Intolerancia lepku počas tehotenstva, máte skúsenosť?

janushtek
24. kvě 2017

Ahojte som v 18TT a stale ma trapi kazdodenne zvracani, zazvorovy extract v tabletkach ci lizatka su uplne zbytecne. Doktor mi predpisal Torecan, ktory som s velkymi obavami brala, ale rovnako nezabral. Som uz zufala, do teraz som zhubla 10Kg a od 12TT ma trapi tehotenska cukrovka, ktoru mam relativne pod kontrolou.

Rozmyslala som ale ci nemoze ist o nejaku intoleranciu, skusila som vysadit laktozu, to nezabralo, od vcera som skusila vysadit lepok a zatial je vse v poradku, aj ked na zvracani mi bolo, ale nedoslo k nemu.

Nemate nejake skusenosti s potravinovou intoleranciou ktora sa objevila pocas tehotenstvi?

Dakujem

Zufala Jana

netopejr
26. kvě 2017

Muze se to projevit v těhotenství, pze organsimus je v zátěži. Muze to byt lepek. Můžeš to poznat za týden dva, když budeš jist bezlepkové. Dej na pocit, muze byt spravne.
Nebo proste zvracíš z hormonalnoch duvodu. Z bezlepkové stravy Ti nic nebude, neni to tak těžké, a aspoň to zjistíš. 😉

ladyhacek
27. kvě 2017

intoleranci či aergii máš v sobě pořád, ale nemusíš o tom vědět páč příznaky nejosu tak elké, ale věřím v těhotenství jak je tělo citlivější se to projevit může.
Syovi teĎ zjistili, ž emá alergii na mléko a já zjistila, ře děda jí trpí také (vůbec jsem neměla o tom ponětí) tak mě napadlo, že když je to znaší strany můžu to mít také a začala jsem se více sledovat a omezila právě v mm případě mléko a také to je lepší.
Pokd ti lepek nedělá dobře tak ho vysaď.
Eliminační dieta by měla trvat 4-6 týdnů a po tom zkust zase lepek v měnším množství zavést a uvidíš. Ale četla jsem že i 1-2 týdny by měli stačit.
Tady ta paní to hezky popusuje, že příznaky můžou být skyryty i celá léta

https://www.youtube.com/watch?v=3rTjdk7ch70

ať je brzo lépe

janushtek
autor
27. kvě 2017

Diky holky. Tak este budem dalej vynechavat lepek a uvidim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru