Hrdelní zvuky 7mi měsíčního mimča. Příznak epilepsie?

syrael
21. pro 2007

Holky, poradte prosim...Kubik nekolik dni vydava obcas takovy strasidelni hrdelni zvuk - asi jako kdyz si chce bezdomovec odchrchlnout...Obcas se u toho prohyba do oblouka. Vse trva chvili, pak je absolutne v poho, zadna teplota, neklid. Volala jsem dneska doktorce, jestli nemame prijit, ze to bude nejspis zahleneny krcek, naka viroza...Jenze!!!Doktorka pravila, ze nemame jezdit, ale okamzite se objednat na neurologii, ze se ji to jevi jako priznak epilepsie. Desne me vynervovala, hned jsem volala nasi neurolozce a ta pravila, ze co po svatcich natocime eeg. V praci ucim tezce postizeny decka - i epileptiky, ty maji ale tezsi formu, takze lehci projevy nejsem schopna posoudit...Proto bych rada vedela, jestli vase ditka NEDELALA PODOBNE ZVUKY V DETSTVI?Vim ze decka si kolikrat jenom hrajou, experimentujou s hlasem, nebo maji proste zahleneny krcek...Cely se mi to nejak nezda....PORADITE???Diky

syrael
autor
21. pro 2007

Jak to tak ctu, jsem z tech nervu pekne ichtyl - omlouvam se za chyby ...

protea
21. pro 2007

Ahojky,
těžko říct myslím že to musí posoudit odborník ale každopádně se nenervuj dřív než bude cokoli potvrzené na 100% 😉
Taky jsem se bála, že má malá kašel protože jakoby pokašlávala ale mamča říkala že jsem prdlá že Áňa prostě jen objevila nový zvuk.
Až budu mít desáté dítě,
tak už budu v klidu při každém kýchnutí 😀

draga
21. pro 2007

syrael tak to teda nevím ale náš Dalíček občas vydává zvuky že si připadám jako v zoo...hrdelní i vřískavý...a do oblouku se prohýbá taky hlavně, když ho chci nosit, nebo třeba v postýlce když ho ukládám a on nechce...nikdy mě nenapadlo volat doktorce nebo přemýšlet že to není normální ☹

lendy1
21. pro 2007

syrael, sice ti moc neporadím, ale zkus mrknout na tuto stránku do dotazů 😉

http://www.epilepsie.cz/verejna/poradna.php?rub...

sama jsem se též zajímala o epileptické záchvaty a vše kolem, jelikož Davča měl po narození křeče, ale EEG měl v normě i na následné kontrole ve 3.měsících a teď nám už EEG nedělali vůbec.
To prohýbání může být třeba hypertonie nebo opistotonus anebo taky NIC a je to v pohodě-Davča se mi též prohýbá a s tím zvukem, koukám, že máš skoro stejně starého klučíka-Davča teď hodně objevuje svůj hlas-každý den pozoruji, že vydává nové a nové zvuky a někdy se až sama leknu, jak třeba víská nebo tak...
Podle mě mudr. akorát plaší, jelikož takhle na dálku to je těžké posoudit a na neurologii ti taky nic neřeknou, dokud neudělají to EEG.

a kdy se ti prohýbá do oblouku? Při krmení, nebo když je na zádech, když ho nosíš...

syrael
autor
21. pro 2007

Ahoj Lendy1, prohybame se vetsinou pri hrani na dece...Ja mam takovy neodkladny pocit, ze se vyvolal uplne zbytecny humbuk a ze absolvujeme jedno z dalsich zbytecnych vysetreni...Nase obvodacka je povestna svym prehanenim a nastinovanim tech nejcernejsich scenaru...Protoze jsem psychoped, uz na skole jsem hodne o tehle nemoci cetla a hlavne s detmi s touhle zatezi delam, takze mam celkem obraz o tom, co to obnasi. O to vic se samozrejme bojim, takze jakkoliv se mi to zda zbytecny, pochopitelne Kubika necham prosetrit od hlavy az k pate🙂 Kazdopadne drzte palecky...

luckaa
21. pro 2007

Syrael,držím palce,my jsme si s Nikolkou kvůli podezření na epilepsii taky prožli několik vyšetření,naštěstí se nic vážného neprokázalo,takže vím jak Ti je a držím palce.

lendy1
21. pro 2007

syrael, tak to si myslím, že je v pohodě, že malý bude v pořádku. Náš Davča, když ho dám na záda na deku a nechám ho být, tak se mi někdy též prohýbá a kouká bůh ví kam, že si říkám, že se nezlomí a absolutně nechápu na co kde civí (mě příjde, že tam, kam kouká není pro něj nic zajímavý, ale asi něco jo 😀 ) a začne se třeba z ničeho nic hrozně smát nebo vydávat nějaké zvuky. Myslím, že to opravdu nic nebude 😉 Lítáme pořád někde po dr., tak si myslím, že kdybych něco nezaregistrovala já, tak alespoň jeden dr. určitě 😀
Teda ale takovou mudr. mít musí být někdy o nervy, ne? My máme pohodu, na to, že jsem byla už často zoufalá z D., jelikož toho máme hodně za sebou 😢 , tak ona mi vždy dodala optimismus a víru, že bude vše dobré 😉

iza
21. pro 2007

syrael hlavně klid..hm to je teda dobrá mudra..určuje diagnozu přes telefon 🙄 🙄 ...to prohýbání do luku by mohlo býte neurolog...tedy pokud to dělá hodně často(ne když je třeba rozčilenej,rozjuchanej atd)...no a hlavně se to zlepšuje Vojtovkou(taky pomáhá mimi vzít hned do klubíčka) a ne EEG. Já sama jsem měla jako mimi diagnozu lehčí forma epilepsie, do 6ti let jsem chodila na EEG a brala nějaký pilule a pak vše bylo ok a jsem naprosto zdravá(jen jsem disgrafik a lehký dislektik,ale nijak mi to nebránilo studovat VŠ )..tak i kdyby přece jen něco bylo, není třeba se hned děsit...
Jo a náš Jáchymek teda taky vydává dooost brutální zvuky....chroptění, huhlání,skuhrání, pískání, houkání...atd atd 😎

syrael
autor
22. pro 2007

Holky, moc dekuju za podporu, desne jste mi zvedly naladu🙂
Dneska se podobny zvuky vubec nekonaly a to prohybani se nam stava opravdu sporadicky, takze opravdu verim, ze je to jenom prehnana akcnost nasi milene pani doktorky...Doufam...

agny
22. pro 2007

Ahoj Syrael,můj chlapeček se taky prohýbá do luku, dělá to vždy jen na přebalovačce při přebalování a má u toho zavřenou pusinku a vydá u toho takovej zvuk chrčivej, prostě jako by do toho chtěl dát všechnu sílu a tak tak zatlačí a z toho ten divnej zvuk.Taky jsem si už říkala co to je, proč to dělá a jestli to dělají i ostatní děti, jako prohíbání do luku asi jo, ale proč u toho vždy tak zatne, že je úplně rudej v obličeji.Mamka a manžel na tom nic divného nevidí a s doktorem jsem to nekonzultovala... takže to nechávám být, snad z toho vyroste. Vždycky mu říkám, jakej je pašák silnej ale že mi to nemusí ukazovat tak často, ono se to přebalení pak vždycky dost protáhne 🙂 Přeju vám ať všechno dopadne dobře.

ronie
22. pro 2007

ahojy syrael-myslím že netřeba nadávat na tvou mudru-zachovala se správně-ona nemá odbornost na to, aby diagnostikovala epi, ale správně rozpoznala některé příznaky a nasměrovala tě na neurologa. Myslím, že to bude v pohodě, ale eeg je nutné natočit-rozhodně to není zbytečné vyšetření. A podchycená epi včas je dobře léčitelná. Pokud jde o pryhýbání-to ti také neuroložka zkontroluje. Jdeš k mojí mamině? Držim palce ať je vše ok. Ale myslím, že taková obvoďačka je leckdy lepší než když na to kašlou.. 😉

vita1
22. pro 2007

ahojte, aj nas maly sa obcas vypne ako luk a pritom chrci... ale my mame opacny problem - vravela som o tom nasej pediatricke i neurologicke, a obidve sa tvarili, ze to je v poriadku. vraj som len prehnane uzkostliva.
syn sa narodil predcasne, je mierne hypotonicky, ale vo vyvoji takmer nezaostava. ale je precitlively a prehnane drazdivy. casto byva nervozny, sprava sa hyperaktivne a vie ho rozrusit aj najmensi podnet - hned sa cely strhne a vystrasene zhikne. boji sa cudzich ludi a v novom prostredi je vzdy uplne vykolajeny - len sa na vsetko vyjavene pozera... v poslednom case sa zacal spravat zvlastne aj pri zaspavani - parkrat sa skrci do klbka a bradu vystrci dopredu, urobi taku grimasu akoby intenzivne tlacil a pritom nervozne mrnci. niekedy sa rozplace a chcilu trva, kym zaspi. opisovala som to neurologicke a opat sa tvarila, ze to nic nie je...
inak maly tiez vydava mnozstvo zvukov, akoby mal svoju zvlastnu rec, ale len mimoriadne povie nejaku normalne artikulovanu slabiku.
uz som z toho zufala ☹ mozno je naozaj problem vo mne...

lendy1
22. pro 2007

vita1, tak osobně moc dobře znám, co popisuješ. Též jsme měli hypotonii (ale celkovou), okrajovou hypertonii, predillekci hlavičky, zvýšenou dráždivost, malého každý nenadalý zvuk rozplakal, bál se cizích lidí i prostředí, všeho se lekal. Cvičíme Vojtovku a z těch všech potíží nám teď už podle poslední kontroly na neurologii zůstala jen mírná predilekce a lehká hypotonie zad. Davča je též předčasně narozen, vývojově odpovídá korig. věku, ale dělá vše co má dělat a prý hlavně správně. Ta dráždivost zmizela-je teď daleko klidnější, neleká se...myslím, že se to vše srovnalo hlavně tím cvičením a nebylo to hned, strašně dlouho nedělal nic a pak najdenou skok a umí spoustu věcí a naše potíže mizí. Musíme pořád cvičit, ale teď už věřím tomu, že vše bude O.k.

vita1
22. pro 2007

dakujem, lendy, velmi si ma ukludnila. aj my od buduceho tyzdna ideme na vojtovku, tak som zvedava, ci nam to pomoze. dufam, ze vsetko bude o.k. a vam tiez drzim palceky 😉

vita1
22. pro 2007

a este, lendy, ak sa mozem opytat, ako Davidek znasa Vojtovku? neplace prilis?

syrael
autor
22. pro 2007

Diky moc, zensky! ahoj Ronie, jdu samozrejme k tvoji mamce, ktera je bezvadna. Jeste ze ji mame, vzdycky me bezvadne uklidni🙂 Problem ale je v tom, ze moje obvodacka podobny diagnozy sazi od boku po telefonu, aniz by se na Kubu podivala a to je minimalne neprofesionalni...Navic tvrdi, ze je podivne, ze by byl Jakub v normalu -kdyz ji se jevi silne mimo...Ver mi, ze s epilepsii mam vic zkusenosti, nez by mi bylo milo, jsem psychoped. Cokoliv mi ted pripomina praci, slusne me rozhodi. To vis, 12ti leta holcicka s prumerne peti grand mall za dopoledne je docela nahul...

ronie
23. pro 2007

syrael já sem bývalá epileptička(grand mall-naštěstí jen dvakrát v životě) 😉 tak vim jak je to blbá nemoc 😝 Takže též mám zkušenosti. Ona kdyby se na malýho jukla, tak stejně prd pozná, když neuvidí ty stavy zrovna v tý chvíli-to se pozná jediněš na eeg 😉 Držim palce ať jste ok 🙂 A přeji krásné svátky!

syrael
autor
23. pro 2007

ronie, moc dekuju a uzasny svatky i vam!

syrael
autor
3. led 2008

EEG mame absolutne v norme, tak jak jsme cekali, proste si Kubik hraje a experimentuje s hlasem...