Horečky. Jet na pohotovost?

roxanalit
12. bře 2022

Ahoj maminky, potřebovala bych poradit. Dcera má 14,5 měsíců a od včera má teploty, nejdříve začaly pozvolna 37,5C pak skoro 38,5C a tak se ji to drželo furt a před chvíli měla 39C . Stridam ji cipky a nurofen, ale nezabírá ji to když ji teplota stoupá. Pomuze ji to jen na chvilku a pak zase horečka. Nějaké rady popřípadě je nutné jet na pohotovost? Ani moc nejí,nepije, jen trochu mléka vypije. Leží, tuli se a odpočívá. Myslela jswm, ze by ji mohla růst druhá stolicka? Ale vzhledem k tomu ze už jednu má a teploty měla max do 38C, nevím jestli to je od zubu. Moc děkuji za rady 🙂

nazka
12. bře 2022

@roxanalit jaké čípky dáváš? Pomáhá zábal octove ponožky. Dáš lžičku octa (nejlépe vinného, jablecneho), vodu k tomu. Namocis ponožky a dáš na chvíli na ruce i nohy. Pak pokožku omyj.
Na pohotovosti ti řeknou, že pokud to není nějaký 3.den,je to ok. 🤷‍♀️
Hlavně musí hodně pít, dej ji klidně šťávu, prostě cokoliv, aby to vypila.
Moje mladší teď měla tyhle hrozný horečky 4 dny, byl to boj 🤦‍♀️

roxanalit
autor
12. bře 2022

@nazka klasicke cipky - paralen , ona mi sirup - ibuprofen vypije jen v mleku a to pije jen trosku, tak radši dávám čípek, ten vím ze ji dam cely a nevyprdne mi ho 😀😏 zkusím zabal a snad to bude lepší 😒

leymea
12. bře 2022

Po jake dobe ji to zase stoupa? Nic jineho ji neni? Kdyby se Ti neco nezdalo a stav se zhorsil tak bych nad pohotovosti premyslela, jinak v pondeli k doktoru. Necha se od Tebe podivat do krku? Vim, ze pri horecce neni chut k jidlu, ale napadlo me jestli nema anginu.

roxanalit
autor
12. bře 2022

@leymea dostane čípek, ten zabere a tak za 2-3 hodiny zase horečka. Angina mě taky napadla, ale ta mě do pusy vůbec nepustí, už jsem to zkoušela, ale je to úplně beznadějné.

nazka
12. bře 2022

@roxanalit my to taky teď tak měli. Nikdy se nedostala po 37,5,byla úplně vyřízená a střídala jsem nurofen a panadol. Třeba to řádí

cuuza
12. bře 2022

@roxanalit Důležité je, že na čípek reaguje, to že zase časem teplota vystoupá je normální. Chutnají jí třeba jogurty, kapsičky???

leymea
12. bře 2022

@roxanalit chapu, syn by se taky nenechal, mozna ani ted ve dvou letech. Kdyz stridas nurofen s paralenem (panadolem) tak v nejhorsim pripade muzes i po 3 hodinach. Pokud chces srazet i jinak (napr.ty octove ponozky) tak ale jen tehdy, pokud ma teple koncetiny. Pokud je ma studene tak musis pockat.

prejeta_zaba
12. bře 2022

Horečka je nad 38°, taky záleží kde jí teplotu měříš, v konečníku nebo v ústech se půl stupně odečítá. Čili horečku má až teď, těch 39. Nepřeháněj to s tím snižováním. Snižovat teplotu 37 je úplně zbytečné. Střídat můžeš paracetamol (Panadol) a ibuprofen (nurofen) nejdřív po 4 hodinách. Ideálně samozřejmě po těch 6-8. Když jí toho sirupu dáš o ml víc, taky se nic nestane, ty hodnoty jsou podhodnocené. Mezitím dávej vlažné (ne ledové) obklady na čelo, případně můžeš i okoupat v mírně teplé vodě. Větrat, dítě nenavlékat. Na pohotovosti ti nic jiného než větší dávku nurofenu většinou neporadí. Takže bych jela až kdyby to opravdu lezlo nad 40° a nepodařilo se snížit. Ty léky na teplotu nedávej dýl než tři dny, pak už je to na lékaři, co ti řekne dál.

prejeta_zaba
12. bře 2022

U angíny by podle mě fakt brečela při každém polknutí. Spíš bych tipla ty zuby nebo nějakou začínající virózu. Nic jiného ji není? Pití by nevzala ani třeba slazené? Je sice blbé ji na to zvykat, ale zas lepší, než skončit na kapačkách kvůli dehydrataci. 🤔 Nebo polévku, ředěnou přesnídávku, džus...

roxanalit
autor
12. bře 2022

@prejeta_zaba pravě že měřím v konecniku a má 39,5 teď 39,8 po odectu 39C a teď 39,3C. Právě proto se ptám abych ji to srazila a nestoupalo ji to tak

roxanalit
autor
12. bře 2022

@cuuza vůbec nic mi nejí, ani jogur, ani věci co má rada, ani jablko co miluje, vůbec nic. Jen mléko a sem tam par kapek čaje.

cuuza
12. bře 2022

@roxanalit Mléko stačí. U nas ještě frčel rozmixovamý banán dat do formiček na nanuky

leymea
12. bře 2022

@prejeta_zaba moje deti kdyz meli anginu tak to na nich nebylo poznat, i normalne jedli.

montelvina
13. bře 2022

@nazka a to se muže?prijde mi dost stara metoda …veškeré teplo se nažene k srdci ..lepší je vlažná sprcha i když se to zda brutální

montelvina
13. bře 2022

@roxanalit nejhorší teploty bývají první a druhy den hlavně druhy den protože horečka páli všechny bacily v těle ..já nikdy neměla na to moc dávat syna do sprchy takte jsem to řešila tím ze jsem nechala odkryteho ..někdy i svlékla Chladil se tak ..když už měl zimníci z teploty tak sem ho prikryla nahého …někdo říká ze se tělo musí vypotit ale naopak když horečku přikryješ tělo se vaří ….pokud máš obavy jeď k lékaři …každé dítě je jíne….synovi šly nejhůř sražet teploty když měl šestou nemoc a tu poznáš stejně až spadnou teploty a ukáže se vyrážka …syn kdyz byl miminko tak míval i horečky bez nějakých příznaků 3 dny

roxanalit
autor
13. bře 2022

Tak přes den stále kolem 38C teplota a navečer kolem 39C, dneska ani mléka moc nevypila, od rána jen 180ml ani nic jiného nejedlá, nepila. Tak s malou zajdu zítra k doktroce, dnes je to 3 den co má teploty.

nazka
13. bře 2022

@montelvina tak nenecháš to působit čtvrt hodiny, je to na pár minut. On i ten ocet by mohl dráždit kůži.

nazka
13. bře 2022

@roxanalit spíš než horečky bych viděla problém to, že nepije. Sleduj procurane plínky. To jinak hned na pohotovost.

lenuli89
13. bře 2022

Ahoj, mám 16ti měsíčního syna a před týdnem.mel horečky, kdy mu to jednou i za odpoledne vyletělo na 41,1°C, jinak se to drželi kolem 39,5°C. V noci se pořád budil, byl unavený, a taky nechtěl moc jíst, naštěstí pil čaj a pomohl suchý rohlík, který žužlal. Nakonec se z toho vyklubaly 2 stoličky, které se rozhodly, že se prořežou naráz... dávala jsem paralen čípky, a když horečka pomalu ustupovala tak Paralen suspenzi a na noc čípek.
Snad bude vše OK!!

lilian2111
13. bře 2022

U nás se takhle projevil zánět ledvin. Horečky, nejezení…. Možná bych tu pohotovost prubla. 🙁

roxanalit
autor
13. bře 2022

@montelvina sestou nemoc jsme už měli, tohle je jine. Zítra půjdu k doktorce a uvidíme, třeba mi dá něco lepšího na teplotu ať se ji uleví 🙂

marge_s
13. bře 2022

@roxanalit poslys, jestli vypila 180ml a navic mleka, tak bych se bala te dehydratace. To mleko do toho nemuzes tak uplne pocitat. Pochybuju, ze ma tech sest pocuranych plen za den, s tim bych necekala a frcela.

ajja87
13. bře 2022

U nás se takhle projevuje zánět močových cest

lilian2111
13. bře 2022

@roxanalit Nic lepšího ti na teplotu nedá, pokud ti nejí a nepije nechápu proč píšeš na koníka a už jste nejeli na pohotovost 🙈

roxanalit
autor
13. bře 2022

Jeli jsme na pohotovost a nechali si nás tady na kapacky, malá začala být lehce dehydratovana a teploty má stále. Aspoň se mi ulevilo, doktor říkal ze jsme přijeli tak akorát včas hned na začátku.

marge_s
13. bře 2022

@roxanalit 👍👍👍

leymea
13. bře 2022

@roxanalit to je dobre, ze jste jeli 🍀🍀 preji at je brzy lip.

lilian2111
13. bře 2022

@roxanalit super 🙏🏻🍀🍀🍀

roxanalit
autor
17. bře 2022

Posilame pozdrav z nemocnice, ještě tu par dni budeme… Po všech vysetřrenich máme zřejmě syndrom (ruce-nohy-ústa). Malá začíná už trosku víc pít mléko alespoň, teploty jsou maximálně 38,5 takže máme kapacky na zavodneni i na bolest a horečku. Má taky trosku “slabší” imunitu, takže nemoci zvládá hůře a je náchylnější. Hlavně ze je malá v pořádku a už vypadá i lépe a směje se ❤️🍀