Hnisavé ouško po píchnutí náušnic. Co s tím?

dibelka7
28. dub 2011

Maminky prosím o rady,před 4týdny jsem nechala malej nastřelit naušnicky,ale teď nám jedno ouško začíná hnisat(, co s tím musím naušničku sundat? Bojím jse,že je brzy a zarostla by jí dírka. Děkuji Vám za rady

swead
28. dub 2011

ahoj, dceři po píchnutí oušek doktorka doporučila: 5-6x denně čistit 60%lihem (jako na pupík) a na noc mazat Framykoinem (ten je ale na předpis, je to lehké atb). Pokud jí to nehnisá nijak moc, spíš že začíná, tak bych náušničky nesundavala a hodně ouško čistila a protáčela náušničky.
Jestli by jí to začala hnisat fakt hodně, vyrazila bych k pediatrovi, poradí a předepíše atb.

kikimaruska
28. dub 2011

Mě hnisaly uši od miminka až do dospělosti a také jsme je mazali Framikoinem (jak píše swead-je na předpis)...po vyndání naušnic opravdu dírky rychle zarůstají 😒 . Malé asi hnisají zatím díky nástřelu, ale u mě se pak zjistilo, že nesmím nosit nic jiného, než pravé zlato...stříbro a jakékoliv náhražky mi do pár hodin hnisání po vyléčení zase způsobily. Až ve 22l jsem dostala stříbrné darem a abych neurazila, jsem je začala nosit a ejhle, nosím doted 🙂 , tak at má malá brzy ouška v pořádku....

romana29
28. dub 2011

malé z jednoho ouška tekl při zmáčknutí ještě asi týden, 14 dní hnis, ale protože ouško červené neměla, tak jsem vždycky jenom vytlačila a bylo - zmizelo to samo. Někdo ale chodí hned k doktorovi a dávají i antibiotika, nevím no...

marecek4
28. dub 2011

naše holky mají občas problémy taky i když jsou velký,normálně desinfekce lihem,když není a je po ruce slivovice tak s ní 🙂 a když mají problém dlouho tak to řeším novikovem,sice je zelený,ale mají dlouhé vlasy tak to strpí,ale to jim dělá pro změnu bižuterie a když nemají naušnice třeba týden,bohužel oběma dírky zarůstají a pěkně rychle ☹ tak mají období kdy si vytrpí svoje