Hrtanový kašel 7měsíčního syna, máte zkušenost?

sajmunek
26. říj 2012

Zdravím.Mám 7měsíčního syna a má už nejmín dva měsíce hrtanový kašel.Doktorka myslela,že je to z peří,i když doma žádné nemáme!!!Já nevím,co s tím,kašle jak ráno,tak večer a přes den taky.Nemáte někdo zkušenost a radu,jak se toho zbavit?Na alergologii až prý po roce tak mě už nic nenapadá.Děkuji za rady..

sajmunek
autor
31. říj 2012

Zkusím sní rozumně promluvit..Pokud nepřistoupí na některé vyšetření,opravdu změním doktorku.Říkala jsem to kamarádce už kdy.Zase kašle jak blázen.Odpo to bylo dobrý a ted ho to trápí.Jsem s toho už vyřízená a co tak on?Musí bejt chudáček taky s toho hotovej ☹

verbalinka
31. říj 2012

@sajmunek souhlas s @evcafrank - atb jsou uplne zbytecny, kdyz nema vysoky crp. Vyzadej si vysetreni a bude to dobry 😉

sajmunek
autor
31. říj 2012

@verbalinka já se stoho zbláznim.na orl se musí taky objednávat?

sajmunek
autor
1. lis 2012

@verbalinka Tak jsem volala na orl,řekli že dokud bere atb je zbytečné tam chodit.Říkala,že ten Sumetrolim brát může i když crp byl negativní..Tak já nevim,zase mi celou noc nespal.Nikde mi s tím nepomůžou,co mám jěště zkusit?

verbalinka
1. lis 2012

@sajmunek orl kouka na mandli a v pripade probihajici infekce to muze byt zavadejici. Jak jsem rikala, pockej do pristiho tydne a jestli to neprestane, tak si dupni na pediatru. Pripadne ji zmen. Syn kaslal nekolik mesicu. Dcera od evcafrank taky dlouho, nez se na neco prislo ☹

sajmunek
autor
1. lis 2012

@verbalinka Jj,zkusíme to nějak přetrpět.Přijde mi,že po těch atb je to snad jěště horší.Bojim se,že se mu něco stane..Myslím na to nejhorší,protože už ho má taky dlouho

sajmunek
autor
1. lis 2012

Na orl to samé,dokud bereme atb žádné vyšetření..Jinak,dokorka nám změnila prášky a zkusíme ten nutrilon ha.Dala nám nasivin a dethiaden

verbalinka
2. lis 2012

Ahoj, nasivin akorát zprůchodní nos, ale rýmu a kašel nevyléčí a dithiaden se dává jako poslední záchrana, když se dítě nevyspí. Ale dává se jen první dny nemoci, kdy dítě celou noc kašle a nemůže spát. My ho dáváme jen u laryngitidy a to první max. 3 dny. Je to šíleně silný lék a určitě ne dlouhodobý. A Nutrilon HA, v případě aBKM, nemá smysl. Tam je potřeba alergy care, případně Neocate. Ale zkus to, co doporučuje tvoje dr a uvidíš, jestli se to nezlepší 😉
Našla jsem tento dotaz na porodnice.cz
http://www.porodnice.cz/poradny/23/70814
Tento doktor super odpovídá, je to opravdový odborník. Projdi si jeho poradnu a hodně to pomůže. Já si jí průběžně čtu a často tam najdu odpověď 🙂

verbalinka
2. lis 2012
sajmunek
autor
2. lis 2012

@verbalinka Děkuji moc 🙂Ty prášky má me jen na tři dny,jak píšete..Malej po nich pořád spí,ale řekla bych,že je mnohem lepší.Už druhá noc docela v pohodě.Občas se vzbudí,ale jinak to jde.Děkuji za odkaz,hned se na něj mrknu.

sajmunek
autor
2. lis 2012

@verbalinka Jěště mi prosím poradte,jak mu mám napsat?Paní sice píše skoro to samé,ale na pár věcí se to vyjímá.Děkuji-nemůžu to tam najít.Jste hodná..

verbalinka
2. lis 2012

@sajmunek dithiaden je oblbovak, takze to muze vypadat jako lepsi a po vysazeni se kasel muze vratit. Ale treba se vyspi, bude mu lip a skonci to 🙂 Musis se zaregistrovat, pak najdes zadat dotaz (ted nejsem u pc, tak jen vzpominam, jak to tam vypada). Ja si kvuli rychle odpovedi koupila "dotaz" a mela jsem odpoved do 2 dnu.

sajmunek
autor
3. lis 2012

@verbalinka Děkuji.Máte pravdu,je to takový oblbovák.Pořád spí,skoro vůbec nekašle,ale je pravda,že jsem ho dala včera jen večer a do ted nezakašlal 🙂Třeba mu to pomáhá.Jěště doberem ten Sumetrolim a uvidíme..Každopádně,v úterý jdem na kontrolu,řeknu jí at nás někam pošle,i když bude dobrej.Chci už konečně vědět,co mu je,nebo bylo.Je to hrozný...

verbalinka
7. lis 2012

@sajmunek ahoj, jak je? Jak dopadla kontrola u dr?

picasso
7. lis 2012

Ahoj. Nevím, zda vám to pomůže, ale hrtanový kašel bývá u laryngitidy. Ta může být dost nebezpečná, protože se dítě může udusit. Můj bráška na ni trpíval dost často a býval pokaždé hospitalizován na JIP. Nakonec mu pomohlo očkování proti Haemofilu influenzae B. Občas ji sice dostal znovu, ale už v lehčí formě např. podobné jako angína nebo chřipka. Takže pokud nejde o alergii, možná by to stálo vyzkoušet.

verbalinka
7. lis 2012

@picasso ahoj, laryngitidu známe dobře - syn ji měl už 2x. Je to hnusná nemoc a může být, při neznalosti, nebezpečná ☹ Ale dítě zakladatelky kašle už měsíc, což laryngitida být nemůže (ale mohlo to laryn. začít). U nás nakonec se nakonec několikaměsíční kašel vysvětlil alergií.

picasso
7. lis 2012

@verbalinka vím, jsem zdravotní sestra. Jenom jsem nevěděla, zda víte o očkování, protože o tomto očkování jsem se dozvěděla od našeho pediatra, co nás učil na zdravce, když jsem si s ním povídala o bráškovi 🙂

verbalinka
7. lis 2012

@picasso díky za info 😉 Ale upřímně - radši ještě párkrát laryn, než další očkování. A hemofilus je podle mě už v hexe, ne?

sajmunek
autor
7. lis 2012

@verbalinka Ahoj,jak jsme dopadli?V prosinci jdeme na alergo,už jsme objednaný,jinak nám nic konkrétního neřekla.Malej už přestal kašlat.Vypadá to,že ten Sumetrolim pomáhá.Jěště dva dny a máme ho dobranej.Noc je klidná,bez problémů.Začalo mu téct teda z nosu,ale na to berem nasivin,odsávám.Jinak to jde,už se směje,horečky už nejsou a j plnej elánu.Takže tuk,tuk,tuk malej se s toho asi dostal :o)

sajmunek
autor
7. lis 2012

@verbalinka Tak hexu máme naočkovanou..

verbalinka
7. lis 2012

@sajmunek to je super 🙂 Takže to byla asi jen dlouhodobější nemoc. Pak dej vědět, co alergo, ale možná je i zbytečný. Přeju, ať se kašel už nevrátí 😉

sajmunek
autor
7. lis 2012

@verbalinka Děkuji 🙂To asi nutné není,ale raději tam zajdem a uvidíme.Třeba se něco najde :(Já taky doufám,že už se kašel nevrátí.Určitě se ozvu.Zatím s mějte a moc děkuji,že jste si na mě udělala čas a pomohla mi 🙂Bez Vašich rad bych nevěděla spoustu věcí.DĚKUJU 🙂

picasso
8. lis 2012

@verbalinka nemáš zač. To, jestli je v hexe prozatím nevím, je to přece jen už delší dobu. Jenom vím, že spousta lidí neví, že proti laryngitidě očkování je. Také nejsem zastáncem zbytečného očkování. Ale pokud by moje dítě trpělo často na tuhle nemoc, tak radši očkování než strach, že se mi udusí 🙂 tohle byla jen informace, kdyby někdo nevěděl, nic víc 🙂

sajmunek
autor
17. pro 2012

@verbalinka Zdravím,tak jsem dneska byli pro výsledky na alergo a malej na nic alergický není.Jen mu našli v krku Haemophilius,tak hned jdeme k dětský pro nějaké atb.Snad se toho zbavíme.Co jsem o tom četla na netu,tak lidé psaly,že jim kašel po atb přestane tak na 14dní a mají ho znova.Stejně jako u nás,taky po tom Sumetrolinu přestal na týden kašlat a pořád ho má.Snad nám už něco pomůže :(

verbalinka
26. led 2013

@sajmunek ahoj, promiň, úplně jsem zapomněla odpovědět 😅 Jak je u vás? Je to lepší? Tyhle breberky mají všichni, ale jen někomu dělají potíže. Někdy pomůže přeléčit všechny v blízkosti. Když nepomůže, zkuste dobré ORL.

sajmunek
autor
27. led 2013

@verbalinka Ahoj,děkuji za optání.Málý je na tom lépe,ale ten kašel tam občas je.Momentálně to nějak necháváme,protože je tady spousta sněhu a orl máme až 20km od našeho bydliště.Ale jsem s alergo domluvená,že pokud bude kašlat stále,máme se objednat a domluví vyšetření na orl.Jinak mi příjde docela divné tohle,on se snaží křičet,ale zní to jako chraptění,je to normální?Že se snaží jen vydávat zvuky?Určitě to budu řešit s mudrou,ale třeba je zkušenost.Děkuji 🙂

verbalinka
11. únor 2013

@sajmunek to jsem ráda, že je mu líp. No, s chraptěním zkušenost nemám - nemá jen unavené a vykřičené hlasivky? U nás se kašel opakuje, jako minulý rok, takže teď budu zkoušet celostní medicínu - našla jsem si dobrou dr, která tohle dělá a chci zkusit jiný názor a pohled.

sajmunek
autor
12. únor 2013

@verbalinka Taky přemýšlím,že změním doktorku.Zvažuji to už dlouho,ale nějak jsem se k tomu nedostala.Je pro mně dobré,že jí mám v místě bydliště,mám na ní i číslo na mobil,takže může kdykoliv přijet,ale na druhou stranu si myslím,že nic neví.Nevím,nejsem doktor,ale občas ty její názory 🙄 Vykřičené hlasivky asi ne,on jinak křičí,povídá a vše dělá normálně,ale tohle zní jako vrčení jako pejsek 🙂 Lidi mi říkaj,že je to normální,ale mně příkde jakoby měl něco v krku.No uvidíme co nám řeknou na tom ORL..

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @sajmunek @verbalinka @picasso

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem vašich ratolestí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co pomůže a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉