Impetigo a zkušenosti s tímto onemocněním.

fanfulinekkudisek
21. zář 2011

Mate nekdo zkusenosti? makazlivot u dospelich ? Moje mala to ted ma je ji 16 mesicu a neco tak hnusneho jsme jeste nevidela ...puchyre ,strupy ,fleky 😒

luthien.k
21. zář 2011

@fanfulinekkudisek , impetigo samozřejmě nakažlivé je, pro kohokoli, a to značně, takže je třeba dávat pozor, po aplikaci léčebných mastí (nebo bere celková antibiotika - to u těch těžších forem je někdy nutné) si pečlivě umýt ruce, nejlépe ve slabě růžové vodě s hypermanganem, nepoužívat stejné ručníky atd.
To má impetigizovaný atopický ekzém nebo čistě chytila tuto infekci na zdravou kůži?

fanfulinekkudisek
autor
21. zář 2011

proste mi ji tak mazel privezl od babicky ...mela to na prdelce ..a ted uz to ma vsude ..ale dostala uz antibiotika...Cefzil..a mazu to mastema ..doufam,ze to nechytime od ni ...ale antifakterialni mydlo uz pouzivam 🙂 ja se tehle infekci bojim jak certa

dana3262
21. zář 2011

@fanfulinekkudisek ahoj, ja to mivam. Je to jako opar, ze to ma pak clovek v sobe a vyleze to pri zatezi. Mela jsem to jako dite jednou hojne, puchejre jak petikoruny, od ty doby se mi udela obcas par pupinku. Infekcni je ta otevrena rana, ta vodicka z toho puchyre, takze kdyz to mam, tak to vatickou namocenou v lihu strhnu a dam tam treba framykoin, aby se mi to nestrhlo nekde samovolne nebo v posteli, aby to nechytla rodina. Jinak treba preventivne porad zehlim rucniky. Taky kdyz to mam, tak si hned ostriham nehty. Delsi nehty zpusobuji rozsireni-i kdyz se myju a desinfikuju..

fanfulinekkudisek
autor
21. zář 2011

no ja ted uplne silim..vsechno peru a strikam antibakterialnim sprejem ...ja trpim na opary a tak se obavam abych to od male oparvdu nechytla ..a co se tyce toho kde to asi ona nabrala ..tak bych rekla ze ve skolce ...cuca si prst a babicka ji vzala mezi hracky ..takz easi tak se to tam do telicka dostalo ...si myslim ..jinak ja se totalne skrabu jak jsme s toho nervozni 😖

dana3262
22. zář 2011

@fanfulinekkudisek kdyz je citlivost, tak staci se nekde otrit. To se nechyti cucanim neceho, ale spis dotekem, rucnikem, podlozkou nejakou atd. Jen jsem jeste chtela dodat, ze prani je jedna vec, ale ze zehleni hraje velmi vyraznou roli. Zvlast u takovych neprijemnosti. A s oparama by to nemelo souviset. Ja treba nikdy opar nemela. A s tim chycenim, ted asi pred 2 mesici ode me mama chytla impetigo (ja mela asi 3 pupinky a ona asi 6), takze kdyz se to pak podchyti, tak se to nerozjede jako ted u vasi male. Spis je blby, ze to zustava (vetsinou) v tele a pak to cloveka oslabuje..jako spousta jinych veci, no. To bude dobre, uvidis.

marusch.mat
24. zář 2011

Mladší dcerka měla impetigo v 18 měsícíh, prvně to byl jeden puchýřek na bradičce a do rána to měla přes celou pravou polovinu obličeje. Na pohotovosti mě prvně lékařka seřvala, že jsem si opařila dítě, pak mi řekla, že neví co to je a odkázala nás na kožní. Tam mi lékařka vysvětlila co to je. A pravděpodobně to malá dostala tak, že starší byla nachlazená a mladší měla drobný škrábanec na bradičce a tím se tam dostal bacil (streptokok či stafylokok) od starší a "neštěstí bylo hotovo" . Hlavně každý svůj ručník, po přebalování umýt důkladně ruce nejlépe antibakteriálním mýdlem a hlídat aby si tam malá nesahala a neroznesla si to i jinam.
http://www.jarodic.cz/cz/impetigo-otravna-nejen...

dana3262
22. dub 2012

@luthien.k ahoj! Mozna budes vedet.. Ukaze se zvysene crp kdyz mam impetigo?

luthien.k
24. dub 2012

@dana3262 je to bakteriální infekce, takže by CRP zvýšeno být mělo, ale nejsem lékař, takže úplně odpovědně na to odpovědět neumím.

dana3262
24. dub 2012

@luthien.k dik, jen me to zajimalo. Mam ted zrovna rozjety impetigo a maldsi ma mit ockovani, tak nevi, jestli radsi neodlozit, ale bude mu 7mes a nema jeste nic 😒