Hraniční výsledky při odběrech krve v 16. týdnu těhu

martisek11
27. črc 2016

holky, měly jste taky některý hraniční výsledky při odběru krve v 16 týdnu těhu? dnes mi volala z nemocncice sestřička, že by chtěl se mnou doktor hovořit...měly jste některá něco podobného?

andreaandrejka
27. črc 2016

@martisek11 Tak to je tripple test, ne? Byla bych v klidu. Bývají dost často falešně pozitivní. Uvidíš u doktora.

martisek11
autor
27. črc 2016

jj, ve 12 týdnu jsem měla všecjny výsledky ok, tak by mě ani nenapadlo něco takového..snad to bude falešné..jdu až v pátek, tak uvidím

carllin
28. črc 2016

Neboj, tohle zatím nic neznamená. V triplech mi vyšla jedna hodnota opravdu vysoká, z toho usoudili riziko na downa 1:90. Od začátku jsem byla přesvědčená, že miminko je zdravé. Podstoupila jsem odběr plodové vody a potvrdili, že čekáme zdravou holčičku. Opravdu velmi často tyto testy vychází falešně pozitivní.

astyna
28. črc 2016

ahoj, tak jsem vytáhla mé výsledky z 16+2TT a bylo to:
AFB 1,08 MoM
hCG 2,77 MoM
uE3 0,78 Mom

riziko DS: 1:1000, kvůli věku (27) 1:150

Na genetice mi jen udělali rozbor rodinné anamnézy a pokud to jsou tripple testy, jako v mém případě, tak buď klidná, ty vychází většinou falešně pozitivní.

PS: syn se narodil zdravý den před termínem, váha 3,3kg a 50 cm 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru