Hrtanový kašel 7měsíčního syna, máte zkušenost?

sajmunek
26. říj 2012

Zdravím.Mám 7měsíčního syna a má už nejmín dva měsíce hrtanový kašel.Doktorka myslela,že je to z peří,i když doma žádné nemáme!!!Já nevím,co s tím,kašle jak ráno,tak večer a přes den taky.Nemáte někdo zkušenost a radu,jak se toho zbavit?Na alergologii až prý po roce tak mě už nic nenapadá.Děkuji za rady..

mamkamarketa
26. říj 2012

@sajmunek pokud je podezreni na alergii, davala si fenistil?

verbalinka
26. říj 2012

@sajmunek v pripade takhle maleho ditete muze byt pouze alergie potravinova - @luthien.k by mohla poradit 😉 A co vytery, rentgen dutin apod.?

luthien.k
27. říj 2012

@sajmunek příčin chronického kašle může být celá řada, může jít o skrytý reflux (takže vyšetření na gastru by bylo třeba), zadní vleklou rýmu, vrozený problém (vyšetření na ORL je základ!), astma (v tomto věku spíše ne, ale vyšetření na alergu má už i teď smysl!) a jen malá část dětí má příčinu v potravinové alergii. Dělala se kultivace z výtěru z krku, nosu, na přítomnost nějaké infekce? Máte v rodině nějaké (jakékoli) alergie, astma, atopický ekzém, potíže s imunitou...?

sajmunek
autor
27. říj 2012

@luthien.k Dobrý den,právě že žádné alergie v rodině nemáme!!Dávám mu masové přesnídávky,i ovocné.Žádné stěry nic.Doktorka nic nevyzkoušela..Takže si myslíte,že na tu alergo mám zajít?A ORL?Děkuji,že jste mi alespon přiblížila z čeho to může byt 🙂Jěště otázka,dávám mu Hami,myslíte že i to by mu mohlo vadit?

sajmunek
autor
27. říj 2012

@verbalinka Hned v pondělí poběžim k doktorce at mě pošle na nějaké vyšetření.Dodnes toho nebyla schopná,já přece nemůžu vědět co je třeba,ne?:(

sajmunek
autor
27. říj 2012

@mamkamarketa Ne,ne.Nedávala jsem nic.Ani doktorka mi o něm neřekla!!

luthien.k
27. říj 2012

@sajmunek osobně bych začala ORL určitě dřív, než alergologii. Kdyby na ORL OK, žádná infekce, tak na gastro kvůli tomu refluxu (dělá se vyšetření ultrazvukem). Neměl problémy s ublinkáváním, co kojenecké koliky?
Hami myslíte co - mléko?
Co bere na ten kašel? Měl už i antibiotika a jaká?

sajmunek
autor
27. říj 2012

ORL je co?A jak to tam probíhá?Občas si ublinknul,ale už dlouho ne!!!Kaká úplně v pohodě,někdy teda den nic,ale to je v pořádku,ne?Ano Hami mléko 🙂,přestal kašlat na tejden,doktorka mi předepsala Sumetrolim a řekla,že když přestal,tak to dávat nemám!!Ted zase kašle a já nechci bez jejího vědomí to začít brát..Jinak žádná jiná neměl

verbalinka
27. říj 2012

@sajmunek ORL - usni, nosni, krcni. Syn mel dlouhodoby kasel a az na dobrem orl se udelal rentgen dutin a mel zanet, takze atb a pak jeste ve vyteru stafylokoka. Poslala nas na alergo a dostal kapky a zjistila se alergie na roztoce. Takze jak radi luthien - na ORL, chtit vytery, popr.rentgen dutin kvuli zanetu. Pote gastro a alergo. Muze jit o alergii na bilkovinu kravskeho mleka - viz. UM. Trva kasel stejne dlouho jako UM? Muze jit o cokoliv a nechat kaslat takhle male mimi nekolik mesicu ☹ A jak kasle? Davi se, nebo pokaslava?

sajmunek
autor
27. říj 2012

@verbalinka Spíše pokašlavá,nedusí se!!!Já to doktorce říkala,že kašle už takhle dlouho a ono nic.Předepsala atb,ale to na ttýden asi přestal.Ted je to tady zase!!UM dávám od tří týdnů,kojila jsem hodně málo!!Nejdříve jsme dávali nutrilon,bylo vše v pohodě,pak bebu taky a pak hami a to už asi tak nějak začal.Ted jsme zase koupili bebu a zkusíme,zda to bylo mlékem,nebo něčím jiným..Na to ORL s musím objednat?

mamkamarketa
27. říj 2012

@sajmunek na orl si vyzadej sono dutin. Pozna se zanet a je to lepsi nez dite vystavovat rtg

sajmunek
autor
29. říj 2012

Ted jsme přes víkend leželi v nemocnici.Primář řekl hned po kouknutí do krku,že je to laringitida-nebo jak se to píše!!Málý měl skoro 40horečky a do toho mu jěště rostou zuby.Jinak nám dělali stěry krku,brali krev a moč.Jinak nám snižovali teplotu.Ted už jsme doma a na ten kašel nám nic nedali,jen našli v krvi málo železa,tak nám předepsali kapky!!Myslíte,že to bude dobrý?nebo mám teda někam zajít,i když v nemocnici to nějak extra neřešili?

verbalinka
30. říj 2012

@sajmunek laryngitida je kratkodoba nemoc. Par noci se dite dusi a kasle, je mozna teplota (v nasem pripade vysoke horecky), ale cca po 3 dnech nocni duseni mizi a do 14 dnu by mel byt konec. Pockej tyden a pokud bude stale kaslat, tak ORL, gastro (je mozny reflux), alergologie 😉

sajmunek
autor
30. říj 2012

@verbalinka Fakt?Tak mi ten kašel máme přes měsíc..No,tak 6jdu k doktorce a řeknu jí at nás už někam pošle.To neni k tomu tohle!!

verbalinka
31. říj 2012

@sajmunek třeba ta laryn je zrovna aktuální a kašel předtím byl něco jiného... To se nepozná. Najdi si laryngitidu na netu a dozvíš se víc 😉
Počkej, piš si, kdy kašle (noc, den, po zátěži, po jídle apod.) a jak to zní a vypadá. Měř průběžně teplotu - ráno a večer. Tohle určitě pomůže k diagnostice a pokud nepřestane, jdi za dr a chtěj vyšetření.

verbalinka
31. říj 2012

přečetla jsem si ještě tvé příspěvky a @evcafrank má dceru, která má aBKM (alergie na bílkovinu kravského mléka) a ta se projevovala právě kašlem apod. Což by znamenalo absolutně vysadit vše, co kolem mlíka, syrovátky apod. jenom prošlo. Dá se to zjistit na alergologii z krve, ale taky to v krvi vůbec být nemusí a stejně tam ta alergie je 😖
Uvidíš časem, jestli se to zlepší. Pokud ne, tak bych zkusila dietu viz. abkm.
A tvoje dr je stejně pečlivá, jako ta moje ☹ Řekni si o spiropent, nebo něco podobnýho na roztažení průdušek, aby se vykašlal 😉 Atb jsou zbytečný, pokud nemá vysoké crp (dělala vůbec test crp? )

evcafrank
31. říj 2012

@sajmunek
jj, mé dceři bylo necelých 5 měsíců, kdy začala trvale pokašlávat a měla bronchitidy, od vysazení všeho s BKM jsme bez potíží (teda pokud se malá nerozhodne, že se otestuje, zda alergie vyhasíná nebo ne ), nálepku"astma" tedy máme od té doby😉
ale jak holky nade mnou psaly - chce to vyšetřit😉 držím palce, ať se kašle zbavíte😉

sajmunek
autor
31. říj 2012

@verbalinka crp je co?Akorád mu brala krev z prstíku,jestli v sobě nemá nějaký bacil a ukázalo se,že ne..Jinak v nemocnici nám brali krev a taky na nic nepřišli.Jen,že má málo železa.Což mi příjde docela divné,když jí zeleninu každý den.Kravské mlíko se nachází tak nějak v čem?

sajmunek
autor
31. říj 2012

@evcafrank co je to prosím BKM?Ted jsme nasadili ten Sumetrolim a když nezabere,tak prý až potom nějaké vyšetření!!Děkuji,snad se toho brzy dostane,chudák můj malej..

verbalinka
31. říj 2012

@sajmunek crp je vyšetření na bakteriální onemocnění (tedy, jestli je v těle zánět a jsou potřeba atb). Pokud je vyšší, než cca 10, tak už to není viróza.
BKM https://www.modrykonik.cz/diskuse/detske-zdravo...
Projdi si diskuzi a hlavně odpovědi luthien.k , kam.zyk Kravské mlíko je skoro ve všem. Třeba UM, které pije je kravské mlíko. Muselo by se přejít na hydrolizované - Alergy care, Neocate... Ale nejdřív si o tom něco přečti.
Třeba je to jen dlouhodobější viróza a za pár dní bude klid 😉

evcafrank
31. říj 2012

@sajmunek bílkovina kravského mléka, nachází se ve skoro všem .. http://cs.wikipedia.org/wiki/Alergie_na_bílkovi...
crp - C reaktivní protein - to je ten odběr krve z prstíku, o kterém píšeš...nač máte sumetrolim, když výsledek crp byl negativní? 😕

evcafrank
31. říj 2012
sajmunek
autor
31. říj 2012

@evcafrank Nevím,výsledek je negativní ale i přes to pořád kašle,proto asi ten Sumetrolin!!Dávám na doktorku,sama od sebe bych ho nedávala

sajmunek
autor
31. říj 2012

@evcafrank Nechápu smajla.Nejsem doktor,jen píšu co berem!!!

sajmunek
autor
31. říj 2012

@evcafrank jinak teda crp měl 8,což je prý v pořádku!!A ty mléka Alergy care se dají koupit pouze v lékárně a asi k tomu nepotřebuji žádné vysvětlení,že?

evcafrank
31. říj 2012

@sajmunek no právě proto, že měl výsledek negativní, tak mně nasazení sumetrolimu mate😉 taky nejsem dr., doktorům se do práce nepletu😉 a sama si moc dobře pamatuju doby, kdy malá pořád chrmlala a nic nezabíralo (teda atb nedostala, právě proto, že crp a výtěry byly ok)
já zas nechápu Tvé vykřičníky za větama. Nedošla jsem se hádat, pouze jsem se zeptala...a zas klidně jdu, nebudu se snažit poradit se zkušenostma někomu, kdo o to nestojí...

sajmunek
autor
31. říj 2012

@evcafrank Nezlobte se,ty vykřičníky nic neznamenají..Jsem zvyklá je psát a nemusí mít význam.Jsem moc ráda,že mi radíte,jsem s toho zoufalá a potřebuji poradit.Tak to teda taky nechápu,proč nám nasadila atb,když to je takhle.Měla nás přece teda poslat někam na vyšetření..

evcafrank
31. říj 2012

@sajmunek ok, nevýhoda psaného projevu se projevila....
ano Nutrilon Alergy Care se dá koupit v lékárně úplně běžně, stojí jen o málo víc než běžné um, Neocate je víc naštěpené, vzhledem k ceně je lepší mít recept, ale to pak je třeba mít alergii nějak potvrzenou....zkušenost s mlékem moc nemám - kojíme (takže na dietě jsme obě)

a možná bych zvážila, zda nezměnit lékařku 😉

sajmunek
autor
31. říj 2012

@evcafrank Taky jsem nad tím přemýšlela,ale je mi hloupé jí to říct narovinu a nebo neříct vůbec nic.Navíc je to doktorka místní a schopna přijet kdykoliv domu..Jak by jste na to šla vy?🙂

evcafrank
31. říj 2012

@sajmunek pro mně jsou prioritní děti, nemám ráda přístup "nevím, co mu je, tak dáme atb a možná se to vyřeší" 😉 (alespoň, tak mi přijde, že vaše dr. léčí)
co si o tom bude myslet dr, by mi bylo jedno😉 , navíc na změnu dr. máte nárok...

zkusila bych s ní promluvit o těch výtěrech, orl vyšetření a těch ostatních, co radily maminky přede mnou...příčiny můžou být různé, ale bez vyšetření se ani na příčinu a případnou léčbu přijít nemůže 😉