Horečky bez dalších příznaků. Co by to mohlo být?

stazina
29. dub 2010

AHoj,
Potřebovala bych poradit a asi taky uklidnit. Mám dvojčata, jejim 10měs. V uterý k večeru jsem Romanovi naměřila 39,5...jen tak, bez ničeho, nemá ani kašel, ani rýmu, průjem , ani zvracení...nic...druhý Matěj začal horečkovat asi o šest hodin déle...dnes je čvtrek stále mají teplotu...U dr. jsem byla včera, prohlídnul je a dal jim paralen, že se prý uvidí, co se ztoho vyklube...já mám ale docela strach....nemáte s tím někdo zkušenost, že by vám děti tahle tři dny horečkovali? teplota věštinou klesne po čípku, nebo Nurofenu, ale asi tak do 3-4 hodin mají opět dost vysokou...přes 39..
S Romanem jsem ted byli na jednom menším zákroku v nemocnici, tak si říkám, jestli jsem si nepřivezli nějaký bacil z děstkýho...mám starch , co by to všechno mohlo být...rpsoím , oradtě.Díky moc, S.

rimmel
29. dub 2010

utekaj k lekarovi.

moze to byt cokolvek, infekcia usi, angina ina viroza...

rimmel
29. dub 2010

ak sa ti zda ze liek na horucky ako ma nezabera, pouzi iny ..ja som davala paralen pre deti a nurofen. nurofen 3krat denne paralen 5. tak mi povedala doktorka, lebo ked mal moj taketo vysoke paralen mu nezaberal.

a lekar co povedal? konktoroval uzliny, hrdlo? pocuval plucka? kontroloval usi ci nema infekciu?

ale inak klud, lieky by mali zabrat a hned im bude lepsie, pravdepdobne to bude nejaka viroza ak to niesu tie usi.

rimmel
29. dub 2010

ale osobne by som aj tak sla k lekarovi, predsa len teploty maju dost vysoke a liek nezda sa ze by zaberal ako ma 😔

rimmel
29. dub 2010

moj mal raz teploty 38.5 a ziadne ine priznaky = viroza + zvacsene uzliny...o par dni to preslo 😉
kazda viroza sa prejavuje inak, niekedy kasles a mas sople, niekedy mas iba teploty.

fender
29. dub 2010

stazi, co šestá nemoc? ta se takhle projevuje... vysoké horečky bez jiných příznaků, teplota často nejde moc srazit, pak se osypou....

maart
29. dub 2010

Stazino, ja s tim zkusenost mam. U kluku teda, uz jsou sice starsi, ale tak 1x rocne tohle maji. Tri dny pomerne vysoke horecky, k tomu ale nic jineho...zadny plny nos, zadna jina bolest ani kasel. Tri dny horecky a pak jako kdyz utne, nic nic nic a jsou zase jako rybicky. Ptala jsem se na to moji Mudry a ta tomu rika tridenni viroza 😅 . Ale po tech trech dnech by uz meli byt kluci v poradku. Tak drzim palce.

maart
29. dub 2010

....no a nebo ta sesta nemoc. To by se Ti zitra osypali.

shaula
29. dub 2010

Taky hlasuju pro šestou nemoc. Zatím je to naprosto klasický průběh - horečky bez jiných příznaků, které po podání léku klesnou, ale pak zase vystoupí. Jestli (pravděpodobně zítra nebo pozítří) teploty zmizí a objeví se vyrážka, tak je jasno 😉

stazina
autor
29. dub 2010

Díky , holky, já si taky mylsím, že by to mohla být ta šestá nemoc...a ještě by to taky mohla být angína, protože mě začalo bolet trochu v krku...ale že by to dr. včera nepoznal?
tak uvidíme zítra, ale blbý je , že dr. takm zítra není....tak asi skočím do nemocnice, jestlit o v noci nebude lepší..ozvu se,pa

janula34
29. dub 2010

Je vo vzduchu nejaka viroza, u nas - a aj u vsetkych okolnych susedov s detmi - bola 3 dni vysoka teplota, 39,5 a vyssie, kombinovala som nurofen s paralenom a po 3 dnoch nic. Ziadna rýma, angina, proste nic. Ako prislo tak odislo. Mudra urobila aj vytery a nic. Takze bud ta viroza alebo naozaj ta siesta nemoc ale to sa ti urctite zajtra osypu ako pise Maart.

rimmel
29. dub 2010

my ked sme to mali nebola to siesta nemoc lebo sa nam nevyhadzal.

stazina a do krku pozeral?

andykov
29. dub 2010

šestá nemoc 🙂

stazina
autor
1. kvě 2010

Tak díky, holky, kdo hádal šestou nemoc, měl pradu, horečky ustoupily a kluci se osypali...takže je to určiět ono. Moc vám všem díky za rady, pa

bara78
1. kvě 2010

Tak vida. Já jsem řešila před dvěma týdny něco podobného, ale nakonec to šestá nemoc nebyla. Po cca 3-4 dnech horečky ustoupily a Tomík se neosypal a od té doby je fit. Přitom teploty taky vždycky po lécích trochu klesly a pak zase vystoupily, měl cca 38 - 39. Brali jsme nurofen sirup a paralen čípky. Kontrolovali mu krček, plíce, uzliny, taky jestli to není od zoubků (zatím žádné nemá a ani se neklubou, jak se zjistilo), taky vyšetřovali moč, zda nemá zánět močového měchýře nebo ledvin (to prý bývá obyčejně taky jen s horečkami a zjistí se to až vyšetřením moči), zda nemá zánět ouška (poslali nás na ORL)... a nic. Taky doktorka pak usoudila, že to byla nějaká viróza bez jiných příznaků, jen s tou horečkou...
Kamarádova holčička měla to samé ve stejném období a u té se pak přišlo na to, že má skutečně ten zánět ledvin a museli být několik dní v nemocnici... A chlapeček od kamarádky míval takovéhle horečky co dva měsíce, vždycky 2- 3 dny, a na nic nikdy nepřišli, čím by to mohlo být a to je dokonce nechali na pozorování v nemocnici... takže to asi může být fakt různé.

stazina
autor
18. kvě 2011

Ahoj holky..tak píšu opět🙂)
Opět horečky, žádné příznaky...šestá nemoc je ale jen jednou, né? Nebo se může jednat o jinou..např. pátou nemoc? nebo sedmou? deváto? Sem z toho blázen 😕

ffiinnkkaa
22. kvě 2011

@stazina No nevím co přesně nazývají šestou nemocí, ale je to prý virového původu, kde když ustoupí horečky tak se dítko osype..a pak už jsi prý vytvoří imunitu a znovu to nemůže dostat..tak jsem si to myslela a to až do doby než jsme to měli i podruhé..virů je prý prostě tisíce druhů a když se z jednoho vyléčí může chytnou druhý..my na tyhle věci máme prostě smůlu 🙂 ☹

xovicka
22. kvě 2011

Nám když takhle nastoupily vysoké horečky, byl z toho zánět močových cest. Ale my neměly vyrážku. Každopádně pokud horečky ani třetí den neustupují, je dobré zajít k doktorovi a nechat si alespoň vzít krev z prstíku pro jistotu.

ffiinnkkaa
22. kvě 2011

@xovicka a moč 🙂

xovicka
22. kvě 2011

Jo tu nám brali až v nemocnici. Ta hodnota z krve vyskočila strašně vysoko, takže na moč se nečekalo a jeli jsme od obvodního rovnou do dětské nemocnice.

ffiinnkkaa
22. kvě 2011

@xovicka Nám brali to i to a stejný výsledek jako u vás..bohužel..ale to už je dávno a naštěstí za námi 🙂

crca
22. kvě 2011

@ffiinnkkaa tak to jsme na tom stejně 😀 Když jsem tam byla s klukem podruhé tak prý šestá nemoc-jsem se začala smát a říkám jí tak u nás už je to snad devátá 😀 😀

ffiinnkkaa
22. kvě 2011

@crca Byla teda méně drastická než ta předtím, ale 39 tam byli..

aleskap
22. kvě 2011

Ahoj, nas Matej tohle same prodelal v sedmi mesicich, dva dny a dve noci horeckoval s 39 stupni, takze nastooupily cipky a zabaly, ty snad pomohly nejvic....ale potom, ejhle, vyrazka jak mraky na rukou a nohou...slabsi forma atopickeho ekzemu..po mesici mazani a natirani vsim moznym vyrazka zmizela...pred dvema tydny mel opet vysoke teploty a 14 dni prujem a ejhle, vyrazka je tu zas...

ffiinnkkaa
30. kvě 2011

@aleskap U nás bylo i zajímavé jak se osypal poprvé jen tam kde měl klouby, a to na všem včetně prstíků a u druhého jenom na hlavičce

petule777
31. kvě 2011

Ahoj, mám 14 denního chlapečka a už čvrtý den má teplotu od 38,1 - 38,6, ale jen vždy na chvíli, třeba před kojením jak se probudí a po nakojení se skoro hned zchladí, ale pak teplota vyskočí zase třeba za pár hodin i po podání Panadolu sirupu. Dnes jsem s ním byla u dr., všemožně ho prohlížela a nic na něm zvláštního nenašla, máme přijít zítra se vzorkem moči. Nemáte prosím s tímhle nějakou zkušenost, budu za všechny rady moc ráda, jsem z toho dost nervózní ☹ Jestli se teplota objeví ještě i dnes, tak určitě vyrážím na dětskou pohotovost, to radila i dr. Předem moc děkuji....

ffiinnkkaa
31. kvě 2011

@petule777 A krev z prstíku brala? Uvidí se zítra podle moči

petule777
31. kvě 2011

@ffiinnkkaa Ne nebrala, chtěla jen tu moč... Tak se uvidí.. díky..

ffiinnkkaa
2. čer 2011

@petule777 Tak jak jste dopadli?

petule777
11. čer 2011

@ffiinnkkaa No dopadli jsme tak, že jsme 2.6. skončili v nemocnici na základě špatných výsledků moči, takže v nemocnici znovu odběr moči i krve, výsledky šokující, vysoké hodnoty snad všeho, takže atb do žíly (přes hlavičku), a při ultr. přišli na zánět levé ledviny ☹ Způsobila to bakterie Ecoli. Takže teď dobíráme atb v sirupu a ještě pak máme udržovací léčbu dalším sirupem. A pak následně nefrologická poradna atd... Četla jsem diskusi Zánět moč. cest/ledvin u novorozenců, takže pak pisnu i tam. Děkuju za zájem......Pěkný den

ffiinnkkaa
12. čer 2011

@petule777 Takže přesně jak kdysi my, jen mu ty antibiotika dávali do žílky do ruky...chudáček do hlavičky..držím palečky a brzské uzdravení