Horečka 39,3 po sražení Nurofenem, kdy volat záchranku?

zickemartina
11. čer 2014

Horecka -39,3 - po srazeni nurofenem - Kdyby jste volali zachranku?
Zaciname s vlaznymi sprchami - a stale nevim, kdy teda volat zachranku - kazdy clanek rika nevahejte volat, ale nikdo nenapise kdy. Je mi jasny ze vysoka horecka se da pokusit srazet: nurofen, zabal, sprcha a v neposledni rade studena koupel (po 40,0- ale kdy opravdu volat zachranku? kde je ten hranicni bod, kdy jiz nejsem hystericka matka, ale opravdu se neco deje.

petrajurinova
11. čer 2014

@zickemartina to bude v každém případě asi trošku v jiný okamžik. Záleží hodně i na tom, jak se projevuje "pacient" Je aktivní? Bez obtíží komunikuje? Jiné příznaky než horečka nejsou? - v takovém případě bych sanitku zatím nevolala a pokoušela se jen tu horečku srazit pod 39.
Pokud je ale dítě apatické, skoro (nebo úplně) "odpadává" (je mimo), má bolesti, nereaguje na otázky... tak bych na pohotovost raději zavolala, když nic jiného, tak ti aspoň po telefonu dají nějaké instrukce jak postupovat dále.

vojtisek2007
11. čer 2014

sprchu bych asi nedělala, jen zábaly - trup, kolem zápěstí, kotníků a na hlavu...zopakovat max 3x denně, léky na srážení horečky střídat - brufen(nurofen) x paralen..nepíšeš jak staré je dítě...u dítěte do dvou/tří let bych asi volala. Jinak obecně mi v nemocnici říkali, že pokud vystoupí nad 39,5 a nereaguje na zábaly,srážení léky, tak jet - nebo teda volat a pokud nastanou nějaké změny v chování dítěte - nereaguje, nápadně neklidné, nebo naopak apatické, halucinace,křeče, zvracení...apod...

maxinkaa
11. čer 2014

Já bych hned zavolala pediatričce.

zickemartina
autor
11. čer 2014

@petrajurinova prave, ze je v pohode - usmevavej, hraje si, jen trochu unaveny. synovi je 2,5 a instrukce mame od doktora udrzovat pod 40, a stupnovat ochlazovani Idealne je udrzet pod 38,5- zatim to jeste "mame pod kontrolou" take nam rikal ze na pohotovosti nam nepomuzou a poslou nas domu - pak jen kdyz je stav vazny volat zachranku a polozit do studene vody, aletam jiz dava instrukce operatorka.

zickemartina
autor
11. čer 2014

@vojtisek2007 takze by jsi rekla ze 40 po pokusech srazeni teploty je uz vazny stav? nebo cekat na změny v chování dítěte - nereaguje, nápadně neklidné, nebo naopak apatické, halucinace,křeče, zvracení

je mi jasne, ze se to tezko urcuje a popisuje - jeste v krizy neni, ale kdyby se to horsilo, nerada bych to zanedbala a pak bylo pozde, nikdy jsem nenasla popis horecky mezi 40 - 42 stupnem

luckaa
11. čer 2014

Ahoj,u nás zabírá střídat Nurofen po třech hodinách Paralen....a po třech opět Nurofen,případně jiné dva léky kde jsou jiné účinné látky.Jednou se stalo,že to nezabralo,tak jsem dceru posadila do vlažné vany a postupně připouštěla studenou....aby to pro tělíčko nebyl takový šok a to opravdu pomohlo....držím palce,ať jste brzo fit 😉

valik
11. čer 2014

@zickemartina Zkuste opravdu prostřídat Nurofen s Panadolem. Co čtyři hodiny. Děti horečku většinou dobře snáší, ale určitě byste měla zajít k pediatrovi. A pije? Musí hlavně pít...

terezapetrova
11. čer 2014

@zickemartina pokud je opravdu horecka urcite bych nedavala vylozene studenou vanu, muzes způsobit sok srdci dítěte. Nejlepsi bych rekla vlazne zabaly a nedavat v oblasti hrudniku a ty zabaly klidne několikrát denne. Doktorovi nebo na pohotovost bych klidne volala, v nejhorsim Ti reknou, ze volas zbytecne nebo Ti naopak poradi co dal. Mas pravo byt "nervozni" s nemocnym dítětem.. Drzim palce 🙂

zickemartina
autor
11. čer 2014

@valik jo pije sice ne moc na jeho standart, ale porad relativne dost - postup mame nastudovany - a na to jakou ma horecku je az moc dobre, dostal ji v noci to to bylo 39,3 dostal nurofen, desloratadine a rano se probudil bez teploty pak chtel spinkat a po hodine spanku bylo 39,7 po podani dalsiho nurofenu spadlo na 39,3 rucicky se pry moc chladit nemaji - a v tomhle vedru mi taky prijde romumnejsi kratka vlazna sprcha - a zase pockat. co se stane. o stridani Nurofenu a Panadolu vim, dokonce mu ted jeste dam Homeopatika Ballodemu ktere jsou prave proti horecce a krecim - pokud do dvou dnu nespadne jdeme urcite k doktorovi, ale v mezicase - proste mne docela desi ta predstava ze clovek opravdu nevi kdy uz je ustaranost opravnena - je to ta zmena v chovani co zacina byt nebezpecna? - dehydratace, malatnost v tak vysoke teplote nebo i ten fakt te vysoke teploty vim ze nad 40 uz to je nebezpecne, no asi budem muset jen doufat ze nebudem potrebovat tohle rozhodnuti a ono to spadne zase do relativniho normalu

betelgeuzz
11. čer 2014

Já horečky nesrážím. Horečka je příznak toho, že tělo bojuje s infekcí a potřebuje na to teplotu nad 38,5. Tím, že se sráží, tak tělo se stále snaží tu teplotu zvýšit. Sanitku bych volala v případě, že dítě nemůže ohnout hlavu, objevují se mu na těle fleky.
Nějaké články na toto téma:
http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky
http://zdravi-vitalita.blog.cz/1111/dulezitost-...

valik
11. čer 2014

@zickemartina Moje dcerka snáší horečku tři dny, potom je najednou apatická, spíš vyčerpáním. Už jsme to měli tak třikrát... Ustaranost je na místě, jde o Vaše dítě. Plně Vás chápu. Myslím, že pokud nedojde nedejbože k febrilním křečím (to je samo na záchranku), tak Vaše nejdůležitější starost krom srážení teploty je zavodnění organismu. Znám to z vlastní zkušenosti. Horečka se dá snášet, dokud nedojde k dehydrataci.... Což je teď umocněno vedrem. Sledujte stále množství a barvu moči. Pokud močí, tak to je dobré... Podporujte v pití! Jíst nemusí klidně tři dny, ale pít musí stále...

valik
11. čer 2014

@betelgeuzz Horečka nad 38-38,5 se sráží, nesráží se zvýšená teplota. Alespoň u dítěte bych neriskovala. U dětí je vysoké riziko febrilních křečí...

betelgeuzz
11. čer 2014

@valik záleží na přístupu. Četla jsi ty články? Tam nedoporučují srážet ani horečky přes 38. Febrilní křeče se objevují při rychlém nástupu horečky, případně z rychlého poklesu při srážení.

evulina77
11. čer 2014

teplotu ovlivňuje i počasí venku, když je venku vedro, teplota je taky vyšší. Po nurofenu nemusí teplota klesat v řádech stupňů i snížení o 0,5 stupně je dobře. Pokud má horké ruce a nohy, dala bych na ně studený zábal. Pokud jsou studené, zábal se dávat nemá. Pokud dítě neupadá do bezvědomí, nemá problémy s dechem apod., tak bych záchranku nevolala. Zavolala bych možná doktorce. Důležité je dávat dostatek tekutin.
Případně bych kombinovala nurofen s panadolem (dvě různé účinné látky), co 6 maximálně 4 hodiny - jednou dát nurofen a pak dát panadol atd. Pokud má dítě do roka, tak bych asi byla opatrnější a tu záchranku nebo pohotovost zvážila, jinak si myslím je potřeba dítě hlídat, ale že se to dá zvládnout doma

zickemartina
autor
11. čer 2014

@betelgeuzz at je to jak je to kazdy doktor rika teplotu udrzovat pod 40 idealne srazet na 38,5 nemluvim zde o teplote ale o vysoke horecce, clanky mam nactene a instrukce od doktora spis se mi jedna o to jak to probiha kdyz horecka prekracuje 40 a jak radikalni ochlazovani nebo volat RZS- jeste jsme se tam nedostali a doufam ze ani nedostaneme, ale co kdyby. jedine co jsem se docetla je, ze 41 muze zanechat poskozeni mozku a 42,4 ma smrtelne nasledky. vyckame tak ze budem srazet postupne pod 39, prasek a ochlazovani - zatim to funguje. a doufat ze vic nebude zapotrebi.

zickemartina
autor
11. čer 2014

tak jsem nasla tuhle stranku
http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2004/0...

a ikdyz neni urcena pro laiky tak docela hodne vysetluje tak jsem vydedukovala - po dvou dnech k doktorovi pokud se stav nelepsi, volat pohotovost kdyz dosahnem 40, a kdyz jsou vyrazne zmeny chovani tak uz radeji driv. od 38,5. a s 40,5 nejpozdeji, co nejde srazit, volat RZS. ta hranice bude asi mezi temi 40-40,5 stupni kde se potom uz asi take dostavi halucinace a malatnost a dehydratace - tak ze bude zapotrebi minimalne kapacka.pokud komplikace nenastanou driv.

valik
11. čer 2014

@betelgeuzz Nene, ale večer napravím...

ajurka
11. čer 2014

@zickemartina to máte po očkování??

millyh
11. čer 2014

Tak u nás je to samé má kolem 40 a hraje si jako by měl 37 občas nechápu. No manžel byl na hygieně kvůli zaměstnavateli a ptal se a tam mu řekli ze teď řádí nový vir a že 40 u děti je v podstatě pohoda, pokud jak tu některé mamči píší není apatický nezvrací či nemá křeče.
Za nás na sražení horečky je dobrý tvarohový zábal a prisnicovy obklady.
Přejeme brzké uzdravení 🙂
Pa EM

zickemartina
autor
11. čer 2014

@ajurka ne ve 2,5 se nic neockuje, pritahl si rymu z jesli a asi v kombinaci s temi vedry se mu to takhle rozjelo. Pri kazde horcce se ptam naseho obvodaka a on nam opakuje ten samej postup, ale stejne nejak nevim jak to je kdyz je to kolem te 40, ale asi to je k vyciteni a k vydeni, kdyz uz telicko zacne ohrozovat. nad 39 to mame podruhe, a myslim ze syn taky marodil i loni kdyz byly vedra - ja to teda taky snasim hodne spatne

pisisvori
11. čer 2014

@zickemartina podívej se ještě na dávkování Nurofenu a Paralenu....a dej tu nejvyšší možnou dávku na kg hmotnosti, kterou opravdu má. U Nurofenu je na krabičce počítáno 20mg/kg, ale může mít až 30mg /kg ....u Paralenu to z hlavy nevím. Takže bych dala Nurfen nejvyšší možnou dávku a po 3 hodinách Paralen nejvyšší možnou dávku....My jsme takhle jednou s dcerou taky skončili na dětském oddělení sanitkou, protože měla neustále 39,1-39,8 a vůbec neklesalo....a dr. mi v nemocnici "vynadala", že je poddávkovaná , protože jsem jí dávala dávku, která byla na krabičce pro váhové rozmezí, které měla.

Jinak u zábalů pozor na balení jen ručiček a nohou...hrozí oběhový šok při rychlém ochlazení těch okrajových částí při tak vysoké teplotě.....
Koupel ano ale ne studená voda...když má 39,5...tak tak 35 stupňů.

janinek
11. čer 2014

@zickemartina Dcera 22m ted mela horecky 6 dni, nejdriv 39, pak dva dny 40, srazily to az tri zabaly po sobe, delali jsme jen trup na patnact minut, nicim neprikryvat, po pul hodine zmerit a po chvili zase, vylso to asi tak zabal kazdych 50-60 minut. kdyz mela 39, tak to nebylo poznat, jen ta 40. A stridali jsme po trech hodinach paralen a nurofen, davkovnai podle veku, protoze podle vahy to vychazelo zhruba stejne.Zachranku me teda nenapadlo volat, to bych asi delala pri ztrate vedomi ci nad 41.

pisisvori
11. čer 2014

@janinek já jsem tenkrát volala na dětskou pohotovost, protože blouznila a přišlo mi, že má křeče (hrozně propínala ručičky....) a bylo v noci a teplota jí celý odpoledne, večer a noc neklesala pod 39... a tam mi řekli volat rychlou....

helcenka
11. čer 2014

@zickemartina - jak už tady holky psaly, střídat po 3 hodinách paralen a nurofen, opravdu po celý den, pokud jsou takhle vysoké horečky, přes den udělat pár vlažných zábalů na ruce a nohy, nebo v těch vedrech vlažnou sprchu - minimálně 5 minut - sprcha je lepší než koupel, pokud to do 2 dnů neustoupí a nepřidají se další příznaky, tak bych to řešila s doktorkou, ať udělá náběry.
Už jsem to takhle taky párkrát s dětma měla. Jednou to měla malá také spojené s rýmou, po 2 dnech žádné zlepšení, tak jsem jí na odpolední spaní dala Paralen a zabalila do deky, aby se vypotila. Zpotila se, probudila se s teplotou 37,5 a už jí nevylítla, do večera se jí spustila hustá žlutá rýma a to už jsme doléčili a bez teplot...
Záchranku jsem nikdy nevolala, jen to konzultovala s pediatričkou po telefonu. Jen jednou jsem dceru musela popadnout a jeli jsme do ordinace, protože dcera začala být apatická, nereagovala na oslovení, koukala "doblba". Nakonec nás dr poslala domů právě s tím návodem paralenu a nurofenu a zábalů na ručky na nožky. Nakonec z toho byla šestá nemoc...

hojda
11. čer 2014

Zavolej si k dr. nebo na pohotovost, tam ti řeknou.

eluska87
11. čer 2014

nečetla jsem příspěvky co vám psaly děvčata výše, ale určitě střídat nurofen s paralenem a jsou super čípky do prdky...nezapatlává se tím žaludek a jsou fakt moc dobré.náš syn měl zrovna v pátek vysoké horečky a zabrala až vlažná sprcha a paralen čípky do prdky...+ obklady na čelíčko

zickemartina
autor
11. čer 2014

@janinek ono to bude asi to tech zlomovych 40+ co jsme nastesti jeste nepoznali, kdy to dite zacne vypadat jinak a hure reagovat, kdyz jsme meli minule 39,5 tak syn mel vyplazenej jazycek a porad snim hybal a chtel nosit, ale reagoval normalne. o tech zabalech jsem taky cetla hodne - doktor rikal ze nejlespi je vlazna sprcha tak tech 39 a potom trisla nebo celkovy zabal.

janinek
11. čer 2014

@zickemartina To musis poznat sama, jak ti dite prijde. U kazdeho je to holt jine. U nas sprcha nejde, dcera s eji boji, to jsme udelali pri minulem kolecku horecek a bylo to desne. Ten zabal breci pri z\abaleni, ale pak uz ne. Trisla jsem cetla treba, ze se tam maji dat kostky ledu, ale vubec si to neumim predstavit, jak to v praxi funguje.

zickemartina
autor
12. čer 2014

Tak to uz mame zasebou, ted uz mame jen teploty. CT bylo relativne dobre a vyvratilo infekci - nastesti jen virus

janinek
12. čer 2014

Vy jste byli na CTcku?