. Na zápal je dobrá mrkva.Takéto problémy mal môj prvý syn a mrkva vždy zabrala 😀

mata79
17. únor 2008

Aniska, pozri par tem dozadu. Preberali sa aj hlieny, aj nitky 😉

petraluk
17. únor 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 20k
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 22k
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 26k -

Zkus mrknout Aniska třeba ti to pomůže 😉

Jinak mi občas máme hlen i žilky ve stolici již 4 měsíce. Byli jsme na nejrůznějších vyšetření a nic nezjistili. Prý se to stává u plně kojených dětí a pak by to s nástupem příkrmů mělo samo zmizet. Pokud ne, tak nevim, kam nás ještě pošlou.
Může to být i po viróze 😉 Držim palce ať jste v pořádku 🙂

aniska
autor
17. únor 2008

oo, dakujem dakujem za odkazy. 🙂 ja som to hladala ale bohuzial na ten vyhladavac co je na konovi som nejaka kratka, vyhodilo mi to kadejake blbosti len toto nie.. 😒
ano, Matysek je plne kojeny, no a veru. kym nemal tu virozu tak to nemal urcite..

makalka
17. únor 2008

Anisko,
moje neteř to také měla. Není kojena, bylo to po UM. Mudr ségře řekla, že má zánět ve střevech a jedná se o reakci na nějakou složku mléka. Doporučila ji změnit mléko a vše se upravilo.

anney
17. únor 2008

Aní,
takl to vypadá na to co jsme meli my.Taky nitky krve a je to způsobeno právě tou rýmou.Tedy je to infekce, která se dostane do těla, střev a tak.A vlastně malý pak více kaká a jak namáhá střeva více, tak se utrhne kousek střevní sliznice a to je právě ta nitka krve.My to měli už nekolikrát a nic to nejní.Určo, ale jdi k dr. to musíš.Malý měl tehdy dlouho rýmu a pak se mu to stalo.Neboj se nic. 😉 🙂 🙂

susik77
17. únor 2008

ahojte, my to mame teraz uz 2 tyzdne. vo vytere nic nenasli, ani rymu nema...myslite, ze to moze byt kvoli zubkom? prave sa jej prerezava 1.

liaa
17. únor 2008

Ahoj-Pamatuju si,že tohle měl můj předchozí syn Míša také ve kaku.I s plínou jsem letěla k obvodní a bylo to OK...Prý normálka.

Ted mám mimi 6 týdnů a už jsem to 1x také našla.Tentokrát jsem už byla Free a nikam neletěla.

Přesto bych radila,pokud se Vám to nezdá klidně s tím k Drr zaskočte.Nejspíš to bude OK ale jeden nikdy neví...

lucik77
18. únor 2008

ahoj, my sme to mali v 3 mesiaci a gastroenterologicka nam zistila intoleranciu laktozy v mlieku. Vtedy som pouzivala Nutrilon HA, teraz dieteticke mlieko Al 110. My sme k tomu mali stolicu aj 7-8 krat za den, tak neviem ako to je u Vas. Ak podobne, určite sa poraď s doktorkou.

susik77
18. únor 2008

ahoj lucik-ja som sa na to pytala dr,a ona hovorila, ze to by mala ekzem...verca nic nema. ale stolicu ma casto a riedku ☹

elucinka
19. únor 2008

My jsme to měli také, už několikrát. poprvé někdy ve 3 měsících. Teď nedávno měl malý virozu a jak jsem mu často měřila teplotu, tak se to tam zase objevilo, i když jsem teploměr mazala olejíčkem. Dr. mi řekla, že to je podrážděným konečníčkem a je fakt, že jak se malý dal do kupy, tak to zase zmizelo. Jinak prý to mají hlavně děti, které kakají víckrát denně, to je také náš případ, Adík si kákne tak 5-6x za den. Když je to jen občas a maličko, tak to prý nemám řešit.

alami
20. únor 2008

Nám sa objavili tiež krvavé nitky v stolici - asi 3x, dr. mi poveda, že to mala aj jej dcéra, že to robí glutaman sodný v strave matky (ak kojíte), že to je strašné svinstvo pre také malé bábo,... Prestala som teda variť s glutamánom, našla som v bille bio bujóny.... Nitky sa viac neobjavili. Možno to je náhoda, možno by aj tak viac neboli, neviem. Vyskúšajte, uvidíte 🙂

susik77
20. únor 2008

ahoj alami, myslim, ze to nie je je ono. ja glutaman nejem odkedy som otehotnela, je to dobre svinstvo 😒
nam tie nitky zacali z nicoho nic 😎 vobec nic som nemenila...vo vytere nic nezistili...

alami
20. únor 2008

myslím si, že nitky krvi budú z podráždenia črievka a to môže mať viacero príčin,tak, ako ti môže krvácať koža napr. po porezaní, prasknutí...príčin je viac, výsledok rovnaký

susik77
20. únor 2008

hm, asi je to tak, ale nemozem prist na to, cim to je...nic som nemenila a ani ziad. inf. nema a vlece sa to uz 3 tyzdne 😒

jahodka11
20. únor 2008

susik a je blbost davat malej kvapky biogaya? upravuju travenie a su prirodne....nam pomohli, ale nitky sme nemali, len ma tak napadlo, ze ci by vam to nepomohlo, co si myslite ostatne?

susik77
20. únor 2008

ja ich davam...asi 4.den, uvidime

jahodka11
20. únor 2008

aha, no vidis a ja ze aku prevratnu vec som ti poradila :(

susik77
21. únor 2008

jahodka: nam strasne pomohli na koliky, tak vyskusame aj na hnacky 😉 od dr. sme dostali doporuc. na sirup nutrolin-b-probiotikum, ale bol slaby

martina191
24. únor 2008

Ahojte holky,som tu prvý krát.malá má 10 mesiacov a tiež sa často objavujú čierne nitky v stolici.kaká niekoľkokrát denne.ešte stále kojím/1xdenne/.Teraz neviem či to bude z Nutrilonu,alebo z banánu,asi navštívime pána Doktora...
Ale som rada,že ste tu.

kyri
25. únor 2008

ahoj, taky jsme to měli - zhuba ve stejném věku. bylo to asi 2x, když měla malá rýmu, takže asi podrážděné sliznice. jinak taky byla vpohodě a veselá... tak jsme s tím ani k mudře nešli - bylo to 1 za den, a už se to neopakovalo...

susik77
25. únor 2008

baby, tak mame dopporuc.do nemoc. na vysetr., zajtra ideme, drzte palce 😉

junovka
25. únor 2008

drzime susik 😉 🙂 bude dobre 🙂 🙂

susik77
25. únor 2008

junovka: dakujem...este ma napadlo nieco, s cim by ta krv mohla suvisiet...ci to nie je nedostatok vitaminu C?
pretoze asi 3 dni jej davam ovocie a uz ma ovela menej krvi v stolici...co myslite?

susik77
26. únor 2008

ahojte, tak nam urobili vytery a vzali krv, vysl. budu vo stvrtok. ze vrajn to vyzera na rotavirovu infekciu.ale ze sa to nijak nelieci 😎

junovka
26. únor 2008

ja si myslim, ze je to aj s dozrievanim trav.traktu a vsetko s tym suvisiac, tak neviem 😒

chlupka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
susik77
26. únor 2008

junovka: inak je mala ako rybicka, stale sa smeje a vymysla. uz mi zbasti aj pol flasticky ovoc. prikrmov 🙂

chlupka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz