Horečka 36,5, za pár hodin 40,5, a tak pořád dokola

leg
14. dub 2013

Ahoj, máte někdo prosím Vás zkušenost s tím, že u 3letého dítěte se střídá horečka jak na běžícím pásu? Ve čtvrtek večer měla prvně přes 38, podali jsme Nurofen a v noci přes 39 (dali jsme paralenový čípek), v pátek ráno to bylo lepší a v poledne zase přes 38 (Nurofen), odpoledne kolem 37 a večer přes 39 (Paralenový čípek) no a v sobotu ráno přes 39 (čípek), v poledne jen 37,5, odpo po spaní 36,5, večer 37 a ráno 40,2 (čípek) a v poledne 38,5 (Nurofen) a teď po spaní zase 36,5.
Volala jsem na pohotovost a tam mi řekli, že máme podávat léky a nic víc, že to nic není. Setkali jste se někdy s takovýma výkyvama horečky?
Jinak malá žádné další příznaky nemá, a když jí srazíme tu horečku, tak má i celkem chuť k jídlu a je "veselá".
Bohužel se nám takovýhle stavy opakují cca 1x za 2 měsíce.
Nesetkaly jste se s tím někdo? Děkuji

petulka26
14. dub 2013

@leg Neboj brzo to přejde, moje dvojčata přesně tohle měli před měsícem, trvalo to zhruba týden a pak to najednou ustalo. Byli jsme u doktorky, a říkala že jen dávat léky na tlumení horečky, že to je viróza a že to má teď plno dětí. Krom horeček jsme žádné příznaky neměli.

leg
autor
14. dub 2013

@petulka26 a když jste byli u MUDr., tak vám dělala nějaký odběry a nebo nějaké výtěry?

petulka26
14. dub 2013

@leg Ne ne, nedělala nám vůbec nic, jen koukla do krku poslechla a řekla že když to nepřejde do týdne, tak že máme přijít a že uděláme kdyžtak odběry. Ale do týdne to přešlo, takže už jsme tam znovu ani nešli.

dana3262
14. dub 2013

@leg se to srazí vzdycky tema analgetikama, ne? Staršímu působí 8-12hod. Mladšímu jen většinou tech 6hod.. od velikonoc měli vysoké horecky az 8 dni v kuse!!! Hnusná viroza..

leg
autor
14. dub 2013

@dana3262 jj, jakmile jí dám analgetika, tak dobrý, ale hned jak přestanou působit, tak ty šílený horečky. Spíš mě zaráží, že jsou tak vysoký a když jí to srazím, tak se chová, jako by jí fakt nic nebylo ☹

dana3262
15. dub 2013

@leg jakože zadnej kasel ani rýma?

leg
autor
15. dub 2013

@dana3262 ne ne, to měla minulý týden. Ale dnes jsme byly u doktora a prý to je nějaký druh virozy. S virozou střídavě marodíme celá rodinka už přes měsíc, tak se prý nestačila dát pořádně dohromady a sedlo to na ní znovu. Předepsal nám Aerius a Mucosolvan proti zahlenění a jako prevenci i kapky do nosu a do uší, protože má i chycený ouška. Snad už jí to zabere a budeme moct chodit ven, když je tam tak nádherně. 🙂

luthien.k
15. dub 2013

@leg tím srážením teploty se jí ten infekt pravděpodobně jen prodlužuje, doporučuji srážet spíš zábaly nebo vlažnou sprchou, více informací tady: http://zdravi-vitalita.blog.cz/1111/dulezitost-...

leg
autor
15. dub 2013

@luthien.k samozřejmě jsme zkoušeli i zábaly, ale nepomohli a bohužel máme takového prcka, že pokud jí přeskočí horečka přes 39, tak zvrací vše, co jí projde kolem pusy. Takže když má tak vysokou horečku, tak jí ani nemá smysl dávat čaj nebo cokoliv, protože to hned vyzvrací, tak proto raději dáme analgetika, abysme dodržovali aspoň pitný režim.
Ale jinak článek moc zajímavý, určitě něco z toho vyzkoušíme (hlavně doporučenou stravu)

backstreet
16. dub 2013

být váma, určitě zajdu k lékaři. Měli jsme přesně to co popisujete a nakonec zjistili podle moče zánět ledvin!!!!

aduskao
16. dub 2013

Viroza niektore deticky proste maju slabsiu imunitu keby to bolo niečo vaznejsie tak by nebola vesela a nejedla by a samozrejme schudla by ak mas pochybnosti daj vysetrit krv 😉

kotlik6
23. dub 2013

@leg
nemůže to být periodická horečka?Má tuhle dg.kamarádky holčička...Nebo dej bacha na zánět ledvin-tam jsou také vysoké horečky,únava...a to je k hospitalizaci...Posíla se sterilní moč na kultivaci...

lolelole
23. dub 2013

Napadla mě šestá nemoc. Malý takhle na střídačku měl horečky bez příznaku asi 5-6 dní, když jsme srazili teplotu, tak byl v pohodě, hrál si atd.. apak najednou vyskákali pupínky a horečky byli ještě ten den pryč. Držím palce.

leg
autor
24. dub 2013

Díky všem za rady, naštěstí to byla jen viroza (krev i moč v pořádku), ale ty vysoké horečky prý byli tím, že jak dříve marodila, tak i když už nemá žádné příznaky, tak trvá ještě tak 14 dní, než se ten organismus dá pořádně dohromady a v tý době to chytla znovu, takže proto. V tomhle případě naštěstí nemusím do práce (jsem doma s druhým prckem), proto jí do školky raději ještě nedávám, ať se dá fakt pořádně dohromady 🙂

pajuska87
24. dub 2013

Malá trpí hodně na vysoké horečky okolo 39-40, vždy to má tak 4-5 dní i jsme byly už s ní 2x na pohotovosti a vždy to byla nějaká viroza. Naposledy to bylo nejhorší, to musela mít i antibiotika :(. Je vždy lepší hned někam zajet, nikdy nevíš co by to mohlo být.

jetynka
27. kvě 2013

Tak y mi Vojta trpí na horečky, už jsem z toho nešťastná, zrovna dneska od rána 39,5 a nejde to dolů ☹, zítra k doktorce tak jsem zvědavá co mi řekne. na pohotovost ani nejdu, pošlou vás domů z nurofenem a ještě se na vás dívají jak na pitomce ☹

hojda
27. kvě 2013

Maminky jen bych ráda upozornila na PFAPA syndrom periodicky se opakujích teplot, pokud jsou teploty u někokho pravidelně každý měsíce, tak by to mohlo být toto.

hojda
27. kvě 2013

@leg Zkus mrktnou na Pfapa syndrom, máme tu i diskuzi, jestli by to na vás nesedělo.

leg
autor
27. kvě 2013

@hojda Díky, vše jsem přečetla a sedí to na nás na 150 % ☹ Brzy půjdeme zase k lékaři, tak se ho na to zeptám, co si o tom myslí.

dilemma
27. kvě 2013

@leg my to měli cca před mesicem u toho nejmenšího a trvalo to cca 5dnu teploty a pak nic ale nebyl ve sve kuzi když mel horecku po strepani jako rybycka nakonec to po tydnu byly atb a nejaka ztracena angyna ze je to z toho počasí.. a u dr detsky ste nebyli?

leg
autor
27. kvě 2013

@dilemma Vždy když má horečky, tak jdeme k Dr. Ale toto téma jsem zakládala 14 dubna a od té doby jsme měli opět znova horečky přes 39. Tentokrát jsem se už šprajcla a přes víkend malé nedala nic na sražení (jen jednou, když měla přes 40) a dostala se z toho stejně možná mnohem líp, než s lékama. Já už řeším to, že se jí ty horečky stále opakujou se stejnými příznaky. Teď nás ještě čeká vyšetření kvůli chudokrevnosti, ale to si myslím, že bude v pohodě. 🙂

hojda
27. kvě 2013

@leg Malej, taky vždy na 3 dny měl vysoké teploty, ale jinak nic, v posledních atakách se ještě přidaly čepy v krku, tak jsem dostali 3x za sebou ańtibiotika na angínu, ale ve výtěru nic nebylo, pozor podle CRP se to nepozná, to rychle výleze, ale zase rychle klesne, takže nejlépe udělat ten výtěr v krku. Jinak malej byl taky v pohodě, když teplota kleska, ale pak mu zase vylezla, tak odpadnul na gauč a měl klidně taky 40......

hojda
27. kvě 2013

@pajuska87
@jetynka Maminky mrkněte taky na ten Pfapa syndrom, pokud se horečky opakují cca po měsíci a jiné přiznaky nejsou....Pozor na ta antibiotika, pokud je to toto, tak jsou zbytečná.

leg
autor
27. kvě 2013

@hojda No CRP nám doktor ani nedělá a dle výtěrů má jen nějakého bacila v nose. Jak jste přímo přišli na to, že to je tohle?

hojda
27. kvě 2013

@leg No protože měl ty teploty opakovaně skro 2 roky a v posledních záchvatech se mu dělaly ty čepy v krku a dr. nás 3x za sebou léčila na angínu s antibiotky, která se hned za týden nebo 14 dní vrátila znovu, až podle výtěru se přišlo na to, že angínu nemá, přesně diagnostikovat to nejde, projdeš kolečkem, kde se vyloučí všechno možné ostatní a pak zbyte tato diagnoza.

zuzik24
27. kvě 2013

Ahojky, kamarádky holčička měla minulý měsíc asi tři dny teploty,pak dva týdny nic,pak zase a z krve jí zjistili mononukleózu... Určitě bych nechala vyšetřit krev. 🙂

leg
autor
28. kvě 2013

Tak 4.6. jsme objednaní do Krče kvůli té chudokrevnosti, tak jsem zvědavá, jestli to bude jen tím a nebo ne. Už jsem z toho fakt unavená. 😒

danca77
17. zář 2013

My měli něco podobného, nikdo nic nezjistil, doktorka by mi jen cpala ATB, tak jsem jela do nemocnice, kde ji udělali CRPa prý naměřili "ani málo,ani moc". Já si myslím, že to byly stejně zuby, pořád hryzala a měla chuť k jídlu i přes 40 horečky.