Hypertonické dítě. Může to mít následky do budoucna?

marmazel
4. pro 2008

Nemáte některá s tím zkušenosti, melá je o měsíc dřív, doktorka do papírů napíše hypertonie, ale řekne, že se malá vyvíjí dobře, ale teď sem si na netu přečetla, že je to nějaké zvýšené svalové napetí a že si tuto patologii nesou do dalších vývojových stadií,ale nikde nepíšou co to může mít za následky. Malá se ne bříško otáčí pořád přez záklon hlavičky a na zádech se prohýbá do luku. Tak mám strah jaké může mít následky do budoucna. Doktorka jí na rehabilitaci zatím posílat nechce. tak nevím. a na kontolu jdeme až v 9 měsících (teď je ném 6,5)

andy80
4. pro 2008

marmazel: mám kamarádku, která má teď pětiletou dceru. Jako maličká měla hypertonii. Cvičili vojtovku a vše bylo o.k. Ale tu vojtovku cvičili už od 8. týdne. Nevím, fakt těžko říct. Snad tvoje Mudra ví co dělá.

sarinkam
4. pro 2008

Moje dcera byla taky hypertonicka,sledoval ji neurolog, meli jsme cvicit vojtu a dochazet do rehab, ale z jistych přicin to nešlo. Byla nar. v 34 tt, 2,5 kg. začala chodit v 1,5 roce a to den před planovanou kontrolou u neurologa 😀 . Kdyz ji videl jak chodi, s usmevem rekl ze uz nas nechce ani videt. Co se tyce pohybove dovednosti, je dcera velmi sikovna-lyze, kolo atd.. co se tyce skoly je trochu problem s pozornosti, asi jsme meli dat odklad, ted je ve druhe tride, nemala samé, ale nekolik dvojek, ale ted se viditelne zlepsuje,

Ona je ta hyper postupne prejde, problem by asi nastal, kdyby nepresla.

marmazel
autor
4. pro 2008

tak snad to bude v pořádku, sme taky sledovaný neurologem, tak snad opravdu ví co dělá.