Hnědý flek na noze. Co to může být?

jakoubka
22. pro 2008

Všimla jsem si,že malýmu se na stehýnku udělal flek asi o 2 tóny tmavší jak kůže.Připadá mi to jako pigmentová skvrna,ale nevím.Nemáte s tím nějaká zkušenost u svých dětí?Děkuji

andy21
22. pro 2008

Ahoj, naše malá se s takovou skvrnou už narodila, má ji na chodidle, je taková do červena....tak asi mateřské znaménko?

jakoubka
autor
22. pro 2008

Andy ,tu červenou skvrnu máme taky na zadečku.Je to ten hemagion(nebo jak se to píše) a zž nám to mizne,ale to co jsem psala je něco jiného.Když to nezmizne zajdu na kožní.Není to až tak výrazné ,ale je to tam.

pantomima
22. pro 2008

moje malá má cca 2x1cm na prdýlce, neřeším to, podle mě je to pigmentace 😉

andy21
22. pro 2008

jakoubka aha... 😉 tak já si taky myslí, že to je u vás pigmemtace, ale radši se na to zeptej doktorky, až půjdete 😉

suzamen
22. pro 2008

Taky si myslím že to bude pigmentace, já mám na rameni taky asi 2 cm velký flíček o dva tóny tmavší než kůže a na zadku mám zase světlej flek 😀

vojtisek2007
22. pro 2008

my máme tenhle flek všichni - teda já i všechny děti - na levé ruce zvenku nad loktem - je to prý mateřské znamínko - nevím, není to tmavé jako piha, jen takový jakoby špinavý flek velikosti asi 50ti haléře...

jakoubka
autor
22. pro 2008

Díky,tak to fakt asi nic nebude.My to máme velký asi 5 cm,ale hrozně světlý ,opravdu jako špinavý.Jen mě zaráží.že se mu to objevilo z ničeho nic.

tonicka
22. pro 2008

ja som mavala taketo flaky na krku, vyslovene to vyzeralo ako spinave, dalo sa to "umyt"(teda niektore) alkoholovou odlicovacou vodou(vtedy som bola mala,takze som sa nemalovala a spina to nebola, lebo mi to kazdy kto to zbadal, siel umyt) 😀 a dr. nam poradila toto 🙂

caruzo19
22. pro 2008

aj moja mala ma nieco take,asi 1x5cm na stehienku,sestra ´ma strasi ze to moze byt nieco s ladvinami myslim hovorila,tak to spomeniem doktorke ked pojdeme na poradnu

svistinka
22. pro 2008

moja mala ma tiez takyto svetlohnedy fliacik na stehienku, ma nepravidelny tvarv elkosti desatkoruny a objavil sa asi ked mala pol roka. Doktorka nam povedala, ze je to pigmentovy fliacik. Ladviny nam nespominala.