Hypertonie a pasení koníků, poradíte?

alikam
6. dub 2016

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost s hypertonií..? Malé jsou 3 měsíce, a má lehkou hypertonii, na neurologii jsme objednaní, nosím v klubíčku a tak.. Jen jsem potřebovala poradit, jak zatím trénovat pasení, aby se mi tak nepřirozeně neprohýbala a nezakláněla? Vydrží poměrně dlouho, snad ji to i baví, ale vypadá to strašně 🤐 A myslíte, že s tím souvisí to, že má stále většinou ručičky v pěst? Nejen při pasení, ale během dne.. Díky za tipy 😵 🙂

vopi001
7. dub 2016

Měli jsme něco podobného. Distonii až hypertonii. Zabralo až cvičení vojtovy metody. týdně jsme docházeli na rehabilitace, kde nás učili cviky. Pak jsme doma cvičili 3x denně. V šesti měsících byl na tom jako vrstevníci a už je vše v pohodě. Miminku se musí spustit ty správné svalíky. Není to jednoduché jak pro miminko ani maminku. Dětičky většinou hrozně pláčou, ale když se vydrží ve cvičení dokud je třeba, vše bude v pořádku. Malému už je 2,5 roku a je to zdravé miminko. Držim palečky, ať se vše brzy spraví.

pampalin
16. dub 2016

Na rehábce Vám ukáží, jak s mimčem správně cvičit. A ano, zaťaté pěstičky s hypertonií souvisí.

lajla
16. dub 2016

Vojtovku bych necvicila nikdy nikdy, pokud by nález nebyl opravdu velký... je to trápení deti, řvou u toho
Lepší je bobathova metoda, mi malý zatinal pěstí dlouho, i ostatní děti a jsou naprosto v pořádku
My cvičili bobatha aby se neřeklo... Ale doma vůbec, jako praktický jediné dítě nerval...co jsem vždy slyšela za dveřmi u vojtovky...odmítla jsem ji