Horečky bez dalších příznaků. Co by to mohlo být?

stazina
29. dub 2010

AHoj,
Potřebovala bych poradit a asi taky uklidnit. Mám dvojčata, jejim 10měs. V uterý k večeru jsem Romanovi naměřila 39,5...jen tak, bez ničeho, nemá ani kašel, ani rýmu, průjem , ani zvracení...nic...druhý Matěj začal horečkovat asi o šest hodin déle...dnes je čvtrek stále mají teplotu...U dr. jsem byla včera, prohlídnul je a dal jim paralen, že se prý uvidí, co se ztoho vyklube...já mám ale docela strach....nemáte s tím někdo zkušenost, že by vám děti tahle tři dny horečkovali? teplota věštinou klesne po čípku, nebo Nurofenu, ale asi tak do 3-4 hodin mají opět dost vysokou...přes 39..
S Romanem jsem ted byli na jednom menším zákroku v nemocnici, tak si říkám, jestli jsem si nepřivezli nějaký bacil z děstkýho...mám starch , co by to všechno mohlo být...rpsoím , oradtě.Díky moc, S.

petule777
13. čer 2011

@ffiinnkkaa Děkuju, taky v to doufám. Hlavně aby nebyla poškozená ta ledvina a už se to nevracelo!! Do hlavičky se to napichuje jen novorozencům, je to pro ně prý lepší a nebolí je to, když to tam mají. Malý ty atb dostal vždycky jednorázově stříkačkou do kanylky a bylo...

ffiinnkkaa
13. čer 2011

@petule777 My měli 5 týdnu a i tak to měl v ručičce..stále ☹

ffiinnkkaa
13. čer 2011

Jo a ti probiotika dávej hned k antibiotikům, je to svinstvo a malého potom hodně bolelo bříško

michaelacikrdlova
18. čer 2011

Ahojte, chtěla jsem se zeptat...naše malá (8.měsíců) má od čtvrtka horečky kolem 38,5 - někdy to slítne na 37,4 a pak zase přes 38....vždycky se jí po Panadolu udělá na chvíli líp...ale pak je horečka zase...už dva dny nechce papat, jen mléko ode mě .. a co ještě, tak kukuřičné křupky ... jinak nic...nemá ani kašel ani rýmu...průjem...nic...jen horečky ☹ ve čtvrtek jsme teda byli nastřelovat náušničky a dostala tak šílený záchvat křiku, tak Mudr.říkala, že to může být šokem....ale trvá to už tři dny ☹ a tady jsem se dočetla o té šesté nemoci...myslíte, že to může být ono??

maxi.smile
18. čer 2011

@stazina přikláním se k šesté nemoci...horečky bez příznaků a pak z ničeho nic odejdou a dítě se osype..nesvědí to...nám pomohlo na horečky střídat nurofen sirup s panadol čípkama...vždy po 4 hodinách na střídačku..říkala nám to doktorka...samotný čípek se může jen po 6ti hodinách a samotný sirup nám nezabíral..když jsme kombinovali jednou čípek, za 4 h. sirup a pak zase za 4 h čípek, tak to na horečku pomohlo...

maxi.smile
18. čer 2011

@michaelacikrdlova řekla bych, že je to to samé, co měla naše malá...třeba je to ta šestá nemoc! Jak jsem psala výše...že nechce papat nevadí,hlavně, ať pije...mlíčko, čaj, cokoliv...

michaelacikrdlova
18. čer 2011

@maxi.smile Díky 😉 Tak uvidíme co zítra...to by už tak nějak měly ty horečky odeznívat, že? (zítra 4.den) Aspoň podle toho trvání, co jsem tady pročítala, že to měly mimi ostatních....

maxi.smile
18. čer 2011

@michaelacikrdlova určitě..pak jako když utne..horečky pryč a vyskáčou takové flíčky a nakonec pupínečky po celém těle...ale nesvědí...po dobu, kdy jsou ty pupínky, je to infekční pro další děti (asi 3 dny) a pak už je to o.k. Budu držet palce, ať je to tohle a nic jiného...Jinak mi doktorka říkala, že šestou nemoc způsobují snad 3 viry a že po prodělání je doživotně prcek sice imunní, ale jen na ten jeden typ..tudíž to ještě může 2x chytit...ale nebudeme malovat čerta na zeď 😀

ffiinnkkaa
18. čer 2011

@maxi.smile My to dvakrát měli 🙂

@michaelacikrdlova Nikdy to u nás netrvalo déle než tři dny..ale vždy jsem šla k doktorce..když v moči a krvi nic nebylo bylo to vždycky virové a já měla trošká klik

maxi.smile
18. čer 2011

@ffiinnkkaa jojo, nám taky brala z prstíčku krev a donesly jsme ranní moč (to byla sranda jí zachytit) ...to je pravda..taky pak potvrdila virové onemocnění..pravda, pravda....

petra49
18. čer 2011

Ahoj holky, tak my jsme to měli minulý víkend, horečky a nic k tomu , trochu rýma a jsou to zuby, je nám 10m a lezou horní 1 😉

ffiinnkkaa
18. čer 2011

@maxi.smile Ono jistota je jistota 🙂

michaelacikrdlova
19. čer 2011

Holkyyy, tak teplota klesla k 37 , ale od pulnoci jsem mela malou u sebe v posteli a jak jsem ji hladila po hlavicce, aby usla, tak jsem ji nahmatala vzadu na siji takovou boulicku, jako kdyz je zdurela uzlinka ?? Neni to za ouskem, ale zhruba uprostred sije....ja asi v po snad radsi pujdu k Mudr 😝 Jsem z toho jelen 🙂

ffiinnkkaa
19. čer 2011

@michaelacikrdlova Raději bych k doktorce šla

michaelacikrdlova
22. čer 2011

@maxi.smile
@ffiinnkkaa .... tak novinky 🙂 v nedeli horecky prestaly a v po nam zacala Nelinka kropenatet 😀 ... volala jsem radsi Mudr. - popsala co a jak, tak uz v karte mame zapsano "sesta nemoc" 🙂 ... tak ted nas cekaji zase ty zuby asi no 😀

johnatanka
22. čer 2011

taky jsme ji měli min týden, já si to myslela, že to bude ono, ale když ji to vylítlo přes 40, tak jsme jeli na pohotovost, z krve nic, druhý den z moče nic, večer horečky ustaly a ráno se osypala...prý se to může i opakovat, Mudra mi říkala, že se to stalo....že si i ona myslela, že to může mít dítě jen jednou, ale nemusí....

ffiinnkkaa
22. čer 2011

@johnatanka jeden vir ano ale je jich tisíce..

minnie77
9. bře 2012

@maxi.smile Ahoj, my jsme si taky prosli se synem febrilnimi krecmi, byli jsme na 3 dni v nemocnici a pak se osypal. A jak pises to stridani leku, tak u nas to bylo i po 3 hodinach, stridali jsme take Nurofen a Panadol. Nejlepe nam zabraly cipky Nurofen, take nejdrive - do 15 min.! A na dlouhou dobu, az 8 hodin.

zuzanaa2
10. bře 2012

nastesti jsem tohle u deti nezazila. Taky davam u horecky Nurofen a zabral bez problemu. Doufam, ze se s necim podobnym nesetkam.

zelvy
12. bře 2012

Ahoj, pokud se vám nedaří srazit teplotu, šla bych znovu k lékaři, nebo bych mu alespon zavolala a popsala jak léky dávám a kolik je teplota, zda je to normální a klesne postupně, nebo se máme přijet ukázat.

kacaba28
26. čer 2012

ahoj holky jsem tu nová potřebavala bych radu, moje dcera má 7 let a z ničehonic vysoké teploty, jednou zvracela, bolest hlavy, byla na víkend u bývalého manžela a vrátila se v takovým to stavu, hlava jí pobolívá pořád ale to může být asi i z té teploty, říkal že nic jinýho jí nebylo jen celou sobotu a neděli byly na zahradě v bazéně...může to hbýt úžeh???