Hypotonie u dítěte, máte zkušenost?

iina
16. zář 2013

Mám syna s centrální hypotonií, jsou mu tři roky a nějak mě to začíná( i když jsem docela statečná ), někdy hodně děsit..spoustu otázek, co dál, yvšetření a konečná diagnóza v nedohlednu, rehabilitace při kterých nevydím zlepšení, zakoupení kočárku pro velké děti, a vůbec spousta otázek a nemám to s kým probrat..máte stejnou zkušenost?

ivular
16. zář 2013

@iina Ahoj, jak silnou tu hypotonii syn má? Můj syn (31 m) má pouze slabší centrální hypotonii a silnější hypotonii orofaciálního svalstva. V praxi to znamená, že je motoricky asi o půl roku pozadu a nedokáže kousat.
Mám na MK kamarádku, co má tříletou hypotonickou holčičku a té se občas špatně chodí. Jinak stejné téma je taky tu: https://www.modrykonik.cz/diskuse/nemoce-a-komp...

iina
autor
16. zář 2013

Nedokážu určit..hpdně padá takže s tím jsou spojené časté úrazy, už měl tři ataky svalstva nohou, takže přestal chodit..teď je vše spojené a probémové hlavně s padáním, nerovnováhou, špatnou chůzí a s tím spojené bolesti zad a nožiček..a chováním, bylo nám řečeno že k tomu všemu to vypadá na jednu z vad autistického spektra..ale všechno se to zhoršuje únavou Matějíčka.čeká nás vyšetření CT, tam by se měla rozlouskout příčina..ale jsem teď pořád z toho docela překvpená, o všechno se a to dá nabait..a to Matěj umí jezdit od třech na kole bez přídavných koleček..zvláštní, když dá nohu přes nohu a upadne, co?..děkuji za odkaz na diskuzi..vůbec jsem netušila, že to může postihnot taky svaly obličje..vím sama jak je těžké, když nechce dítě jíst.natož, když pořádně nemůže..pevné nervy..

jennyska
25. lis 2013

Ahoj @iina
@ivular

mohly byste, prosím, vložit svou zkušenost s Hypotonií do naší knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkami tvoříme?
Své případné zkušenosti můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/hypotonie/

Tím, že popíšete průběh této diagnózy u Vašeho dítěte, jak vše probíhá, jestli se dá cvičit a popř. jak, pomůžete ostatním maminkám, které si právě prochází tím stejným a hledají na MK radu, tip, podporu.

Děkuji Vám a přeji fajn den 🙂
Janča